Cresa doradza Amerykańskiej Izbie Handlowej w Polsce

Cresa doradza Amerykańskiej Izbie Handlowej w Polsce

29.04.2020
Czas czytania ok. 4 minut

Amerykańska Izba Handlowa w Polsce zakończyła proces renegocjacji umowy najmu powierzchni biurowej w Spektrum Tower w Warszawie. W negocjacjach z właścicielem budynku, Globalworth, najemcę reprezentowała firma doradcza Cresa Polska.

Amerykańska Izba Handlowa w Polsce (AmCham) założona w 1990 roku jest wiodącą organizacją inwestorów zagranicznych w Polsce. Głównym celem Izby jest popieranie i promowanie amerykańskich inwestycji i handlu, wspieranie polskiego rozwoju gospodarczego i działania na rzecz poprawy klimatu inwestycyjnego w Polsce. Reprezentuje firmy członkowskie oraz społeczność inwestorów zagranicznych, zaznaczając pozytywną rolę biznesu i handlu w rozwoju kraju i społeczeństwa. Obecnie AmCham zrzesza 330 firm członkowskich, które stanowią największą grupę inwestorów zagranicznych w Polsce, a ich łączne nakłady inwestycyjne przekroczyły 62 miliardy dolarów. Aż 80 jej członków figuruje w prestiżowym indeksie Fortune 500. Organizacja jest akredytowaną filią Amerykańskiej Izby Handlowej z siedzibą w Waszyngtonie i sieci AmChams in Europe, która reprezentuje interesy ponad 17.000 firm, co stanowi ponad 1,1 biliona USD inwestycji po obu stronach Atlantyku. AmCham posiada oddziały w Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Wrocławiu. W 2015 r. rząd Polski przyznał AmCham Poland Odznakę Honorową za Zasługi dla Rozwoju Gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej w uznaniu za wkład Amerykańskiej Izby Handlowej i jej członków w rozwój gospodarczy kraju.

  • W tym roku obchodzimy jubileusz trzydziestolecia naszej działalności w Polsce. Przedłużenie umowy najmu otwiera kolejny etap w rozwoju naszej organizacji. Zdecydowaliśmy się na renegocjację umowy najmu w obecnej siedzibie po dokładnej analizie rynku. Nasza współpraca z Cresą przebiegała wzorcowo – jest to firma o amerykańskich korzeniach, która reprezentuje wyłącznie najemców. Dzięki temu mieliśmy pewność, że nasze interesy będą w pełni zabezpieczone. Jestem bardzo zadowolona z wyniku renegocjacji i nowych warunków umowy najmu, poczyniliśmy oszczędności, co jest szczególnie ważne w dzisiejszych czasach. Dodatkowo uzyskaliśmy budżet na rearanżację biura. Nasze biuro na 16. piętrze Spektrum Tower jest podzielone na kilka stref. Kluczowa jest dla nas przestrzeń spotkań oraz przestronne sale konferencyjne. Chcemy, aby nasi członkowie oraz pracownicy AmCham identyfikowali się z tym miejscem, które jest przyjaznym i nowoczesnym środowiskiem pracy, a jednocześnie odzwierciedleniem historii i kultury Stanów Zjednoczonych Ameryki oraz bliskich i wyjątkowo przyjaznych relacji z Polską – mówi Dorota Dąbrowska-Winterscheid, Dyrektor Zarządzająca w Amerykańskiej Izbie Handlowej w Polsce.

  • Amerykańska Izba Handlowa w Polsce rozpoczęła proces renegocjacji umowy najmu z prawie dwuletnim wyprzedzeniem, dzięki czemu mieliśmy dużo czasu na weryfikację ofert z innych lokalizacji oraz przeanalizowanie warunków umowy i dostosowanie jej do obecnych potrzeb klienta. Biorąc pod uwagę obecną sytuację na lokalnym rynku oraz pandemię COVID-19, efektywnym rozwiązaniem było renegocjowanie umowy i przedłużenie jej w obecnej lokalizacji, uzyskując dla naszego klienta wymierne oszczędności, które są niezmiernie ważne w obecnych realiach, oraz budżet na odnowienie powierzchni. Staramy się działać elastycznie i dla firm, które reprezentujemy, mamy pakiet rozwiązań pomocnych w dzisiejszych czasach – mówi Łukasz Dreger, Senior Associate w dziale reprezentacji najemców biurowych firmy Cresa Polska.

  • Amerykańska Izba Handlowa w Polsce to kolejny prestiżowy najemca Spektrum Tower, który w ostatnim czasie zdecydował się na pozostanie w naszym biurowcu, doceniając jego funkcjonalności. Takie decyzje zawsze są dla nas powodem do radości i dowodem na ogromny potencjał Spektrum Tower – mocno rozpoznawalnego, niemal w pełni wynajętego biurowca w świetnej lokalizacji. Dla Globalworth, czołowego inwestora biurowego w regionie CEE, Spektrum Tower to nie tylko jeden z najważniejszych budynków w polskim portfolio, ale również biurowiec, którym na co dzień zarządzamy i w którym działa siedziba naszej firmy. W tych trudnych czasach – dobie pandemii COVID-19 – zespół Globalworth stara się utrzymywać bliskie relacje, pomagając naszym najemcom oraz elastycznie reagować na ich potrzeby – mówi Anna Korwin-Kulesza, Senior Leasing Manager w Globalworth.

    Spektrum Tower to 32-kondygnacyjny budynek wieżowy zlokalizowany przy ulicy Twardej 18, w samym sercu Centralnego Obszaru Biznesu, tuż przy alei Jana Pawła II i Ronda ONZ. Oferuje ponad 32 000 mkw. powierzchni, a także 318 podziemnych miejsc parkingowych. Obiekt oferuje wiele udogodnień, m.in. jedną z największych w Warszawie siłowni, centrum medyczne i restauracje. Posiada także certyfikat BREEAM. Właścicielem i zarządcą Spektrum Tower jest firma Globalworth, która w budynku ma również swoją siedzibę.

    

    Cresa Polska

Wyświetlenia: 434

Jak zapewnić bezpieczeństwo epidemiologiczne przy odmrażaniu gospodarki?

18.05.2020

#Koronawirus – Czego bać się bardziej – epidemii czy kryzysu ekonomicznego?

6.05.2020

Skutecznie rozliczamy fundusze unijne w ramach POIiŚ 2014-2020!

28.05.2020

Inteligentny komfort dla każdego ze zmysłów i na każdy nastrój

27.05.2020

„Let’s talk Mercedes” – nowy podkast z zakulisowymi historiami ze świata Mercedes-Benz

2.06.2020

BM Reflex: Tempo podwyżek wyhamowało, pomaga silniejszy złoty

7.06.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Bez smaru miedzianego w układzie hamulcowym pojazdów użytkowych

18.05.2020

GDDKiA: Ostatni tydzień okiem obiektywu - drogi budowane i zbudowane

25.05.2020

MPK Kraków wybrało dostawcę 50 przegubowych autobusów elektrycznych

25.05.2020

#Tarcza Antykryzysowa – duże firmy potrzebują pomocy, także w branży motoryzacyjnej

15.05.2020

Umowy na dokończenie węzłów drogowych i robót w zakresie BRD na obwodnicy Wałcza podpisane

3.07.2020

Profesjonalne badania i systematyczna poprawa stanu dróg krajowych

8.05.2020