CNH Industrial ogłasza dwutygodniowe zawieszenie operacji montażu w Europie w związku z pandemią COVID-19

25.03.2020
Czas czytania ok. 2 minut

CNH Industrial N.V. (NYSE: CNHI / MI: CNHI) poinformowała w piątek 20 marca, że ze względu na zakłócenia w łańcuchu dostaw spowodowane zagrożeniem chorobą COVID-19 w Europie zawiesza większość operacji montażu w swoich europejskich zakładach na okres dwóch tygodni. Zawieszenie to dotyczy zakładów Spółki produkujących maszyny rolnicze i budowlane oraz pojazdy użytkowe i specjalne. Większość fabryk podzespołów będzie funkcjonować nadal — ale z mniejszą intensywnością oraz rygorystycznie przestrzegając zarządzeń krajowych służb sanitarno-epidemiologicznych — aby zapewnić kontynuację dostaw do zakładów produkcyjnych Spółki znajdujących się poza Europą. Europejskie magazyny części oraz większość placówek dealerskich również pozostanie otwarta, aby utrzymać niezakłóconą obsługę klientów. CNH Industrial prowadzi ścisłe konsultacje ze związkami zawodowymi i radami zakładowymi w sprawie tymczasowego zamykania i ponownego otwierania zakładów.

„Spółka bardzo poważnie traktuje zdrowie i dobrostan wszystkich swoich pracowników. Wdrażamy wszelkie środki służące zapewnieniu im ochrony, a także pomagające w ograniczaniu rozprzestrzeniania się pandemii” — powiedział Hubertus Mühlhäuser, dyrektor generalny CNH Industrial. „Decyzja o zamknięciu naszych europejskich montowni na dwa tygodnie jest podyktowana zakłóceniami w naszym europejskim łańcuchu dostaw, które nie pozwalają na sprawne funkcjonowanie. W okresie tych tymczasowych przestojów będziemy również przeprowadzać dalsze kompleksowe dezynfekcje i dokładne czyszczenie” — podsumował dyrektor Mühlhäuser.

Oprócz zastosowania wyżej wymienionych środków oraz utrzymania rozwiązań już wdrożonych w placówkach i zakładach Spółki na całym świecie, CNH Industrial powołała także globalny zespół zadaniowy ds. COVID-19, który stale monitoruje sytuację na wszystkich rynkach, na których działa firma. Zespół ten będzie wprowadzał dalsze niezbędne środki, reagując jednocześnie na popyt zgłaszany przez docelowych klientów oraz zapotrzebowanie na serwis dóbr kapitałowych o krytycznym znaczeniu dla ich działalności.

CNH Industrial

Wyświetlenia: 155

Sieć sklepów SPAR wspiera wielkopolskie szpitale. SPAR przekazał placówkom ekspresy do kawy

30.03.2020

O przywództwie w czasach zarazy

18.03.2020

Dachser rozszerza most powietrzny do Chin

24.03.2020

CNH Industrial w pełni popiera wprowadzenie Nikola Corporation na NASDAQ

6.03.2020

Europa liderem we wdrażaniu sztucznej inteligencji w przemyśle

18.02.2020

2 mln zł na paliwo dla szpitali zakaźnych w całej Polsce od LOTOSU

27.03.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

25 korzyści na 25-lecie Scania w Polsce

10.03.2020

Federacja Przedsiębiorców Polskich proponuje rządowi rozwiązania, by ratować polskie firmy

20.03.2020

Nowe wytyczne i obowiązki na budowach

2.04.2020

Cresa reprezentowała firmę Primark w Poznaniu

18.02.2020

Niebezpiecznie wysoka inflacja? Prognozy na 2020 rok

28.02.2020

Barcelona zamówiła kolejne elektryczne Solarisy

1.04.2020