Sieć SPAR montuje panele pleksi w sklepach

Sieć SPAR montuje panele pleksi w sklepach

25.03.2020
Czas czytania ok. 2 minut

Dodatkowa ochrona dla pracowników oraz klientów

Wasz Sklep SPAR – należący do SPAR Group wyłączny operator licencji SPAR na terenie Polski – rozpoczął montaż barier ochronnych wykonanych z płyt pleksi dla zwiększenia bezpieczeństwa pracowników sklepów oraz klientów. Osłony – dostarczane do sklepów w ramach zaopatrzenia z magazynu centralnego – zostaną wdrożone nie tylko na stanowiskach kasjerów, ale także przy stoiskach z wędlinami i serami oraz przy kasach alkoholowych. Pracownicy sklepów już od początku pandemii wirusa w Polsce zostali wyposażeni w maseczki, rękawice oraz płyny dezynfekujące. Sieć zamówiła także specjalne przyłbice na twarz, które są dystrybuowane do zespołów pracujących w sklepach SPAR. W sieci odbywają się szkolenia w zakresie procedur, wprowadzono także rotacyjne zmiany załogi sklepów oraz skrócenie godzin pracy.

W sklepach SPAR w związku z pandemią obowiązuje jeszcze częstsza dezynfekcja stanowisk pracy, kas i terminali. We współpracy ze SPAR International zorganizowano import dodatkowych środków higienicznych, m.in.: maseczek na twarz, jednorazowych rękawiczek, plastikowych fartuchów, środków do dezynfekcji i mydeł.

W sklepach, które przed rebrandingiem działały pod szyldem Piotra i Pawła – z uwagi na ich wielkość – bariery ochronne montowane są przy 3 kasach głównych, przy stoisku informacyjnym i punkcie monopolowym oraz przy cukierni. Obok lad z wędlinami i serami na podłodze zaznaczone są miejsca, w których stanąć może obsługiwany klient – tak, aby oddzielała go od pracownika sklepu osłona z pleksi.

Bariery ochronne z pleksi to kolejny krok, który podejmujemy dla zapewnienia naszym pracownikom i klientom jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa w trakcie pandemii koronawirusa.Dziękuję wszystkim pracownikom sklepów SPAR – wykazują się na co dzień ogromną odpowiedzialnością za bezpieczeństwo zarówno swoje, jak i klientów i współpracowników. Pracują w maskach, rękawiczkach i często dezynfekują swoje stanowiska pracy, kasy oraz terminale. Zespół kryzysowy Wasz Sklep SPAR jest w stałym kontakcie z naszymi Partnerami by wypracować nowe rozwiązania i działania prewencyjne w związku z pandemią ” – powiedział Tomasz Syller, dyrektor zarządzający, członek zarządu Wasz Sklep SPAR.

Dla bezpieczeństwa klienta w sklepach SPAR Partnerom zarekomendowano ograniczenie ekspozycji produktów na wagę – w sklepach owoce i warzywa będą dostępne we wcześniej przygotowanych opakowaniach i zachęca się klientów do wyboru pakowanych artykułów spożywczych. Priorytetem SPAR jest także utrzymanie nieprzerwanych i wyczerpujących dostaw produktów kluczowych.

Ponadto sieć SPAR przygotowała plakaty informujące o zagrożeniach oraz wskazówki dla klientów, jak się należy zachować w sklepie, aby być bezpiecznym.

Wasz Sklep SPAR monitoruje najnowsze wydarzenia i komunikuje Partnerom najbardziej aktualne wiadomości, zawierające również kolejne informacje odnośnie oficjalnych komunikatów rządowych, legislacji, kwestii prawnych, działań wewnętrznych i rekomendacji.

Wyświetlenia: 578

BM Reflex: Benzyna 95 znowu powyżej 4 zł za litr

24.05.2020

S8 - organizacja ruchu i urządzenia BRD zgodne z przepisami prawa

2.07.2020

Lublin ponownie stawia na elektryczne Solarisy

11.05.2020

Luki w Tarczy 2.0 łatane Tarczą 3.0 – brak zwolnień z ZUS dla korzystających z ulgi na start

8.05.2020

Jest umowa na budowę kolejnego odcinka S16

28.05.2020

Szósty darmowy webinar od Inter Cars

26.06.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

IVECO ogłasza ponowne uruchomienie produkcji w fabrykach we Włoszech i w Hiszpanii

8.05.2020

Znamy najkorzystniejszą ofertę na budowę obwodnicy Oświęcimia

18.05.2020

PEKAES zwiększa powierzchnię terminali dystrybucyjnych

27.05.2020

Grupa Selena: kampania wizerunkowa Global Experience

5.06.2020

Szczytno wybiera elektrobusy Solarisa

1.07.2020

Skutecznie rozliczamy fundusze unijne w ramach POIiŚ 2014-2020!

28.05.2020