Dachser rozszerza most powietrzny do Chin

Dachser rozszerza most powietrzny do Chin

24.03.2020
Czas czytania ok. 2 minut

Dachser Air & Sea Logistics uruchamia kolejną turę czarterowych rejsów cargo do Chin i z powrotem. Początkowo loty na tej trasie miały być realizowane od połowy marca do końca miesiąca. Od 21 marca Dachser USA rozszerzył dotychczasową usługę czarterową o rejsy na nowej trasie - między Chicago a Frankfurtem.

Wpływ rozprzestrzeniania się nowego koronawirusa na dostęp do przestrzeni ładunkowej na rynku lotniczych przewozów towarowych nadal jest znaczący. Z uwagi na niestabilność sytuacji planowanie w ramach dostępnej przestrzeni cargo staje się prawdziwym wyzwaniem. Dachser Air & Sea Logistics rozszerzył więc swoją dotychczasową ofertę usług czarterowych między Frankfurtem a Chinami. Firma uruchomiła transport lotniczy pomiędzy Stanami Zjednoczonymi, Ameryką Łacińską i Frankfurtem dla dostaw do Szanghaju w Chinach. DACHSER wyczarterował samoloty Boeing 747 i połączył je z rejsami na trasie Frankfurt-Szanghaj i Szanghaj-Frankfurt. Firma uruchomiła również most powietrzny pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Europą przez lotniczy terminal cargo we Frankfurcie i włączyła trasę Chicago-Frankfurt do swojego programu rejsów czarterowych.

„Poprzez nasz terminal w Chicago jesteśmy w stanie odpowiedzieć na potrzeby klientów w zakresie obsługi przesyłek z i do Stanów Zjednoczonych, oferując konkretne rozwiązania”, powiedział Timo Stroh, szef Global Air Freight.

W ten sposób DACHSER udostępnia swoim klientom inteligentne rozwiązanie na potrzeby transportowe w handlu transpacyficznym i reaguje na obecną sytuację rynkową, wprowadzając elastyczne metody działania.

„Dzięki temu programowi możemy zaoferować naszym klientom z obu Ameryk solidne i niezawodne usługi transportu lotniczego klasy premium do Azji” – mówi Timo Stroh. „Jesteśmy gotowi na to, co może wydarzyć się na rynku lotniczych przewozów cargo w nadchodzących tygodniach i w pełni zdajemy sobie sprawę, że już dziś musimy stawić czoła wyzwaniom przyszłości”, dodaje.

Dachser Air & Sea Logistics

Wyświetlenia: 537

Korea Południowa i Wietnam – nowe kierunki w ofercie SPEDCONT

3.06.2020

Nowy magazyn TKD Polska w pobliżu lotniska w Warszawie

21.05.2020

Północna obwodnica Kędzierzyna-Koźla z decyzją ZRID

8.06.2020

Zrównoważony rozwój w Kuehne+Nagel: dziesięcioletnie cele zostały osiągnięte

24.06.2020

Kolejny krok w stronę przemysłu spożywczego Schneider Electric dokonuje akwizycji ProLeiT

15.05.2020

Odmrażanie gospodarki znacznie obniżyło straty PKB

29.06.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

W którym mieście najłatwiej zdać egzamin na prawo jazdy?

28.05.2020

Volvo Polska w TOP 3 najlepszych pracodawców w Polsce

3.06.2020

Dachser nagrodzony za CSR i logistykę kontraktową

12.05.2020

Majowa ofensywa produktowa Valeo

20.05.2020

Polski eksport do sieci sklepów DIY w czasach pandemii

26.05.2020

GDDKiA: Dzieje się na budowie S7 Napierki - Płońsk

12.05.2020