Awanse w Dziale Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych  w Colliers International

Awanse w Dziale Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych w Colliers International

10.02.2020
Czas czytania ok. 3 minut

Colliers International, wiodąca firma doradcza na rynku nieruchomości komercyjnych, poinformowała o awansie trzech ekspertów w Dziale Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych. KrzysztofKienorow awansował na stanowisko partnera, Grzegorz Paluch został dyrektorem w dziale, zaś Łukasz Grupa objął stanowisko associate directora.

Krzysztof Kienorow dołączył do Działu Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych Colliers International w 2010 roku. Z początkiem stycznia objął stanowisko partnera. W nowej roli będzie odpowiadał m.in. za rozwój linii biznesowej, budowanie i umacnianie relacji z klientami oraz współtworzenie strategii firmy.

W swojej karierze zawodowej Krzysztof doradzał firmom z sektorów: logistycznego, produkcyjnego, farmaceutycznego, handlowego i branży kurierskiej. Reprezentował spółki, takie jak: Żabka, DPD, Raben, Frisco, Eurocash, Answear.com, Denso.

Grzegorz Paluch z Colliers International związany jest od 14 lat. Do zespołu dołączył jako analityk finansowy, a następnie jako associate director reprezentował klientów w transakcjach najmu i sprzedaży powierzchni magazynowej i produkcyjnej. Na nowym stanowisku będzie odpowiedzialny m.in. za pozyskiwanie nowych najemców, nawiązywanie i podtrzymywanie relacji biznesowych z klientami oraz wsparcie w budowaniu i realizacji strategii działu.

Łukasz Grupa do Colliers International dołączył w 2004 roku. W ciągu 16 lat swojej pracy w firmie współpracował m.in. z firmami: Shell, Philip Morris, Brita, Action S.A., Żabka, LPP S.A., DB Schenker i BBK. Jako associate director Łukasz będzie odpowiadał za pozyskiwanie klientów, rozwój relacji biznesowych oraz za doradztwo strategiczne w procesach relokacji, renegocjacji, a także sprzedaży nieruchomości.

— W ciągu ostatnich 5 lat obserwujemy stały wzrost wolumenu nowych powierzchni logistycznych i przemysłowych. Polska staje się potęgą magazynową w Europie Środkowo-Wschodniej. Skala zainteresowania aktywami przemysłowymi przez inwestorów z różnych stron świata nadal rośnie. W obliczu tak dynamicznej ekspansji, nasz dział prężnie się rozwija i podnosi swoje kompetencje, aby oferować klientom usługi na jak najwyższym poziomie — mówi Krzysztof Kienorow , partner w Dziale Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych w Colliers International.

Miniony rok był dla Colliers International wyjątkowy, zarówno pod względem wolumenu wynajętej powierzchni, jak i liczby transakcji. Dział Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych przeprowadził w 2019 roku kilka rekordowych transakcji, wśród których można wymienić: wynajęcie przez BBK 68 500 mkw. powierzchni magazynowej w Panattoni Park Gdańsk (była to największa umowa najmu w historii gdańskiego rynku) czy relokacja firmy Raben do Prologis Park Ruda Śląska, gdzie wynajęła powierzchnię 51 214 mkw. Ten rok według ekspertów Colliers zapowiada się równie intensywnie i przyniesie nowe wyzwania.

— Rynek powierzchni magazynowych w Polsce intensywnie się rozwija. Zmienia się struktura właścicieli nieruchomości przemysłowych, gdzie coraz większą rolę, oprócz deweloperów, odgrywają fundusze oraz mniejsi, prywatni inwestorzy nabywający całe portfele nieruchomości lub pojedyncze inwestycje. Naszą rolą jest przedstawienie najemcom pełnego wachlarza możliwości, jakie oferuje ten dynamicznie zmieniający się rynek oraz zapewnienie szerokiego zakresu danych, które umożliwią podjęcie najbardziej optymalnej decyzji — mówi Grzegorz Paluch , dyrektor w Dziale Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych w Colliers International

Colliers International

Wyświetlenia: 710

Przedsiębiorcy apelują do kandydatów na Prezydenta

2.07.2020

ONSIGHT CONNECT jeszcze bliżej klienta

31.07.2020

Robert Erni nowym CFO Dachser

25.06.2020

Czy DNA może stać się kopią zapasową nowej generacji?

5.08.2020

Covid-19 wpłynął na wyniki leasingu

29.07.2020

Darmowe webinarium Kuehne+Nagel: Incoterms 2020

22.06.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Dywidag Systems International otworzy halę produkcyjną w Rudzie Śląskiej

24.07.2020

Ruszaj w trasę z Michelin

28.07.2020

Czy zdołamy odbudować przemysł lotniczy po epidemii?

25.06.2020

Ile mieszkań w ostatnich miesiącach sprzedali deweloperzy

15.07.2020

BM Reflex: W hurcie stabilnie, na stacjach paliw nieco drożej

10.08.2020

Analiza behawioralna podstawą skutecznej strategii centrum handlowego

29.06.2020