Łódzki magazyn Langowski Logistics jako hub przeładunkowy  dla Nowego Jedwabnego Szlaku

Łódzki magazyn Langowski Logistics jako hub przeładunkowy dla Nowego Jedwabnego Szlaku

25.03.2020
Czas czytania ok. 3 minut

Firma Langowski Logistics, która od 16 lat działa w branży TSL, wynajęła od Panattoni magazyn o powierzchni 3300 mkw. w Central European Logistics Hub w Łodzi. W negocjacjach najemcę reprezentowała firma doradcza Cresa.

Magazyn jest przede wszystkim odpowiedzią na potrzeby rynku w zakresie przeładunków, konsolidacji i dekonsolidacji ładunków przewożonych w relacji Chiny – Europa oraz Europa – Chiny na Nowym Jedwabnym Szlaku. Lokalizacja magazynu, zaledwie 1000 metrów od kolejowego terminala kontenerowego w Łodzi, to doskonałe rozwiązanie nie tylko dla importerów, ale także eksporterów z Polski i Europy, gdyż Langowski Logistics uruchomił jednocześnie konsolę eksportową w relacji Łódź – Chengdu (prowincja Syczuan w środkowych Chinach).

Langowski Logistics specjalizuje się w transporcie ładunków skonteneryzowanych zarówno pełnokontenerowych (FCL), jak i drobnicowych (LCL) na całym świecie. Oferuje klientom kompleksowe rozwiązania logistyczne, w tym transport morski, transport kolejowy, transport lotniczy i drogowy. Oferta Langowski Logistics obejmuje również składowanie, przeładunek i dystrybucję towarów w nowoczesnych magazynach i składach celnych. Poza Łodzią magazyny firmy mieszczą się w Gdyni, Gdańsku i Pruszkowie k. Warszawy. Zarząd spółki zapowiada, że wkrótce (jeszcze w tym półroczu) nastąpi otwarcie kolejnych magazynów.

Łódzki magazyn Langowski Logistics jest dostosowany do czasowego składowania,

a niebawem otrzyma również pozwolenie na skład celny. Central European Logistics Hub firmy Panattoni jest zlokalizowany tuż przy A1 – jedynej polskiej autostradzie o przebiegu północ-południe. Dojazd do węzła łączącego autostradę A1 oraz A2 zajmuje zaledwie 20 minut jazdy. Dla Langowski Logistics ważna była lokalizacja w centrum Polski z dostępem do przecięcia się europejskich szlaków wschód-zachód i północ-południe. Istotne było również położenie w granicach miasta, co znacznie ułatwi dojazd pracownikom.

- Inwestycja położona jest w centrum Polski z dostępem do przecięcia się europejskich szlaków wschód-zachód i północ-południe, a jej lokalizacja w granicach miasta ułatwia firmom prowadzenie działalności produkcyjnej i magazynowej, zaś pracownikom zapewnia szybki i łatwy dojazd do pracy – mówi Marek Dobrzycki, Managing Director w Panattoni. – Realizacja Central European Logistics Hub zbliżyła się do półmetka z planowanej powierzchni 600 000 mkw., a swoje miejsce znalazły tu bardzo różne firmy zarówno producenci sprzętu AGD, sieci sklepów RTV i AGD, artykułów dla dzieci i oczywiście logistycy jak Langowski Logistics, co nas bardzo cieszy – dodaje.

- Firma Langowski Logistics bierze czynny udział w rozwoju transportu kolejowego na Nowym Jedwabnym Szlaku zarówno poprzez obsługę ładunków w imporcie, jak i poprzez uruchamianie towarowych połączeń eksportowych z Chinami. Jedną z kluczowych lokalizacji dla tego przedsięwzięcia jest Łódź, gdzie funkcjonuje terminal intermodalny. Głównym czynnikiem branym pod uwagę przy lokowaniu nowego oddziału było bezpośrednie położenie przy terminalu oraz atrakcyjne warunki najmu – mówi Jakub Dudkiewicz, Doradca w dziale powierzchni przemysłowych i magazynowych firmy Cresa Polska.

Cresa Polska

Wyświetlenia: 430

Działania Goodyear dla klientów i środowiska medycznego

20.05.2020

Baoli poszerza asortyment wózków spalinowych zgodnych z EU5

29.05.2020

Ruch na drogach krajowych w czasie epidemii. Publikujemy podsumowanie za maj

3.06.2020

Volvo Polska w TOP 3 najlepszych pracodawców w Polsce

3.06.2020

W związku z pandemią Ghelamco wprowadza bezprecedensowe rozwiązania w budynkach biurowych

26.05.2020

Dobre wieści dla norweskich złóż LOTOSU

22.06.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

GDDKiA: Dzieje się na budowie S7 Napierki - Płońsk

12.05.2020

BM Reflex: Benzyna 95 znowu powyżej 4 zł za litr

24.05.2020

DBK Rental dostarcza pojazdy komunalne Scania dla ENERIS

22.06.2020

Z Circle K podziękujesz swoim bohaterom

15.05.2020

Webinar: Valeo Safe Side -system monitorowania martwego pola

24.06.2020

Nowe rozmiary opony MICHELIN Primacy 4 zapewniającej bezpieczeństwo od nowości do zużycia

12.06.2020