Idealnie zbilansowane opony

Idealnie zbilansowane opony

16.04.2020
Czas czytania ok. 2 minut

Czy możliwe jest uzyskanie równowagi pomiędzy osiągami, efektywnością paliwową i przebiegiem? Inżynierom marki Fulda udało się połączyć te korzyści w nowej ofercie produktów: oponie EcoControl HP2 i EcoControl SUV. Pierwsza z nich wyróżnia się nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi w zakresie bieżnika i konstrukcji, druga, dzięki nowej, lekkiej konstrukcji oferuje jeszcze lepszy komfort jazdy.

Priorytetem marki Fulda jest stałe ulepszanie produktów i podnoszenie poziomu satysfakcji klientów. Ta idea przyświecała inżynierom także przy tworzeniu nowych produktów z linii EcoControl.

Nowa EcoControl HP2 oferuje większą precyzję kierowania i kontrolę zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni. Zoptymalizowany kontur bieżnika i nowa konstrukcja opony sprawiają, że formułuje się kwadratowy odcisk, przez co opona osiąga większą powierzchnię styku. Zastosowanie ulepszonej mieszanki gumowej z dodatkiem krzemionki pozwala skrócić drogę hamowania na mokrej nawierzchni. Poprawia ona też kontakt ogumienia z podłożem, zwiększając pewność prowadzenia pojazdu w zakrętach. Wyższa głębokość bieżnika – zwiększona dzięki wysokości żeber – wydłuża żywotność opony. Z kolei zoptymalizowana konstrukcja i mieszanka bieżnika działają synergicznie, aby ograniczyć straty energii, tym samym zwiększając oszczędność paliwa.

Opona przeznaczona jest do każdego stylu jazdy, docenią ją zarówno kierowcy z bardziej umiarkowanym podejściem, jak i lubiący dynamiczniejszą jazdę

Uwolnij moc swojego SUV-a

Jazda SUV-em może być jeszcze płynniejsza i przyjemniejsza dzięki EcoControl SUV. Opona wyróżnia się lżejszą konstrukcją, która wpływa na niższe opory toczenia, a w konsekwencji lepszą efektywność paliwową. Nowe ogumienie oferuje też lepszą przyczepność. To zasługa adhezyjnej mieszanki krzemionkowej, która znacznie poprawia hamowanie i prowadzenie. Dodatkowo ulepszona konstrukcja w połączeniu z trwałą mieszanką bieżnika zwiększa powierzchnię styku opony z podłożem, tym samym poprawiając przebiegi.

Wyświetlenia: 426

Jest przetarg na projekt i budowę I odcinka DK75 Brzesko-Nowy Sącz, czyli II etapu „łącznika brzeskiego”

3.07.2020

Piesi bezpieczniejsi na drodze, ale z ich winy ginie coraz więcej osób

14.05.2020

Jak zapewnić bezpieczeństwo epidemiologiczne przy odmrażaniu gospodarki?

18.05.2020

GDDKiA: Od podpisania umowy do pierwszego pojazdu na drodze

12.05.2020

Rynek nieruchomości komercyjnych – więcej szans niż zagrożeń?

30.06.2020

Pomorska Dolina Wodorowa ze wsparciem LOTOSU

8.06.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

PEKAES zwiększa powierzchnię terminali dystrybucyjnych

27.05.2020

Miasto Krajowa w Rumunii zamawia 16 przegubowych autobusów elektrycznych

22.05.2020

Kto skorzysta na Baltic Pipe? Dla Polski to strategiczna inwestycja

29.05.2020

Z PEKAES bezpiecznie i na czas!

25.06.2020

W czasie lockdown bydgoskie lotnisko przygotowuje się do powrotu Pasażerów.

14.05.2020

Spektakularny przelot dronem przez wnętrza Muzeum Mercedes-Benz

8.06.2020