INPOST wprowadza Multiskrytkę

INPOST wprowadza Multiskrytkę

27.04.2020
Czas czytania ok. 3 minut

Bezpłatny odbiór wielu paczek z jednej skrytki Paczkomatu®

InPost – lider nowoczesnej logistyki w Polsce – ruszył z pilotażowym programem Multiskrytki. Dzięki nowej, bezpłatnej funkcjonalności w Paczkomatach®, kilka przesyłek do jednego odbiorcy będzie umieszczanych w jednej skrytce. Rozwiązanie w pełnym wymiarze wystartuje w połowie maja, ale już teraz opcja Multiskrytki jest już dostępna w wybranych maszynach InPost. Paczki w Multiskrytce identyfikowane są po numerze telefonu odbiorcy. Do odbioru paczek wystarczy tylko jeden kod – o paczkach, które znalazły się w Multiskrytce, InPost poinformuje klientów w wiadomościach SMS i e-mail. Wkrótce powiadomienia pojawią się również w aplikacji mobilnej InPost Mobile.Maksymalna ilość paczek, która może być umieszczona w Multiskrytce zależy wyłącznie od objętości dostępnej skrytki.

„Doskonale wiemy, jak wielu naszych klientów czekało na Multiskrytkę – i oto jest! Wprowadzamy nową funkcjonalność, która pozwala usprawnić i skrócić cały proces odbierania przesyłek. Dzięki nowemu i całkowicie bezpłatnemu rozwiązaniu nasi klienci nie będą tracić swojego cennego czasu – mogą odebrać swoje paczki za jednym razem, bez konieczności otwierania każdej skrytki z osobna. Od teraz wystarczy jeden kod odbioru i jedna skrytka – dla wielu przesyłek. Zapotrzebowanie na Paczkomaty® nieustannie rośnie – staramy się wykorzystywać możliwości naszych maszyn na każdym kroku. Na razie rozpoczynamy pilotaż tej usługi, jednak zamierzamy sukcesywnie powiększać ilość Paczkomatów® oferujących nową funkcjonalność” – powiedział Rafał Brzoska, prezes InPost.

Rafał Brzoska podkreśla, że dostawy do Paczkomatów są w czasie obecnej pandemii najbezpieczniejszą formą dostawy. „ W połączeniu ze zdalnym otwieraniem skrytek za pomocą aplikacji InPost, to najwygodniejszy obecnie sposób odbierania przesyłek. Ponadto Multiskrytka sprawia, że korzystanie z Paczkomatów jest także bardzo ekologiczne. Dostarczając jednorazowo więcej przesyłek do maszyn, przyczyniamy się do ograniczenia emisji spalin, a także zmniejszenia korków oraz hałasu związanego z transportem” – dodaje Brzoska.

Jeżeli klient zamówi kilka paczek w ramach zamówienia z jednego sklepu w tym samym czasie, to wszystkie znajdą się w jednej skrytce, jeśli spełnione zostaną dwa warunki: sklep ma zamówione produkty na magazynie i wyśle je w tym samym momencie, a kurier InPost będzie miał miejsce w Multiskrytce, żeby umieścić tam wszystkie paczki podczas jednego podjazdu pod Paczkomat®.

Doręczenia paczek nie są wstrzymywane, by złożyć wszystkie w Multiskrytce. Jeśli klient zamówi 3 przesyłki u różnych dostawców z odbiorem w Paczkomacie®, a dwie z nich przyjdą w jednym dniu – to w takim przypadku dwie paczki zostaną umieszczone w Multiskrytce, a trzecia w kolejnej skrytce. W sytuacji, gdy nie wszystkie paczki zmieszczą się w Multiskrytce, to część zostanie umieszczona w innej skrytce Paczkomatu®.

W jednej Multiskrytce mogą znajdować się tylko opłacone przesyłki – jeśli jedna paczka przesłana do tego samego odbiorcy będzie za pobraniem, a inna została wcześniej opłacona, to będą one czekały na odbiór w dwóch różnych skrytkach.

Systematycznie rośnie zapotrzebowanie na usługi InPost – liczba Paczkomatów® (6000 urządzeń w Polsce) przekroczyła skalę placówek własnych Poczty Polskiej (4600 [1] ).

Aż 63% kupujących w Internecie deklaruje, że najczęściej korzystają z usług oferowanych przez InPost [2] – to najwyższy wynik wśród wszystkich firm logistycznych działających w Polsce.

InPost z uwagi na rosnące zapotrzebowanie na usługi paczkomatowe® w związku pandemią przyspieszył start nowej usługi „Paczka w Weekend” umożliwiającej dostawy do Paczkomatów® także w soboty i niedziele. W ramach „Paczki w weekend” przesyłki zostaną dostarczone do klientów w weekend, jeśli nadanie (czyli przekazanie paczki do Paczkomatu® lub POP albo złożenie zlecenia na odbiór przez kuriera), nastąpi w sobotę do godziny 13:00.InPost

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

[1] Źródło:

[2] Badanie CAWI na reprezentatywnej grupie internautów N=1000, wszyscy dokonali zakupu w internecie w ciągu ostatnich trzech miesięcy, kwiecień 2019

Wyświetlenia: 551

Nowy magazyn TKD Polska w pobliżu lotniska w Warszawie

21.05.2020

InPost dla Urzędu Miasta Kraków

29.06.2020

Bardzo dobry pierwszy kwartał na łódzkim rynku biurowym

27.05.2020

Dachser buduje magazyn na 20 tys. mkw.

21.05.2020

Jest przetarg na projekt i budowę I odcinka DK75 Brzesko-Nowy Sącz, czyli II etapu „łącznika brzeskiego”

3.07.2020

Jak epidemia koronawirusa zmieni świat, który znamy?

20.05.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Skąd pieniądze na ponowne uruchomienie transportu?

24.05.2020

#StrefaBezpiecznaOdCovid-19 – konkurs FPP dla przedsiębiorców

11.05.2020

Darmowe webinarium Kuehne+Nagel: Incoterms 2020

22.06.2020

Inter Cars dołącza do akcji "WomanUpdate"

22.06.2020

FPP i CALPE: Reguła wydatkowa – tylko we współpracy z ekspertami

20.05.2020

Aplikacja Clicktrans już dostępna dla przewoźników

20.05.2020