UPS przyspiesza dostawy testów na koronawirusa

UPS przyspiesza dostawy testów na koronawirusa

22.04.2020
Czas czytania ok. 4 minut
  • Przedsiębiorstwo biotechnologiczne QIAGEN zwiększa znacząco możliwości produkcyjne, by dostarczyć rozwiązania w zakresie testowania do laboratoriów i szpitali poprzez globalną sieć logistyczną UPS
  • UPS pomaga firmie wdrażać produkty w skali światowej, w tym pierwsze rozwiązanie do badań syndromowych, które pozwala odróżnić nowy koronawirus od 20 innych poważnych infekcji układu oddechowego w ciągu godziny

Firma UPS (NYSE:UPS), ogłosiła współpracę z przedsiębiorstwem QIAGEN, globalnym dostawcą diagnostyki molekularnej i przygotowywania próbek, przy dostarczaniu zestawów do ekstrakcji kwasu nukleinowego kluczowych w przypadku testów na COVID-19, a także innowacyjnych katridży do testów na koronawirusa – Q1AStat-Dx – do różnych zakątków świata. Dzięki elastycznej globalnej sieci UPS i zwiększonym możliwościom produkcyjnym QIAGEN w zakresie testów na COVID-19 produkowanych w zakładzie w Hilden w Niemczech, firmy pomagają pracownikom sektora medycznego w ograniczeniu rozprzestrzeniania się choroby.

„Klienci i rządy na całym świecie wykorzystują globalną sieć logistyczną UPS w walce z pandemią COVID-19” powiedział Lou Rivieccio, prezes UPS Europe. „Utrzymanie ciągłości operacji jeszcze nigdy nie było tak ważne dla naszych klientów. Dlatego też kontynuujemy realizację naszych usług, niezależnie od tego, czy jest to dostawa, czy przechowywanie leków, testów czy materiałów medycznych. Nasi pracownicy pomagają klientom i dbają o dostarczenie zwiększonej liczby testów do szpitali i laboratoriów na całym świecie. Elastyczność w działaniu i umiejętność szybkiego reagowania są niezwykle istotne w walce z epidemią, która przenosi się z Azji do Europy i Ameryki Północnej”.

Dzięki poczynionym niedawno inwestycjom w Europie w wysokości 2 miliardów dolarów UPS mógł szybko wdrożyć plany awaryjne dostosowane do zmieniającego się otoczenia biznesowego. Pomimo że granice państw są zamknięte, firma kontynuuje obsługę swoich klientów. Jest to możliwe między innymi za pośrednictwem europejskiego hubu na lotnisku Kolonia-Bonn, które zapewnia UPS skuteczny i szybki transport niezbędnych przesyłek w Europie i na świecie.

„Zwiększyliśmy i nieustannie zwiększamy produkcję odczynników i testów na COVID-19, by sprostać bieżącemu, nadzwyczajnemu zapotrzebowaniu na nasze produkty na całym świecie. Nasze łańcuchy dostaw, zarówno do zakładów produkcyjnych, jak i do klientów w laboratoriach i szpitalach są w tym momencie kluczowe” powiedział Barthold Piening, starszy wiceprezes, dyrektor ds. operacji globalnych w QIAGEN. „Tak samo jak nasi pracownicy pracują w trybie 24/7, aby zapewnić odpowiednią ilość produktów, tak i my wiemy, że możemy polegać na UPS jako na naszym partnerze logistycznym, który dowiezie zestawy składników na czas i w odpowiednim stanie, tam, gdzie są one najbardziej potrzebne. Wspólnie z firmą UPS i jej elastyczną globalną siecią chcemy, aby nasze rozwiązania były ogólnodostępne”.

Działania odpowiadające na potrzeby firmy QIAGEN w reagowaniu na globalne wyzwania za pomocą zaawansowanego zarządzania łańcuchem dostaw są zgodne ze wsparciem udzielonym przez UPS rządom i innym klientom z sektora prywatnego pracującym nad ograniczeniem pandemii COVID-19. UPS ma istotny udział w gospodarce światowej. Firma przewozi ponad trzy procent światowego PKB. Pracownicy UPS są dumni z istotnej roli jaką pełnią dla klientów, społeczności i krajów, w których firma funkcjonuje. UPS wspiera instytucje zdrowia publicznego na całym świecie w wysyłce kluczowego sprzętu medycznego, w tym w niedawnej wysyłce respiratorów do brytyjskiej National Health Service. Aby wesprzeć globalne działania pomocowe w odpowiedzi na nowy koronawirus, Fundacja UPS przekazała kolejne granty dla agencji Organizacji Narodów Zjednoczonych, partnerów pomocy humanitarnej i międzynarodowych organizacji pozarządowych. W Stanach Zjednoczonych firma UPS wspiera Federalną Agencję Zarządzania Kryzysowego (FEMA) w ramach „Projektu Airbridge”, skoordynowanego działania mającego na celu przyspieszenie dostaw kluczowych materiałów potrzebnych w amerykańskich szpitalach.

UPS Healthcare zapewnia szeroki zakres usług, od licencjonowanej przestrzeni dystrybucyjnej, możliwości zarządzania łańcuchem dostaw po pakowanie i wysyłkę w temperaturze kontrolowanej, a także magazynowanie urządzeń medycznych oraz próbek laboratoryjnych i klinicznych. Dzięki możliwości transportu najpotrzebniejszych przesyłek, zgodnie z wymogami GDP i GMP, globalnej infrastrukturze UPS Healthcare, monitoringu i śledzenia, a także ochronie danych firma może wspierać osoby na pierwszej linii walki z pandemią.

Newseria

Wyświetlenia: 428

Rozpoczyna się najważniejszy etap realizacji 8,5-kilometrowego odcinka S1 Przybędza - Milówka (obejście Węgierskiej Górki)

25.06.2020

Robotyzacja przyspieszy w branży spożywczej i logistycznej o połowę. Koronawirus motorem napędowym

2.06.2020

Hillebrand o wyzwaniach logistyki branży beverage wobec Covid-19 i kolejnych etapów odmrażania gospodarki – komentarz eksperta

28.05.2020

Koleje Śląskie zabezpieczają pociągi przeciw wirusom w nanotechnologii

2.07.2020

UberX z Przesłoną - nowy produkt na nowe czasy

19.06.2020

W którym mieście najłatwiej zdać egzamin na prawo jazdy?

28.05.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Grupa Selena – wizyta Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w zakładzie Libra

9.06.2020

IVECO Daily zdobywa prestiżową nagrodę magazynu Trade Van Driver za 2020 rok

12.05.2020

Szybko i tanio? Czy na pewno tak chcesz wymieniać opony?

20.05.2020

Nowe suwnice RMG rozpoczynają przeładunki w DCT Gdańsk

29.05.2020

MPK Kraków wybrało dostawcę 50 przegubowych autobusów elektrycznych

25.05.2020

Bardzo dobry pierwszy kwartał na łódzkim rynku biurowym

27.05.2020