CEVA Logistics operatorem logistycznym Airbusa w Niemczech

CEVA Logistics operatorem logistycznym Airbusa w Niemczech

2.03.2020
Czas czytania ok. 1 minuty

CEVA Logistics, globalny wiodący operator logistyczny, specjalizujący się w dedykowanej logistyce kontraktowej, frachcie lotniczym, morskim i drogowym, ogłosił podpisanie pięcioletniego kontraktu na obsługę logistyczną fabryki samolotów Airbusa w Hamburgu w Niemczech.

CEVA Logistics odpowiedzialna jest za realizację dostaw części zamiennych i komponentów do produkcji oraz globalną ich dystrybucję zgodnie z potrzebami klientów Airbusa. Dzięki wysoce zaawansowanym technologicznie procesom logistycznym, CEVA skróci czas realizacji dostaw towarów z/do fabryki Airbusa, jak i całkowite koszty ich dystrybucji.

Realizację kontraktu CEVA rozpoczęła w lutym 2020 r. W magazynie Airbusa o powierzchni 32,6 tys. metrów kwadratowych operator wdroży w ciągu najbliższych pięciu lat ponad 20 projektów, których celem jest zwiększenie wydajności operacyjnej obiektu. Zgodnie z planami rozwoju produkcji Airbusa, magazyn ten zostanie też rozbudowany o nową powierzchnię dedykowaną obsłudze części zamiennych.

Procesy, którymi zarządza CEVA, obejmują głównie przyjmowanie przesyłek i ich dystrybucję, kompletację materiałów, przygotowywanie zestawów i specjalną konsolidację części zgodnie z wymogami linii lotniczych. CEVA Logistics nie tylko kładzie nacisk na zapewnienie najwyższej jakości obsługi, ale też na dostarczenie wartości dodanej. Wydajność usług CEVA jest monitorowana przez dedykowane wskaźniki KPI, wprowadzone do obsługi tego kontraktu. Magazyn Airbusa obsługuje specjalnie do tego powołany zespół CEVA Logistics złożony z około 350 pracowników.

- Cieszymy się że Airbus docenił bogate doświadczenie CEVA Logistics w zakresie logistyki lotniczej i kosmicznej. Głęboko specjalistyczna wiedza w połączeniu z rozwiązaniami operacyjnymi, które oferuje CEVA, stanowią klucz do zabezpieczenia procesów na najwyższym poziomie obsługi – powiedział Harald Schefft, dyrektor zarządzający CEVA Logistics w Niemczech.

CEVA Logistics

Wyświetlenia: 393

ROBYG wspiera Wielkanocne śniadania dla seniorów

10.04.2020

#Koronawirus - Sytuacja epidemiologiczna zjednoczyła w działaniu rząd i opozycję

16.04.2020

Dachser buduje magazyn na 20 tys. mkw.

21.05.2020

Salon online Mercedes-Benz – dla kupujących i oglądających

23.04.2020

Kosztowne wypadki. Przypominamy najważniejsze zasady i dobre praktyki na drodze

2.06.2020

Serce ze sprzętu terminalowego w DCT Gdansk dla cichych bohaterów

4.05.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Rzecznik Praw Obywatelskich przystąpił do sprawy pytań prejudycjalnych do TSUE dotyczącej wynagrodzenia banków za korzystanie z kapitału

5.05.2020

Bank Pocztowy: MŚP to filary polskiej gospodarki.Finansowanie z gwarancją de minimis na nowych, lepszych warunkach w czasach pandemii koronawirusa COVID -19

24.04.2020

WOŚP dla polskich szpitali prosto z SEGRO Business Park Warsaw, Ożarów

16.04.2020

Kolejny transport sprzętu zakupionego przez LOTOS dotarł do Polski

12.05.2020

Volvo dostarczy 128 autobusów hybrydowych do Brukseli

26.05.2020

Click&Collect – szybkie i wygodne zakupy na stacjach Circle K

25.05.2020