SPEDCONT − kolej na gaz!

SPEDCONT − kolej na gaz!

12.02.2020
Czas czytania ok. 2 minut

SPEDCONT, spółka należąca do Grupy PEKAES, nieustannie prowadzi przedsięwzięcia w zakresie rozbudowy infrastruktury swojego łódzkiego terminalu kolejowego. Dzięki nowym inwestycjom spółka nie tylko zwiększyła swój potencjał przeładunkowy, ale także otworzyła się na nowe usługi. Obecnie z sukcesem zakończono fazę testową transportuskroplonego gazu ziemnego (LNG) sprowadzanego do Polski.

SPEDCONT zajmuje się transportem kolejowym i drogowym oraz przeładunkiem i składowaniem różnorodnych ładunków, w tym towarów niebezpiecznych, tzw. ADR. Ostatnim nowym wyzwaniem dla spółki był przewóz tank-kontenera wypełnionego gazem.

Gaz LNG transportowaliśmy po raz pierwszy. Przewóz intermodalny gazu związany jest z wieloma wytycznymi dotyczącymi przewozu ładunków niebezpiecznych ADR i RID. Przede wszystkim trzeba dysponować odpowiednim zapleczem technicznym oraz specjalistycznym taborem. Skala naszego przedsięwzięcia była pionierska, a proces przewozu tank-kontenera obejmował kilka faz.stwierdza Marcin Dobruchowski, Prezes Zarządu SPEDCONT.

W pierwszym etapie, SPEDCONT odebrał nowy tank-kontener od Klienta w południowej Polsce, a następnie transportem drogowym dostarczył go do portu w Gdyni, po czym zbiornik został załadowany na statek płynący do portu kontenerowego, a w kolejnym etapie drogą lądową do rafinerii. Po wypełnieniu tank-kontenera gazem (LNG), ładunek wyruszył w drogę powrotną. Wówczas, po przeładunku w porcie w Gdyni, załadowany tank-kontener wyruszył w drogę koleją do terminalu SPEDCONT Łódź, gdzie został załadowany na samochód i dostarczony do odbiorcy.

– Transport odbył się bardzo sprawnie i ładunek dotarł na miejsce w wyznaczonym terminie.

Tank-kontener z gazem ważył około 35 ton. Projekt, ze względu na transport materiału niebezpiecznego, wymagał zachowania szczególnych środków ostrożności i przestrzegania wszystkich procedur dotyczących przewożenia ładunków niebezpiecznych ADR i RID.dodaje Marcin Dobruchowski, Prezes Zarządu SPEDCONT.

SPEDCONT oferuje kompleksowe usługi intermodalne. Sprawny transport towarów, a następnie ich przeładunek w terminalu kolejowym SPEDCONT, umożliwia dostawy do różnych punktów w kraju, jak i na terenie Europy.

Grupa PEKAES

Wyświetlenia: 343

CNH Industrial powołuje prezes Suzanne Heywood na pełniącą obowiązki dyrektora generalnego

31.03.2020

Grupa Selena: Przyłbice dla szpitali – inicjatywa pracowników

31.03.2020

Grupa ROBYG: wyniki finansowe za 2019 rok

24.03.2020

DAF ogłasza zwycięzców prestiżowego plebiscytu „International Dealer of the Year 2020”

7.02.2020

S19 na terenie województwa podlaskiego ma podpisane Programy Inwestycji

11.02.2020

Oznakowanie dróg musi być jednolite i intuicyjne!

5.02.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Dachser Polska inwestuje we Wrocławiu

10.03.2020

GEODIS zostaje z SEGRO

28.02.2020

Grupa Fracht otwiera pierwszy oddział na Bliskim Wschodzie

9.03.2020

GDDKiA - Podpisaliśmy umowę na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S11 na odcinku Zegrze Pomorskie - Kłanino

11.02.2020

Wysokość barier wzdłuż dróg ma znaczenie

13.02.2020

FPP apeluje: koniec z nieoskładkowanymi umowami zlecenie

3.02.2020