CEVA Logistics udostępnia swoje innowacyjne zasoby do walki z COVID-19

CEVA Logistics udostępnia swoje innowacyjne zasoby do walki z COVID-19

7.04.2020
Czas czytania ok. 2 minut

CEVA Logistics, globalny wiodący operator logistyczny, włączyła się w pomoc w światowej walce z Covid-19. Operator udostępnił swoje innowacyjne rozwiązania i zdolność operacyjną do wsparcia organizacji, firm medycznych i społeczności lokalnych.

Ameryka Północna

Dla jednej z amerykańskich firm z branży technologii medycznych, wyznaczonej przez rząd USA do produkcji testów na COVID-19, CEVA Logistics podjęła się dystrybucji testów na terenie New Jersey, Seattle i Chicago. Aby zrealizować ro zadanie, zespół do zarządzania transportem CEVA Logistics USA opracował nowy proces szybkich dostaw w oparciu o przyspieszony transport lądowy, fracht lotniczy i ekspresowe transporty na ostatniej mili. Dzięki temu przesyłki szybko docierają do punktów zapalnych w szpitalach i laboratoriach.

Hiszpania

CEVA przejęła odpowiedzialność za obsługę importu, odprawę celną i dostawę frachtem lotniczym przekazanych przez Huawei miliona masek ochronnych dla hiszpańskiej służby zdrowia. Pracownicy CEVA Spain, hiszpański zespół Huawei oraz władze lotniska w Madrycie robili wszystko, aby maski dotarły do punktów dystrybucji jeszcze tego samego dnia kiedy wylądował samolot z przesyłką.

Wielka Brytania

Zapotrzebowanie na środki ochrony osobistej dla pracowników podstawowej opieki zdrowotnej w Wielkiej Brytanii gwałtownie rośnie wraz z krzywą zachorowań na Covid-19. W odpowiedzi na to, CEVA Logistics współpracując z iMakrstudio and Guys oraz St. Thomas' Hospital Trust, buduje w południowo-wschodniej Anglii centrum dystrybucji i druku 3D, w której znajdzie się 250 drukarek 3D do produkcji osłon ochronnych. CEVA odpowiada za zarządzanie całą infrastrukturą i logistyką, co obejmuje montaż osłon oraz ich wysyłkę do szpitali w całym kraju.

Usługi dla społeczności lokalnych

Poza działalnością na rzecz organizacji medycznych, CEVA Logistics świadczy też podstawowe usługi dystrybucji dla społeczności lokalnej, gwarantując codzienne dostawy setek niezbędnych przesyłek do supermarketów, szpitali i aptek. Firma utrzymuje również zaawansowane stany magazynowe w hurtowniach, aby móc szybko reagować w przypadku szybkich zmian biorąc pod uwagę różne scenariusze.

- Utrzymanie usług na pierwszej linii frontu w tym globalnym czasie kryzysu jest naszym obowiązkiem i wyzwaniem zespołowym pomiędzy CEVA Logistics i jej partnerami. Ponieważ klienci i pacjenci polegają na nas bardziej niż kiedykolwiek, pozostajemy zobowiązani do zapewnienia ciągłości łańcucha dostaw na najwyższym możliwym poziomie - powiedział Mathieu Friedberg, dyrektor generalny CEVA Logistics.

CEVA Logistics

Wyświetlenia: 471

Nowi wykonawcy wznawiają budowę obwodnicy Wałcza w ciągu S10

9.06.2020

FPP i CALPE: Jak zapewnić reżim sanitarny przy odmrażaniu gospodarki?

20.05.2020

Branża OZE nie ucierpiała na epidemii koronawirusa

2.07.2020

GDDKiA: Od podpisania umowy do pierwszego pojazdu na drodze

12.05.2020

Skaryszew zyska obwodnicę

3.06.2020

Scania dostarczy 75 elektrycznych pojazdów ciężarowych firmie ASKO w Norwegii

21.05.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

NAJwyższa jakość na stacjach LOTOSU

28.05.2020

Barometr COVID-19: sektor MŚP potrzebuje rok na rekonwalescencję po koronawirusie. Najszybciej na powrót do formy liczą firmy handlowe

29.06.2020

Polski eksport do sieci sklepów DIY w czasach pandemii

26.05.2020

Truck-Rail-Truck – CEVA Logistics uruchamia nowe rozwiązanie dla utrzymania ciągłości łańcuchów dostaw w czasie COVID-19

20.05.2020

355 nowych autobusów Scania wyjedzie na ulice Santiago

30.06.2020

Inter Cars dołącza do akcji "WomanUpdate"

22.06.2020