Sprzęt medyczny od LOTOSU już w szpitalach

Sprzęt medyczny od LOTOSU już w szpitalach

16.04.2020
Czas czytania ok. 4 minut

Do Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni trafił już aparat USG oraz łóżka do intensywnej terapii kupione ze środków Fundacji LOTOS. Nowoczesny sprzęt dotarł także do szpitali w Szczecinie, Gdańsku i Koszalinie.

Grupa LOTOS za pośrednictwem Fundacji LOTOS w połowie marca przekazała 5 mln zł na walkę z koronawirusem. Pieniądze trafiły do czterech polskich placówek z województw pomorskiego i zachodniopomorskiego: Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni, Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie, 7. Szpitala Marynarki Wojennej z Przychodnią SPZOZ w Gdańsku oraz Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie. Wsparcie realizowane jest we współpracy z Ministerstwem Aktywów Państwowych kierowanym przez wicepremiera Jacka Sasina.

ŁÓŻKA I APARAT USG DLA SZPITALA W GDYNI

Placówki na bieżąco przyjmują dostawy sprzętu zakupionego w ramach pomocy LOTOSU. Szpital w Gdyni jeszcze przed Wielkanocą odebrał trzy łóżka do intensywnej terapii z materacami przeciwodleżynowymi, a także aparat USG.

Specjalistyczne łóżka są nam bardzo potrzebne, ponieważ pomagają odpowiednio zająć się pacjentami w stanie zagrażającym życiu. Zapewniają także komfort i poprawę warunków pracy. W imieniu personelu medycznego chciałabym bardzo podziękować za ten wyjątkowy prezent – mówi Olga Sobczak, pielęgniarka koordynująca na oddziale intensywnej terapii gdyńskiego szpitala.

Lekarze w Gdyni mogą już także korzystać z nowego aparatu USG.

COVID-19 to nowo wykryta choroba zakaźna głównie układu oddechowego. Może jednak atakować, oprócz płuc, również inne narządy, w tym: nerki, serce czy przewód pokarmowy. Nieinwazyjnym, bezpiecznym i bezbolesnym badaniem pozwalającym na ocenę stanu wymienionych narządów jest ultrasonografia – tłumaczy lek. Anna Susmarska, kierownik Zakładu Diagnostyki Obrazowej Uniwersyteckiego. – Urządzenie zapewni wysoką jakość diagnozowania oraz pozwoli na optymalne monitorowanie leczenia chorych z COVID–19. W imieniu pacjentów UCMMiT bardzo dziękuję za wsparcie – dodaje lek. Anna Susmarska.

ŁÓŻKA, AMBULANS I RESPIRATORY DLA SZPITALA W SZCZECINIE

Wcześniej, w ramach pomocy Fundacji LOTOS, do Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie trafiło 48 łóżek z szafkami i materacami przeciwodleżynowymi, a także urządzenie do dezynfekcji powietrza z użyciem plazmy. Teraz lekarze szczecińskiego szpitala czekają na kolejną dostawę.

Dzięki wielkiej pomocy Grupy LOTOS udało nam się kupić ambulans, który przyjedzie 1 maja. Będzie to nieocenione wsparcie dla naszego zespołu, który z determinacją i oddaniem walczy o zdrowie wszystkich pacjentów – tłumaczy Natalia Andruczyk, rzecznik szczecińskiego szpitala.

Lekarze otrzymają także nowe respiratory. – Wspólnie z Fundacją LOTOS ustaliliśmy, że pozostałe środki przeznaczymy na zakup pięciu respiratorów. Dziękujemy za gest solidarności w trudnym czasie pandemii. Każda pomoc jest dla nas na wagę złota – dodaje Natalia Andruczyk.

W ramach środków od Fundacji LOTOS zakupiono też komorę BIO-BAG służącą do transportu chorych dla Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie oraz osiem kardiomonitorów, moduł EEG i wózek akumulatorowy do przewozu odpadów skażonych dla 7. Szpitala Marynarki Wojennej z Przychodnią SPZOZ w Gdańsku.

Cieszymy się, że przekazane przez nas środki przekładają się na konkretne wsparcie dla tych czterech placówek medycznych. Mamy nadzieję, że poprawi to standard leczenia chorych oraz ułatwi pracę personelowi medycznemu – podsumowuje Paweł Jan Majewski, prezes Zarządu Grupy LOTOS.

Grupa LOTOS aktywnie włącza się w pomoc polskim służbom medycznym od początku pandemii koronawirusa. Wszystkie 19 zakaźnych szpitali jednoimiennych w całej Polsce otrzymało od koncernu z Gdańska 400 specjalnych kart paliwowych na łączną kwotę 2 mln zł. Dzięki nim karetki i inne pojazdy należące do tych placówek mogą darmowo zatankować paliwo na każdej stacji LOTOSU w Polsce.

Firma odpowiedziała także na apel Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie i przekazała tam 1500 litrów płynu dezynfekcyjnego. Środkami ochrony indywidualnej wsparto również m.in. przychodnię w Gdańsku-Brzeźnie oraz Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Częstochowie.

We wtorek 14 kwietnia br. Grupa LOTOS razem z KGHM Polska Miedź sprowadziła do Polski na zlecenie polskiego rządu ogromny transport środków niezbędnych do walki z koronawirusem. Na wypełnionym po brzegi pokładzie samolotu Antonow An-225 znajdowały się m.in. maski ochronne typu FFP2 , medyczne kombinezony oraz przyłbice chroniące twarz.

Grupa LOTOS

Wyświetlenia: 593

Nie śmieć! Drogi to nie wysypisko

19.05.2020

Jest przetarg na projekt i budowę I odcinka DK75 Brzesko-Nowy Sącz, czyli II etapu „łącznika brzeskiego”

3.07.2020

Grupa EFL nawiązuje współpracę z producentem naczep Kässbohrer

22.06.2020

Bez smaru miedzianego w układzie hamulcowym pojazdów użytkowych

18.05.2020

Dachser obsłuży przesyłki B2C w 22 krajach Europy

2.07.2020

#Koronawirus – Sezonowa wymiana opon dozwolona – to bezpieczeństwo na drodze

11.05.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Fracht FWO Polska z Klubem Przyjaciół K.I.D.S wspiera działania na rzecz tworzenia dziecięcych szpitali przyszłości

22.05.2020

IVECO Daily zdobywa prestiżową nagrodę magazynu Trade Van Driver za 2020 rok

12.05.2020

W czasie lockdown bydgoskie lotnisko przygotowuje się do powrotu Pasażerów.

14.05.2020

Co Polacy transportowali w czasie epidemii – Raport Clicktrans

8.07.2020

Kolejny transport sprzętu zakupionego przez LOTOS dotarł do Polski

12.05.2020

Paczkomaty® INPOST w Wielkiej Brytanii przy sklepach Lidl

20.05.2020