DBK Rental - strategiczna współpraca EFL i Grupy DBK

DBK Rental - strategiczna współpraca EFL i Grupy DBK

5.02.2020
Czas czytania ok. 3 minut

Europejski Fundusz Leasingowy S.A. (EFL) został strategicznym partnerem Grupy DBK. Umowa inicjująca proces nabycia 70% udziałów w HAMA Polska Sp. z o.o. przez EFL została podpisana 04.02.2020 r. Suma bilansowa HAMA Polska wynosi prawie 500 milionów złotych, a wielkość finansowanej floty to ponad 3100 pojazdów.

Hama Sp. z o. o. będąca operatorem znaku towarowego DBK Rental, należy do grupy DBK, największego w Polsce dostawcy produktów i usług dla sektora TSL. Działa na polskim rynku od 2007 roku, oferując kompleksowe, bezpieczne i nowoczesne usługi wynajmu pojazdów użytkowych dla branży transportowej. Oferuje rozwiązanie dla firm poszukujących wygodnych i elastycznych metod optymalizacji swoich ogólnych kosztów utrzymania floty.

Rynek pojazdów ciężarowych jest dla EFL jednym ze strategicznych segmentów działalności. Dobrze znamy ten rynek i jego potrzeby. Od dłuższego czasu przymierzaliśmy się do poszerzenia oferty najmu pojazdów ciężkich. Dzięki nabyciu udziałów HAMA Polska rozbudujemy ofertę Grupy EFL o najem samochodów ciężarowych >3,5t oraz naczep i przyczep. W pierwszej kolejności będą to pojazdy partnerów, z którymi już dziś współpracujemy udzielając finasowania czyli DAF, Man, Iveco oraz naczep Koegel i Kassbohrer. Jestem przekonany, że nasza oferta zostanie doceniona przez rynek i w kolejnych etapach będziemy mogli podejmować współpracę z kolejnymi dostawcami pojazdów i naczep” – powiedział Radosław Woźniak, prezes zarządu EFL.

„Europejski Fundusz Leasingowy i Grupa DBK już od wielu lat współpracują z sukcesem w zakresie finansowania pojazdów użytkowych oraz naczep w transporcie krajowym i międzynarodowym. Naturalnym krokiem było podjęcie decyzji o partnerstwie strategicznym. Według naszych prognoz i biorąc pod uwagę oczekiwania polskich klientów, a także trendy rynkowe w Europie, rynek wynajmu pojazdów użytkowych będzie się dalej dynamicznie rozwijał w najbliższych latach. Strategiczna współpraca z Europejskim Funduszem Leasingowym, wzmocni pozycję DBK Rental jako lidera na rynku wynajmu pojazdów użytkowych w Polsce. Wsparcie EFL zapewni nam możliwość długofalowego i stabilnego rozwoju floty DBK Rental oraz wejście w nowe segmenty rynku krajowego, jednocześnie gwarantując naszym klientom pełną mobilność oraz najwyższą jakość usług serwisowych w ramach konceptu ”Total Care” Grupy DBK, czyli pełną i kompleksową obsługę klienta. Jestem pewny, że synergia z tak silnym partnerem jakim jest Europejski Fundusz Leasingowy, wpłynie na jeszcze większe wzmocnienie marki DBK Rental na rynku wynajmu pojazdów użytkowych” – powiedział Ireneusz Sobieski, prezes Grupy DBK.

EFL, którego właścicielem jest francuska grupa bankowa Crédit Agricole, jest jednym z liderów rynku leasingu ruchomości w Polsce. Grupa EFL, od ponad 28 lat dostarcza swoim Klientom usługi finansowania wspierając Klientów usługami leasingu, najmu, pożyczk i faktoringu. Suma bilansowa Grupy EFL to około 12 miliardów PLN, w roku 2019 Grupa sfinansowała aktywa o łącznej sumie ponad 6,4 miliarda PLN.

Transakcja nabycia udziałów oraz dokapitalizowania DBK Rental przez EFL przewiduje wieloletnią współpracę pomiędzy przyszłymi udziałowcami. Nawiązanie strategicznego partnerstwa to także mocne zaangażowanie dla wsparcia dalszego rozwoju DBK Rental na dynamicznie rosnącym rynku, dzięki m.in. wsparciu finansowemu Grupy EFL, usługom serwisowym dostarczanym przez Grupę DBK oraz kompetencjom i doświadczeniu wszystkich uczestników transakcji.

EFL

Wyświetlenia: 487

90 dni prolongaty na myto w Czechach z DKV

20.05.2020

Samoobsługowy hurtowy zakup paliw w usłudze LOTOS B2B 24

10.04.2020

Czy możemy spodziewać się opóźnień w przesyłkach?

17.04.2020

INPOST liderem w wynajmie magazynów w Polsce

3.06.2020

Paliwa 20 % tańsze niż przed rokiem

27.04.2020

Z Circle K podziękujesz swoim bohaterom

15.05.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Pierwsze wiosenne pokolenie pszczół

7.04.2020

2019 Rekordowo wysoki popyt na warszawskie biura i najwyższa podaż w regionach

7.04.2020

LOTOS Oil rusza z programem wsparcia kontrahentów

5.05.2020

Adventum International kupuje od EFL Service Centrum Orląt we Wrocławiu

1.06.2020

Marcin Rosati wiceprezesem i dyrektorem zarządzającym INPOST

8.04.2020

Cresa Polska poszerza usługi o wyceny przedsiębiorstw

25.05.2020