Mercedes-Benz wspiera sektor ochrony zdrowia w przeciwdziałaniu pandemii

Mercedes-Benz wspiera sektor ochrony zdrowia w przeciwdziałaniu pandemii

5.04.2020
Czas czytania ok. 2 minut

Covid-19 zmienił w diametralny sposób życia i pracy nas wszystkich. W obliczu pandemii pierwszym obowiązkiem wszystkich podmiotów społecznych i gospodarczych jest dbanie o zdrowie i życie obywateli oraz zapewnienie bezpiecznych miejsc pracy. Można to osiągnąć, konieczna jest solidarność i wsparcie ludzi walczących z koronawirusem na pierwszej linii, czyli w w szpitalach, hospicjach, przychodniach czy ośrodkach pomocy i opieki nad starszymi. Mercedes-Benz dołącza do powszechnej mobilizacji ludzi i firm dobrej woli i przekazuje auta potrzebne do przewozu osób i sprzętu medycznego.

„W okresie pandemii wiele organizacji i placówek zmaga się z brakiem środków transportu, uniemożliwiającym im sprawne wykonywanie swoich działań. Mercedes-Benz Polska chce dołączyć do oddolnego wsparcia takich podmiotów, a jednocześnie wyrazić swoją wdzięczność dla tych, którzy w tym trudnym czasie nieprzerwanie działają na rzecz potrzebujących.” – mówi Wolfgang Bremm von Kleinsorgen, prezes MB Polska.

Samochody osobowe i dostawcze zostaną przekazane w ramach wsparcia placówek i organizacji, które w tym trudnym czasie prowadzą działania na rzecz walki z koronawirusem. Trafią m.in. do pomocy we wspólnej „Akcji Szycia Masek” Legionowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Harcerzy z Hufca ZHP Legionowo. Jak podkreślają Ratownicy z Legionowskiego WOPR: „Vito będzie służyło do transportu materiałów potrzebnych do wykonania środków ochrony, do odbioru gotowych maseczek od zespołów wytwarzających je wolontariuszy, a także do ich dalszego transportu do ośrodków ochrony zdrowia oraz miejsc stacjonowania służb, wspierających walkę z epidemią na terenie Warszawy i Powiatu Legionowskiego.” Kolejne auta dostawcze trafią m.in. do przewozu sprzętu medycznego dla Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego w Bydgoszczy oraz transportu materiałów medycznych i sanitarnych przez agencję KHS & MED-EXTREME Karol Kaszuba.

Samochody osobowe zostaną użyte do organizacji dojazdów pracowników Hospicjum Proroka Eliasza w Michałowie, oraz przewozów środków ochrony osobistej dla placówek medycznych na Śląsku i w Małopolsce organizowanym przez Fundację Miejskie Centrum Wolontariatu z Tychów.

Poza wsparciem logistycznym, Mercedes-Benz podejmuje wiele akcji informacyjnych i instruktażowych, m.in. rozszerzył służebność kanałów społecznościowych (jak chronić siebie i bliskich w czasie pandemii), uruchomił wirtualne zwiedzania Muzeum Mercedesa w Stuttgarcie, a kolejne warsztaty #Girls Go Technology odbywają się online. Zespół AMG Petronas skonstruował respirator w zaledniwe 100h, a koncern ogłosił gotowość produkcji niezbędnego sprzętu pierwszej pomocy na drukarkach 3D.

Mercedes-Benz

Wyświetlenia: 434

COVID-19 wymusi zmiany w zawieranych transakcjach na powierzchnie biurowe

11.05.2020

Robert Erni nowym CFO Dachser

25.06.2020

Arktyczne paliwo LOTOSU pomoże naukowcom na Spitsbergenie

5.06.2020

Poznań inwestuje w kolejne autobusy elektryczne. Przybędzie 37 Solarisów

28.05.2020

Program środowiskowy Net Zero Carbon wyróżniony w konkursie o Nagrodę Polskiego Towarzystwa Logistycznego 2020

25.06.2020

BM Reflex: Decyzja OPEC+ zdyskontowana w cenach ropy. Na stacjach kolejne podwyżki

12.06.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

INPOST liderem w wynajmie magazynów w Polsce

3.06.2020

S19 na Podlasiu. Przetarg na dwa kolejne odcinki!

29.05.2020

ID Logistics już zarządza nowym centrum dystrybucyjnym Lindt&Sprüngli w Grodzisku Mazowieckim

30.06.2020

Nowe rozmiary MICHELIN CrossClimate+ na rynku

25.06.2020

Szkolenie online – Zarządzanie warsztatem w kryzysie cz5

20.05.2020

Ogromne wywrotki Scania przyciągają uwagę

23.06.2020