AS 24 otacza skuteczną ochroną kierowcę pojazdu ciężarowego

AS 24 otacza skuteczną ochroną kierowcę pojazdu ciężarowego

29.04.2020
Czas czytania ok. 3 minut

Bezpieczeństwo Klientów od zawsze było priorytetem w działaniu sieci stacji paliw AS 24. Wdrożone przed laty rozwiązania okazują się równie efektywne w obecnej sytuacji zagrożenia pandemią koronawirusa.

Stworzona przed 30 laty sieć AS 24 od samego początku przeznaczona była do obsługi branży TSL. Jednym z pomysłów na przyspieszenie procesu tankowania było ograniczenie dostępu do dystrybutorów tylko dla Klientów firmy. Dziś oznacza to zawężenie liczby osób przebywających w danym miejscu i korzystających z infrastruktury.

System płatności za paliwo, czynnik AdBlue czy inne, zależne od danej lokalizacji, usługi uproszczony został do użycia karty AS 24 lub AS 24 Eurotrafic. W zamierzeniu zwiększa to bezpieczeństwo kierowcy, który nie musi wozić przy sobie gotówki, czy zabezpiecza konto przewoźnika przed nieautoryzowanymi transakcjami. Teraz okazuje się, że wyeliminowanie monet i banknotów, może uchronić przed przypadkowym zarażeniem bakteriami koronawirusa.

„Zaletą wszystkich naszych stacji paliw jest samoobsługa. Nie oznacza to jednak braku dozoru, wszystkie miejsca są na bieżąco sprzątane i kontrolowane. W obecnej sytuacji potroiliśmy częstotliwość tych działań - systematycznie dezynfekujemy klawiaturę czytników kart oraz uchwyty pistoletów. Niezależnie od tego zawsze apelujemy do naszych Klientów o zachowanie środków ostrożności. Jednym z oczywistych podczas tankowania jest zakładanie rękawic ochronnych - jednorazowe dostępne są przy każdym dystrybutorze. Zalecamy ich użycie także podczas korzystania z karty paliwowej, wprowadzania numeru PIN czy przebiegu pojazdu na panelu dotykowym terminala płatniczego” - mówi Filip Mikosz Manager ds. Rozwoju Biznesu oraz Sprzedaży - Region Centralny w AS 24

Karta AS 24 Eurotrafic, w porównaniu do standardowej AS 24, ma rozszerzony zakres wykorzystania. Poza siecią tysiąca stacji własnych, jest ona akceptowana także w piętnastu tysiącach punktach partnerskich na terenie całej Europy. Popularną wśród kierowców formą wykorzystania są opłaty za przejazdy wybranymi odcinkami dróg, tunelami czy mostami, a także uiszczania mandatów czy korzystania z usług pomocy drogowej.

Właściciel kart paliwowych AS 24 może nimi zarządzać z poziomu aplikacji na komputer stacjonarny lub urządzenia mobilne. Daje to możliwość zdalnego ich zawieszania i odwieszenia, blokowania czy zmian limitów bez konieczności osobistego kontaktu z przedstawicielem biura. Z poziomu tych aplikacji generowane są także zbiorcze zestawienia płatności i dokumenty finansowe.

Innym rozwiązaniem cieszącym się dużą popularnością jest urządzenie pokładowe PASSango. Za jego pośrednictwem można dokonać zdalnych płatności za korzystanie z infrastruktury drogowej w Austrii, Belgii, Danii, Francji, Hiszpanii czy Portugalii. Wkrótce do tej listy dołączą Niemcy.

„Śmiało można użyć określenia, że nasi Klienci są ciągle w drodze. Dlatego też dla ich wygody i uproszczenia załatwiania wszelkich formalności systematycznie wdrażamy narzędzia do obsługi on-line. Obecna sytuacja nie ma więc bezpośredniego wpływu na ciągłość pracy naszego biura, przedstawicieli handlowych czy infolinii. Oczywiście wewnętrznie wdrażamy środki bezpieczeństwa, stosujemy się do zaleceń służb medycznych i porządkowych, ale to niezauważalne zmiany dla Klientów. Nie ma też ryzyka przerwania dostaw paliwa na nasze stacje” - komentuje Cédric Vigneau, dyrektor zarządzający AS 24 w Polsce.

AS 24

Wyświetlenia: 343

Przekazanie 48 autobusów Mercedes-Benz Citaro do Gdańska.

2.06.2020

Przedsiębiorcy apelują do kandydatów na Prezydenta

2.07.2020

Ogromne wywrotki Scania przyciągają uwagę

23.06.2020

Skutecznie rozliczamy fundusze unijne w ramach POIiŚ 2014-2020!

28.05.2020

Cło, podatki, chaos

3.06.2020

InPost dla Urzędu Miasta Kraków

29.06.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

NTC Platforma wiedzy technicznej Nissens. Efektywna nauka bez wychodzenia z domu!

22.05.2020

Fracht FWO Polska z Klubem Przyjaciół K.I.D.S wspiera działania na rzecz tworzenia dziecięcych szpitali przyszłości

22.05.2020

ID Logistics rozszerzy zakres obsługi w największym centrum dystrybucyjnym Carrefour w Polsce

3.06.2020

Cyfrowa przyszłość z LOTOSEM

15.05.2020

Nowe cysterny w taborze Anwim S.A.

4.06.2020

Sąd wstrzymuje raty kredytu dla Deutsche Banku To pierwszy taki przypadek

20.05.2020