DHL Parcel wspiera walkę z koronawirusem

DHL Parcel wspiera walkę z koronawirusem

7.04.2020
Czas czytania ok. 2 minut

DHL Parcel zaangażował się w społeczną inicjatywę „Warszawa szyje maski dla medyków”. Od blisko dwóch tygodni kurierzy DHL Parcel dostarczają maseczki ochronne do warszawskich szpitali i placówek medycznych.

Epidemia koronawirusa spowodowała, że w całym kraju pojawiły się ogromne problemy z dostępnością podstawowych środków ochronnych, w tym maseczek. W tej trudnej sytuacji pomóc postanowiły polskie krawcowe. W połowie marca powstała akcja społeczna „Polskie krawcowe uszyją maseczki ochronne dla służby zdrowia”. Grupa „Warszawa szyje maski dla medyków” jest lokalnym koordynatorem akcji na terytorium Warszawy i okolic. Od blisko dwóch tygodni doręczeniem maseczek uszytych przez warszawskie krawcowe zajmuje się DHL Parcel.

  • Nasi kurierzy dostarczyli już maseczki między innymi do Szpitala im. Świętej Rodziny w Warszawie, Szpitala CMP w Piasecznie, Narodowego Centrum Onkologii w Warszawie, Szpitala Klinicznego WUM przy ul. Żwirki i Wigury, Szpitala Bielańskiego, Uniwersyteckiego Centrum Medycznego WUM przy ul. Banacha. Zaczynaliśmy od kilku dostaw dziennie, ale z każdym dniem przesyłek jest coraz więcej, bo cały czas rośnie zapotrzebowanie na maseczki, przybywa też osób, które szyją. Decyzja o tym, żeby włączyć się w tę akcję zapadła błyskawicznie, bo społeczną odpowiedzialność biznesu traktujemy bardzo poważnie. Jesteśmy firmą kurierską, wiec było dla nas oczywiste, że musimy dołożyć swoją cegiełkę do tej szlachetnej inicjatywy i pomóc krawcowym w dostawach maseczek do szpitali – mówi Magdalena Bugajło, Dyrektor ds. Komunikacji i PR DHL Parcel.

Wsparcie logistyczne to duże udogodnienie dla organizatorek akcji. - Propozycja współpracy z DHL Parcel pojawiła się w jednym z trudniejszych dla nas momentów, gdy próbowaliśmy rozwiązać wiele problemów logistycznych, związanych ztransportem uszytych maseczek do placówek. Okazało się, że kurierzy DHL Parcel są w stanie nie tylko szybko i sprawnie dowieźć przesyłki do szpitali, ale zdjęli z nas także konieczność drukowania etykiet i generowania listów przewozowych. To nieoceniona pomoc dla nas wszystkich - mówi Anna Bąk, koordynatorka grupy „Warszawa szyje maski dla medyków.”

DHL Parcel

Wyświetlenia: 452

Nowy magazyn TKD Polska w pobliżu lotniska w Warszawie

21.05.2020

Nowi wykonawcy wznawiają budowę obwodnicy Wałcza w ciągu S10

9.06.2020

Program inwestycji dla obwodnicy Nakła Śląskiego oraz Świerklańca w ciągu drogi krajowej nr 78 podpisany

26.06.2020

Miasto Krajowa w Rumunii zamawia 16 przegubowych autobusów elektrycznych

22.05.2020

Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 – jeszcze lepsza opona całoroczna

15.05.2020

Barometr EFL na II kwartał 2020/ 8 na 10 restauracji i hoteli z coraz większymi problemami finansowymi. W 2020 roku wiele z nich może upaść

5.05.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Ruszaj po nagrody z BFGoodrich

7.05.2020

Grupa EFL nawiązuje współpracę z producentem naczep Kässbohrer

22.06.2020

LOTOS Oil rusza z programem wsparcia kontrahentów

5.05.2020

#StrefaBezpiecznaOdCovid-19 – konkurs FPP dla przedsiębiorców

11.05.2020

Erum Group wkracza do Polski i otwiera centrum logistyczne

18.05.2020

Powstają kolejne odcinki Via Baltica

2.06.2020