IVECO zdobywa prestiżową nagrodę iF DESIGN AWARD 2020 za model IVECO S‑Way

IVECO zdobywa prestiżową nagrodę iF DESIGN AWARD 2020 za model IVECO S‑Way

14.02.2020
Czas czytania ok. 3 minut

Firma IVECO zdobyła prestiżową iF DESIGN AWARD 2020 za model IVECO S‑Way w kategorii samochodów i pojazdów, w dyscyplinie produktów. Nagroda uchodząca za symbol doskonałości wzornictwa jest przyznawana w dorocznym plebiscycie organizowanym przez iF International Forum Design GmbH — jeden z najstarszych instytutów wzornictwa na świecie.

IVECO S‑Way został wybrany przez międzynarodowe jury złożone z 78 niezależnych ekspertów, spośród 7298 zgłoszeń z 56 krajów. Kryteria uwzględniane przy ocenie to: stopień innowacyjności i zawansowania projektu, w tym jego unikatowość, wykonanie i jakość wykonania; funkcjonalność, w tym użyteczność, ergonomia i bezpieczeństwo; walory estetyczne i emocjonalne oraz koncepcja przestrzenna; podejście do społecznej odpowiedzialności biznesu, w tym efektywność procesu produkcyjnego, przestrzeganie standardów ekologicznych i ograniczanie śladu węglowego, odpowiedzialność społeczna i uniwersalność stylistyczna; a także pozycjonowanie produktu.

Thomas Hilse, prezes marki IVECO, powiedział: „Otrzymanie tak prestiżowej nagrody to wielki zaszczyt. To ważny dowód uznania od kompetentnego i niezależnego jury. Potwierdza on, że osiągnęliśmy nasz cel, którym jest zdefiniowanie na nowo idei klientocentryzmu w pojeździe wykorzystującym wzornictwo oraz najnowsze innowacje w opcjach łączności i automatyzacji, stanowiącym kompletne rozwiązanie, dzięki któremu nasi klienci i kierowcy będą nie do powstrzymania”.

IVECO S‑Way doskonale spełnia kryteria plebiscytu: jego kabina została gruntowanie przeprojektowana z myślą o kierowcy i potrzebach użytkownika. Układ kabiny stawia kierowcę na pierwszym miejscu, oferując mu pierwszorzędne warunki pracy i życia, a także wysoki poziom bezpieczeństwa. Samochód jest kompletnie wyposażony w rozwiązania opracowane specjalnie dla kierowcy oraz z naciskiem na zrównoważony rozwój. Nie zabrakło nowych i rozbudowanych opcji łączności. S‑Way ma wszystko, czego potrzebują operatorzy logistyczni do zapewnienia dyspozycyjności parku pojazdów oraz efektywności i wydajności jako czynników niezbędnych do odniesienia sukcesu w warunkach zaciętej konkurencji na rynku.

IVECO S‑Way został zaprojektowany w taki sposób, aby funkcje techniczne i rozwiązania aerodynamiczne maksymalnie przekładały się na harmonijny i zintegrowany styl nadwozia, komunikujący jednocześnie zaawansowanie technologiczne i moc, dynamikę i równowagę oraz finezyjną estetykę i jakość.

IVECO S‑Way wyróżnia się stylistycznymi detalami typowymi dla DNA IVECO, takimi jak logo dominujące na dopracowanym i wyraźnie identyfikującym markę grillu, wyrazisty wzór świetlny reflektorów oraz przemyślane płaszczyzny i zrównoważone proporcje typowe dla włoskiej tradycji wzornictwa.

W modelu w możliwie najdoskonalszy estetycznie sposób zintegrowano kilka komponentów typowych dla jego konstrukcji: przednia klapa i zderzak są spięte dużym wlotem powietrza, aby zamaskować linię podziału między kabiną na podwoziem; z kolei narożniki otaczające kabinę podkreślają stylistyczną ciągłość między przodem a bokami samochodu. Ukształtowanie górnej części dachu nie tylko maksymalizuje przestrzeń w kabinie, ale także optycznie powiększa przód, potęgując wrażenie mocy i stabilności.

Nadwozie jest ściśle podporządkowane aerodynamice. Wloty powietrza obok reflektorów regulują ciśnienie w dolnej części podjazdu, eliminując turbulencje wywołane przez koła, natomiast zaokrąglone narożniki kierują prąd powietrza wzdłuż boków.

IVECO S‑Way został zaprojektowany także jako pierwszorzędne miejsce do pracy i życia. Wysokość podłogi w kabinie dobrano tak, by zapewnić równowagę między wygodą wsiadania (tylko trzy stopnie) a łatwością przemieszczania się w jej wnętrzu (bardzo niski tunel środkowy, ułatwiający przechodzenie na drugą stronę kabiny). Maksymalną ilość miejsca w części socjalnej uzyskano dzięki nowemu profilowi dachu, który pozwala na swobodne przemieszczanie się po kabinie, a nawet przyjęcie pozycji stojącej.

Wyświetlenia: 596

Siła sieci serwisowej

30.07.2020

Dachser Polska pro bono dla poznańskich szpitali

25.08.2020

CEO Dachser: „Nasz kompas wskazuje nam właściwy kierunek działań”

19.08.2020

Czy związkowcy pomogli górnikom, blokując plany naprawcze PGG?

11.08.2020

50 pojazdów Scania dla FREJA Transport & Logistics

30.07.2020

Od aplikacji do cyfrowego ekosystemu: debiutuje nowa generacja aplikacji Mercedes me

11.08.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Dachser Polska szkoli z obsługi towarów niebezpiecznych

5.08.2020

Pracowity okres wakacyjny na drogach

1.09.2020

Nowe szkolenia dla rynku ciężarowego

4.08.2020

Norweskie miasta inwestują w przyszłość, stawiając na elektryczne autobusy Volvo z Wrocławia

28.08.2020

#pomagamypomagać – WAŚ i Inter Cars wspierają warsztaty

30.07.2020

Wsparcie dla pracowników sektora transportu i logistykiw czasie koronawirusa. Firma UTA dostarcza kontenery sanitarnena potrzeby niemieckiej inicjatywy branżowej #LogistikHilft

4.08.2020