Selena w czołówce rankingu PwC i Bisnode

Selena w czołówce rankingu PwC i Bisnode

11.02.2020
Czas czytania ok. 3 minut

100 największych producentów materiałów budowlanych i wykończeniowych

Podczas styczniowej Gali BUILDER AWARDS wręczono prestiżowe wyróżnienia firmom z branży budownictwa i architektury, a także przyznano tytuły Osobowość Roku 2019.Wśród uhonorowanych firm znalazła się Selena, która oprócz tytułu Budowlana Firma Roku zdobyła wysoką pozycję w Rankingu „Build The Future”, przygotowanym przy współpracy z PwC Polska i Bisnode Polska. Jako Osobowość Branży został wyróżniony prezes zarządu Seleny SA Andrzej Ulfig.

Raport powstał w ramach projektu „Build The Future – Fundamenty i Rozwój”, którego inicjatorem jest „Builder”, PwC Polska oraz Bisnode Polska. Twórcy zestawienia przeanalizowali dane 300. firm, które generują przychody na poziomie blisko 150 mld złotych rocznie – co stanowi prawie 7 proc. polskiego PKB. Autorzy raportu uznali, że w obliczu problemów sektora budowlanego – m.in. konieczności zwiększenia rentowności przy twardej konkurencji cenowej czy też tworzenia przewag konkurencyjnych, firmy z sektora powinny mieć dostęp do rzetelnych i wiarygodnych danych dotyczących pozycji finansowej liderów. Grupa Selena zajęła wysoką 13-tą lokatę spośród 100. – w grupie producentów. W raporcie zaprezentowano także dwie pozostałe kategorie: deweloperów oraz generalnych wykonawców. Tak wysoka pozycja Seleny stanowi potwierdzenie dobrej kondycji firmy i odzwierciedla uzyskiwane przez Grupę wyniki finansowe. Jak zapowiadają twórcy Raportu – to pilotażowy projekt, który ma być wstępem do szerokiej i długofalowej inicjatywy, będący jednocześnie źródłem rzetelnej wiedzy dla całego sektora budowlanego.

- To już kolejne wyróżnienie dla firmy Selena jako Budowlanej Firmy Roku, które jest dla nas szczególne – głównie ze względu na uznanie branży oraz zachowanie stałej, wysokiej pozycji Seleny w tak szacownym gronie nagrodzonych firm. Fakt otrzymania tytułu kolejny rok z rzędu to dla nas potwierdzenie zaufania do firmy oraz marki Tytan Professional. Świadczy on także o docenieniu konsekwentnych działań, które podejmujemy jako zespół – by oferować rynkowi zaawansowane technologicznie, profesjonalne produkty do szybkiego budowania, zastępujące tradycyjne zastosowania. Z szeregu przykładów można wymienić tu m.in. nasz rewolucyjny pianoklej do płyt g-k, którego 1 puszka odpowiada 40 kilogramom kleju gipsowego. Przewagą tego produktu jest szybkość stosowania (bez użycia prądu czy wody) – dzięki czemu fachowiec może skrócić czas pracy z 6 nawet do 3 godzin. Kolejnym przykładem jest klej montażowy Fix2 GT, powstały na bazie polimerów hybrydowych najnowszej generacji. Charakteryzuje go szybki chwyt początkowy oraz niezwykle silne i trwałe połączenie – dzięki czemu wykonawca zyskuje możliwość łatwej i niemal natychmiastowej obróbki. Produkty do szybkiego budowania przynoszą wymierną korzyść także samym inwestorom – zwłaszcza w kontekście aktualnego obecnie problemu, jakim jest brak rąk do pracy na budowach, są także bardziej przyjazne zarówno dla środowiska, jak i samego użytkownikapowiedział Andrzej Ulfig, prezes zarządu Selena SA.

Budowlana Firma Roku – to wyróżnienie, które już od 17 lat wręczane jest tym firmom, które działają w branży budowlanej i zajmują ugruntowaną pozycję na polskim rynku budowlanym. Doceniane są przy tym za rzetelność i stabilność prowadzonej działalności oraz za oferowanie wysokiej jakości produktów czy usług. Osobowość Branży to tytuł przyznawany osobom, które współtworzą sukces firmy, osiągają dobre wyniki oraz przyczyniają się do jej rozwoju.

Wyświetlenia: 755

Dlaczego Rząsawa ustąpiła miejsca Częstochowie Północ?

15.07.2020

Mercedes-Benz kontynuuje ofensywę hybryd plug-in i poszerza ich ofertę do ponad 20 modeli

20.07.2020

Udokumentowana praca na kontraktach GDDKiA zawsze z wynagrodzeniem

12.07.2020

FPP i CALPE: Gospodarka została odmrożona w 80%

14.07.2020

Wiemy, kto chce projektować i budować S7 od Miechowa do Szczepanowic

29.07.2020

Szkolenia kierowców Scania dostępne w formie online

6.07.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Opony rolnicze – czyli jak zwiększyć efektywność pracy

31.07.2020

Trwają prace na wielu frontach S3 Lubin - Polkowice

28.07.2020

Ogłosiliśmy przetarg na trzeci etap robót na węźle drogowym Szczecin Kijewo

30.07.2020

Ekol Poland rozszezra współpracę z firmą REGATTA

25.06.2020

Kolejne przejęcia i strategiczne inwestycje - CEVA Logistics przedstawia plany ekspansji w Afryce

25.06.2020

Polska nie zamknęła placów budowy na czas epidemii. Dzięki temu nie mamy dzisiaj przestojów w inwestycjach

8.07.2020