Uber Freight wspiera przemysł towarowy w czasie pandemii

Uber Freight wspiera przemysł towarowy w czasie pandemii

21.04.2020
Czas czytania ok. 3 minut

W obliczu koronawirusa administracje rządowe w całej Europie ograniczają mobilność i wzywają do pozostania w domu. W trakcie izolacji społecznej oraz pracy zdalnej popyt na podstawowe towary gwałtownie wzrósł. Ma to bezpośredni wpływ na spedytorów i przewoźników - to na nich spoczywa obowiązek zachowania ciągłości dostaw towarów i produktów. W odpowiedzi na tę sytuację Uber Freight wprowadził szereg inicjatyw mających na celu zapewnienie pomocy przewoźnikom oraz ich kierowcom w bezpiecznym transporcie niezbędnych towarów.

Przyśpieszone płatności w przypadku ładunków strategicznych

Od początku kryzysu w Europie, za pośrednictwem Uber Freight zrealizowano setki transportów produktów niezbędnych w walce z epidemią, w tym żywności, wody, środków ochrony osobistej i artykułów medycznych. Ponieważ dostawy te są kluczowe z punktu widzenia walki z epidemią, Uber Freight wspiera przewoźników realizujących transporty pomocowe i oferuje przyspieszone płatności spedytorom, wykonującym przynajmniej jeden z nich tygodniowo. Spółka ogłosiła, że w ramach pomocy będą otrzymywać płatności dwa razy w tygodniu do 1 czerwca 2020 r. Dzięki temu firmy transportowe będą mogły zabezpieczyć swoją płynność finansową i pokryć koszty operacyjne.

Zwrot kosztów za środki ochrony osobistej

Aby pomóc wszystkim przewoźnikom i ich kierowcom zachować niezbędne środki ostrożności, Uber Freight zapewni wsparcie finansowe do 100 euro tygodniowo na pokrycie kosztów zakupu niezbędnych środków ochrony osobistej.

Obejmują one żele antybakteryjne na bazie alkoholu i chusteczki dezynfekujące, rękawiczki jednorazowe oraz maseczki ochronne, zakupione do 23 kwietnia 2020 r. W celu uzyskania zwrotu kosztów za zakupione artykuły należy wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej platformy Uber Freight.

Łatwiejsze dopasowanie ładunków do wybranej trasy

W związku z poważnymi zakłóceniami łańcuchów dostaw oraz dostępności tras w całej Europie, Uber Freight wykorzystuje swoją technologię, by zapewnić przewoźnikom możliwość szybszej realizacji transportów i lokalizowania ładunków. Przewoźnicy i ich kierowcy mogą teraz zapisywać swoje preferowane trasy za pośrednictwem internetowej wersji platformy Uber Freight i otrzymywać powiadomienia za każdym razem, gdy pojawi się ładunek spełniający ich kryteria.

Korzystając z tego narzędzia, przewoźnicy mogą wyszukiwać i zapisywać trasy w oparciu o swoje preferencje, w tym lokalizację odbioru i dostarczenia ładunku, datę odbioru czy rodzaj przesyłki.

Najnowsze informacje i zalecenia dotyczące COVID-19

Ze względu na dynamicznie zmieniające się warunki pracy Uber Freight na bieżąco przekazuje użytkownikom wiarygodne i precyzyjne dla danego ładunku informacje, dotyczące COVID-19. Obejmują one najnowsze komunikaty na temat ograniczeń w ruchu lądowym, pochodzące z Międzynarodowej Unii Transportu Drogowego, Departamentu Mobilności i Transportu Komisji Europejskiej oraz Międzynarodowego Forum Transportowego.

Informacje dostępne są w ramach całodobowego wsparcia Uber Freight, dzięki czemu kierowcy mogą uzyskać odpowiedzi również podczas realizowanych kursów.

Tom Christenson, Dyrektor Uber Freight, CEE:

”Wsparcie działalności przewoźników i pomoc w ochronie zdrowia ich kierowców jest dla Uber Freight najwyższym priorytetem. Mamy nadzieję, że wprowadzone inicjatywy przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa kierowców i utrzymaniu ciągłości dostaw niezbędnych towarów w całej Europie.

W tym trudnym czasie, szczególnie intensywnie poszukujemy rozwiązań ułatwiających funkcjonowanie przedsiębiorstwom, zapewniającym ciągłość łańcuchów dostaw i zaopatrującym nasze społeczności".

Więcej informacji dotyczących działań Uber Freight w związku z epidemią koronawirusa znajduje się na stronie internetowej Uber Freight.

Uber Freight

Wyświetlenia: 510

Analiza behawioralna podstawą skutecznej strategii centrum handlowego

29.06.2020

#Tarcza Antykryzysowa – duże firmy potrzebują pomocy, także w branży motoryzacyjnej

15.05.2020

Inter Cars dołącza do akcji "WomanUpdate"

22.06.2020

W związku z pandemią Ghelamco wprowadza bezprecedensowe rozwiązania w budynkach biurowych

26.05.2020

Coraz bliżej do podpisania drugiej z trzech umów na S7 Płońsk – Czosnów

2.07.2020

#Koronawirus – Sezonowa wymiana opon dozwolona – to bezpieczeństwo na drodze

11.05.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

#StrefaBezpiecznaOdCovid-19 – konkurs FPP dla przedsiębiorców

11.05.2020

GDDKiA: Odliczamy do wakacji (cz. 7)

26.06.2020

Colliers wspólnie z Office App wprowadzi na polski rynek nową technologię dla biurowców

28.05.2020

Inteligentny komfort dla każdego ze zmysłów i na każdy nastrój

27.05.2020

Przekazanie 48 autobusów Mercedes-Benz Citaro do Gdańska.

2.06.2020

Aplikacja Clicktrans już dostępna dla przewoźników

20.05.2020