Dachser rozszerza most powietrzny do Chin

Dachser rozszerza most powietrzny do Chin

24.03.2020
Czas czytania ok. 2 minut

Dachser Air & Sea Logistics uruchamia kolejną turę czarterowych rejsów cargo do Chin i z powrotem. Początkowo loty na tej trasie miały być realizowane od połowy marca do końca miesiąca. Od 21 marca Dachser USA rozszerzył dotychczasową usługę czarterową o rejsy na nowej trasie - między Chicago a Frankfurtem.

Wpływ rozprzestrzeniania się nowego koronawirusa na dostęp do przestrzeni ładunkowej na rynku lotniczych przewozów towarowych nadal jest znaczący. Z uwagi na niestabilność sytuacji planowanie w ramach dostępnej przestrzeni cargo staje się prawdziwym wyzwaniem. Dachser Air & Sea Logistics rozszerzył więc swoją dotychczasową ofertę usług czarterowych między Frankfurtem a Chinami. Firma uruchomiła transport lotniczy pomiędzy Stanami Zjednoczonymi, Ameryką Łacińską i Frankfurtem dla dostaw do Szanghaju w Chinach. DACHSER wyczarterował samoloty Boeing 747 i połączył je z rejsami na trasie Frankfurt-Szanghaj i Szanghaj-Frankfurt. Firma uruchomiła również most powietrzny pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Europą przez lotniczy terminal cargo we Frankfurcie i włączyła trasę Chicago-Frankfurt do swojego programu rejsów czarterowych.

„Poprzez nasz terminal w Chicago jesteśmy w stanie odpowiedzieć na potrzeby klientów w zakresie obsługi przesyłek z i do Stanów Zjednoczonych, oferując konkretne rozwiązania”, powiedział Timo Stroh, szef Global Air Freight.

W ten sposób DACHSER udostępnia swoim klientom inteligentne rozwiązanie na potrzeby transportowe w handlu transpacyficznym i reaguje na obecną sytuację rynkową, wprowadzając elastyczne metody działania.

„Dzięki temu programowi możemy zaoferować naszym klientom z obu Ameryk solidne i niezawodne usługi transportu lotniczego klasy premium do Azji” – mówi Timo Stroh. „Jesteśmy gotowi na to, co może wydarzyć się na rynku lotniczych przewozów cargo w nadchodzących tygodniach i w pełni zdajemy sobie sprawę, że już dziś musimy stawić czoła wyzwaniom przyszłości”, dodaje.

Dachser Air & Sea Logistics

Wyświetlenia: 191

Otworzyliśmy oferty w przetargu na opracowania projektowe dla S11 na odcinku Kórnik - Ostrów Wielkopolski

17.03.2020

BM Reflex: Tańsze paliwa na zakończenie zimowych ferii

10.02.2020

Co gubimy w Uberze?

11.03.2020

5 alarmujących infografik o sytuacji kobiet na rynku pracy

4.03.2020

Kolej dużych prędkości w Polsce

7.02.2020

SPAR codziennie dostarcza świeże wypieki medykom i mundurowym

2.04.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Volvo Buses wprowadza nowy, piętrowy autokar do przewozów ekspresowych

28.02.2020

Liderzy polskiego rynku nieruchomości zakładają PropTech Foundation, której celem jest sprawna transformacja cyfrowa branży

10.03.2020

Tarcza antykryzysowa – konieczne są szybkie zmiany w prawie restrukturyzacyjnym

25.03.2020

Selena w czołówce rankingu PwC i Bisnode

11.02.2020

FPP i CALPE: Konsekwencje braku regulacji o pracy zdalnej w kontekście epidemii koronawirusa

18.03.2020

#Koronawirus - Państwo musi całkowicie uchylić daniny przedsiębiorcom na czas epidemii

26.03.2020