DHL Parcel partnerem aukcji charytatywnej UJ i ASP

DHL Parcel partnerem aukcji charytatywnej UJ i ASP

24.04.2020
Czas czytania ok. 2 minut

Uniwersytet Jagielloński wraz z Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie są organizatorami charytatywnej aukcji dzieł sztuki na rzecz Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Partnerem logistycznym tej inicjatywy został DHL Parcel.

Przedsięwzięcie to, jest częścią akcji #UJdlaSzpitala, której pierwszym etapem była zbiórka datków na potrzeby Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Łącznie, darczyńcy przekazali na ten cel blisko 2 mln złotych. Drugim etapem wydarzenia jest internetowa aukcja, która ruszyła 22 kwietnia na portalu Artinfo.pl. Studenci, pracownicy naukowi oraz artyści związani z Akademią przekazali w geście solidarności z chorymi na COVID-19 oraz z opiekującym się nimi personelem medycznym 208 prac. Będzie można je licytować do 6 maja. Cały dochód ze sprzedaży, podobnie jak środki ze zbiórki, zasili konto krakowskiego szpitala, który od 16 marca pełni funkcję szpitala zakaźnego jednoimiennego, co oznacza, że trafiają tutaj pacjenci z COVID-19.

Bezpłatnej obsługi logistycznej aukcji podjął się DHL Parcel.

- To, że możemy włączyć się w szlachetną inicjatywę dwóch tak prestiżowych uczelni jak Uniwersytet Jagielloński i krakowska ASP to dla nas powód do dumy. Wiemy jak ważne w dobie pandemii jest wsparcie dla szpitali i placówek medycznych, dlatego chętnie angażujemy się w inicjatywy, które niosą pracownikom służby zdrowia pomoc w tym trudnym czasie. Od marca doręczamy maseczki ochronne do warszawskich szpitali, a teraz jako operator logistyczny aukcji na rzecz Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie zadbamy o to, żeby wylicytowane obrazy bezpiecznie dotarły do nowych właścicieli. Trzymamy kciuki, by dochód z aukcji był jak najwyższy – mówi Magdalena Bugajło, Dyrektor ds. Komunikacji i PR DHL Parcel

Jak przyznają organizatorzy, kwestie logistyczne stanowiły największe wyzwanie, dlatego pozytywna odpowiedź DHL Parcel na zaproszenie do udziału w aukcji, została przyjęta z dużym entuzjazmem.

- To, że DHL Parcel pokryje koszty dostawy i zajmie się całym procesem logistycznym to dla nas olbrzymie wsparcie. Wiemy, że mamy solidnego partnera, któremu możemy w pełni zaufać i powierzyć doręczenie obrazów uczestnikom aukcji – podkreśla Adrian Ochalik, Rzecznik Prasowy Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Udział w charytatywnej aukcji to kolejny gest DHL Parcel w walce z koronawirusem. Firma w ramach akcji „Warszawa szyje maski dla medyków” doręczyła już 27 600 maseczek do warszawskich szpitali, placówek medycznych, domów dziecka, domów pomocy społecznej oraz stołecznego Caritasu, a także tonę zdrowych przekąsek i miody do szpitali w całej Polsce.

DHL Parcel

Wyświetlenia: 421

Po epidemii więcej klientów będzie robiło zakupy przez internet

3.07.2020

DPD Polska Firmą Roku 2020

26.05.2020

Szybko i tanio? Czy na pewno tak chcesz wymieniać opony?

20.05.2020

Alexander Vlaskamp mianowany wiceprezesem wykonawczym oraz dyrektorem sprzedaży i marketingu Scania

1.06.2020

#Koronawirus - Czy epidemia zmieni ludzi na lepszych?

28.05.2020

#StrefaBezpiecznaOdCovid-19 – konkurs FPP dla przedsiębiorców

11.05.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Pracownik z doświadczeniem

28.05.2020

Internet Rzeczy, AI, aplikacje dla nadawców i adresatów Technologie, które skracają drogę międzynarodowych przesyłek

14.05.2020

#Tarcza Antykryzysowa – duże firmy potrzebują pomocy, także w branży motoryzacyjnej

15.05.2020

Znamy najkorzystniejszą ofertę na budowę obwodnicy Oświęcimia

18.05.2020

FPP i CALPE: Jak zapewnić reżim sanitarny przy odmrażaniu gospodarki?

20.05.2020

Wiedeń testuje wodorowego Solarisa

3.06.2020