Koronawirus – Selena wspiera służbę zdrowia i budowniczych – ruszyła produkcja żelu do dezynfekcji

Koronawirus – Selena wspiera służbę zdrowia i budowniczych – ruszyła produkcja żelu do dezynfekcji

4.04.2020
Czas czytania ok. 2 minut

Grupa Selena tradycyjnie produkuje artykuły chemii budowlanej, które sprzedaje na cały świat. Jednak w tych nadzwyczajnych warunkach grupa zespołu badawczo-rozwojowego stwierdziła, że firma może dostarczyć na rynek w trybie pilnym artykuły do dezynfekcji rąk, których jak wiadomo bardzo brakuje. Formuła została opracowana w ciągu praktycznie jednego dnia. Jest zgodna ze standardami Światowej Organizacji Zdrowia. W trybie pilnym wystąpiono do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych o pozwolenie. Pracownicy urzędu zadziałali błyskawicznie – wydali decyzję w ciągu kilku dni.

– Od dzisiaj produkujemy żel do dezynfekcji rąk, który będzie dostępny już od poniedziałku. Jeśli chodzi o działania o charakterze czysto pomocowym, to adresujemy je przede wszystkim do służby zdrowia z Dolnego Śląska. Zdajemy sobie sprawę z tego, że szczególnie tam brakuje środków i jest podwyższone zużycie związane z obecną sytuacją – powiedział serwisowi eNewsroom Krzysztof Domarecki, prezes zarządu Grupy Selena. – Natomiast oprócz tego, ponieważ tradycyjnie zaopatrujemy budowlańców czy budowniczych i w Polsce i poza granicami – to żel będziemy dostarczać przez nasz kanał dystrybucji na budowy w Polsce, tak aby również one mogły funkcjonować. Pamiętajmy, że musimy dbać też o gospodarkę. Przyznam, że jestem zbudowany innowacyjnością i szybkością działania moich kolegów – zarówno z produkcji, działu badawczo-rozwojowego, jak i z działu zakupów. W Polsce jak wiadomo brakuje etanolu do tych celów – zresztą jak wszędzie w Europie. Surowce ściągaliśmy głównie z Francji, Holandii, z Włoch i z Niemiec. Opakowania częściowo są produkowane w Polsce, częściowo ściągnęliśmy je samolotem z Chin. Dokonaliśmy przezbrojenia linii produkcyjnych na zupełnie nowe opakowanie i na zupełnie nowy produkt. W ten sposób w ciągu dwóch i pół tygodnia – przy bardzo szybkich działaniach, a jednocześnie dobrze skoordynowanych – udało się przygotować produkcję. W tej chwili produkujemy pierwszą partię – to jest około 100 tysięcy opakowań. Trafi ona na rynek, z czego 10 tysięcy opakowań po 500ml adresujemy do służby zdrowia. Przy czym na rynek oczywiście działamy w klasycznie komercyjny sposób – aczkolwiek przy minimalnej marży, bo tu chodzi o to by zaopatrzyć budowy – a nie żeby zarabiać. Natomiast jeśli chodzi o placówki służby zdrowia, żel przekazujemy całkowicie nieodpłatnie – zapewnia Domarecki.

eNewsroom

Wyświetlenia: 670

Obsługa podróżnych nie tylko na MOP-ach

5.05.2020

IVECO Daily zdobywa prestiżową nagrodę magazynu Trade Van Driver za 2020 rok

12.05.2020

Goodyear rozszerza ofertę Goodyear Total Mobility o przyjazne dla użytkownika rozwiązanie do śledzenia naczep Fleet Tracker

26.06.2020

GDDKiA: Od podpisania umowy do pierwszego pojazdu na drodze

12.05.2020

Dachser inwestuje 22,5 mln euro w Norymberdze

9.06.2020

Z Circle K podziękujesz swoim bohaterom

15.05.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

MPK Kraków wybrało dostawcę 50 przegubowych autobusów elektrycznych

25.05.2020

Jak zmieni się rynek pracy po epidemii?

9.06.2020

Dachser obsłuży przesyłki B2C w 22 krajach Europy

2.07.2020

LOTOS inicjuje kolejny projekt w zakresie wodoru

26.05.2020

Szczupłe rozwiązanie dla firmy Huel: Kuehne+Nagel dostarcza usługi e-commerce w Polsce

30.06.2020

Profesjonalne badania i systematyczna poprawa stanu dróg krajowych

8.05.2020