Wakacje kredytowe w Banku Pocztowym w okresie pandemii

Wakacje kredytowe w Banku Pocztowym w okresie pandemii

25.03.2020
Czas czytania ok. 2 minut

Bank Pocztowy oferuje Klientom możliwość zawieszenia rat kapitałowych

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, w związku wyjątkową sytuacją spowodowaną epidemią koronawirusa, Bank Pocztowy wprowadza możliwość zawieszenia rat kapitałowych przy spłacie kredytów i pożyczek gotówkowych oraz hipotecznych nawet na 6 miesięcy. O tzw. wakacje kredytowe można wnioskować zdalnie – za pośrednictwem systemu bankowości internetowej bądź przez infolinię. Co istotne, Bank nie będzie pobierał żadnych opłat w związku z udzieleniem prolongaty.

Klienci Banku Pocztowego korzystający z kredytów i pożyczek, gotówkowych oraz hipotecznych, mogą już wnioskować o tzw. wakacje kredytowe. Zawieszenie rat kapitałowych możliwe jest na okres od 1 do 6 miesięcy – o długości zadecyduje sam Klient, który w tym czasie spłacać będzie należne za ten okres odsetki. W przypadku kredytu z ubezpieczeniem, gdy składka płatna jest w ratach, spłata rat składki ubezpieczeniowej odbywa się zgodnie z zapisami umowy kredytowej. Wniosek o odroczenie rat kapitałowych kredytu należ złożyć na 5 dni przed terminem zapadalności raty. Jeśli wniosek zostanie złożony po tym terminie, prolongata będzie obowiązywać od następnej raty kredytu. Klient zobowiązany będzie spłacić najbliższą ratę w terminie określonym w umowie. Po zakończeniu prolongaty nastąpi rekalkulacja rat (ustalenie nowej wysokości rat z zastosowaniem dotychczasowego okresu kredytowania) . Co ważne, wydłużeniu nie ulegnie okres kredytowania.

W trosce o naszych klientów zdecydowaliśmy się zaoferować im zawieszenie rat kapitałowych bez przedłużania okresu kredytowania, a więc bez konieczności podpisywania aneksu do umowy. Nie trzeba będzie przesyłać czegokolwiek listownie czy osobiście stawiać się w placówce. To przede wszystkim bezpieczne rozwiązanie, bo unikanie niepotrzebnych interakcji, jest obecnie najważniejszetłumaczy Robert Kuraszkiewicz, Prezes Banku Pocztowego. – Zdajemy sobie sprawę, że nasi Klienci czują niepewność związaną nie tylko z tym co dzieje się teraz, lecz także z najbliższą przyszłością. Epidemia koronawirusa dotyka wszystkie dziedziny naszego życia, także finanse polskich rodzin. Mam nadzieję, że wakacje kredytowe wprowadzane przez cały sektor bankowy ułatwią Polakom życie w najbliższych miesiącach. Formalności związane z tzw. wakacjami kredytowymi uprościliśmy do minimumdodaje Robert Kuraszkiewicz, Prezes Banku Pocztowego.

Złożenie wniosku o tzw. wakacje kredytowe możliwe jest zdalnie: za pośrednictwem infolinii Banku Pocztowego bądź systemów bankowości internetowej. We wniosku należy zamieścić informację, że prolongata związana jest z trudną sytuacją materialną związaną z panującą pandemią koronawirusa – nie wymagane są jednak jakiekolwiek zaświadczenia.

Co ważne, Bank Pocztowy nie będzie pobierał żadnych opłat w związku z udzieleniem prolongaty, a możliwość skorzystania z tzw. wakacji kredytowych dostępna jest do odwołania.

Bank Pocztowy

Wyświetlenia: 176

ENGIE i IVECO uruchamiają nową stację tankowania gazu ziemnego

28.02.2020

Pakiet antykryzysowy to za mało. Zrezygnujmy ze split payment, zawieśmy podatki i ZUS

20.03.2020

O kontraktach przed rozpoczęciem sezonu

9.03.2020

Logistyka branży beverage w obliczu koronawirusa – komentarz Hillebrand

3.03.2020

ID Logistics w 2019 roku - dynamiczny rozwój i wzrost sprzedaży o 10 proc.

7.02.2020

AS 24 to nie tylko dystrybutor z paliwem

9.03.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Sieć sklepów SPAR wspiera wielkopolskie szpitale. SPAR przekazał placówkom ekspresy do kawy

30.03.2020

Circle K i Polski Czerwony Krzyż po raz drugi zadbają o bezpieczeństwo dzieci na drogach. Rusza kolejna edycja programu „Drogowe ABC”

2.03.2020

DHL Parcel Premium i płatność kartą u kuriera – nowości w ofercie DHL Parcel

1.04.2020

Paweł Sapek nowym szefem na region Europy Środkowej w Prologis

4.03.2020

FPP: Tarcza antykryzysowa nie uwzględnia ważnych postulatów przedsiębiorców

27.03.2020

Loconi Intermodal o wyzwaniach rynku intermodalnego w roku 2020

3.03.2020