Czas czytania ok. 3 minut

Dziś wszyscy musimy być odpowiedzialni, za siebie, za słabszych, chorych i za tych, których praca decyduje o naszym zdrowiu i życiu, czy tych dzięki, którym sklepy są otwarte, paliwo jest na stacji, a leki w aptekach.

W nawale informacji, może nam umknąć fakt, że z dnia na dzień, po ogłoszeniu stanu zagrożenia epidemicznego, a potem epidemii, praca sprzedawców stała się społeczną misją. I to nie tylko farmaceutów w aptekach, ale pracowników sklepów czy stacji paliw.

Stąd pomysł akcji #dbajmyosiebie. BP i inne sieci handlowe proszą o wzięcie odpowiedzialności za zdrowie całego społeczeństwa. Troskę nie tylko o siebie, ale też o tych, dzięki którym mamy szansę na odrobinę normalności – zakupy, dojazd do pracy czy szanse na dowiezienie zakupów babci. Firmy ze swojej strony wprowadzają wszelkie możliwe rozwiązania chroniące bezpieczeństwo swoich pracowników i klientów.

Stacje paliw to też takie miejsca, które muszą prowadzić działalność, by gospodarka funkcjonowała. W dobie dzisiejszych ograniczeń ich rola jeszcze się zwiększyła, są ogniwem, niezmiernie ważnym, dla funkcjonowania całej gospodarki. Od początku marca niemal każdy dzień przynosi zmiany na stacjach – wchodzą kolejne procedury, zabezpieczenia mające wpływ na bezpieczeństwo. Np. na wszystkich stacjach sieci BP są zamontowane ekrany poliwęglanowe oddzielające strefę kasową od Klientów. Procedura była ekspresowa – od powstania pomysłu do realizacji minęło zaledwie kilka dni. Wprowadzone zostały także ograniczenia ilości Klientów mogących przebywać jednorazowo na terenie sklepu. Pojawiły się prośby o zachowanie bezpiecznej odległości między sobą i dokonywanie transakcji bezgotówkowych. Wprowadzono zasadę częstych dezynfekcji pistoletów przy dystrybutorach czy wybranych elementów myjni.

Epidemia w Polsce a bezpieczeństwo sprzedaży, czyli co możemy zrobić

Ale zabezpieczenia wprowadzane przez firmy muszą być wzmocnione przez nas – Klientów. Znaleźliśmy się w sytuacji bezprecedensowej, która wymaga zdecydowanych działań. W tym trudnym momencie należy się wzajemnie wspierać i troszczyć o wspólne dobro. Powtarzane wielokrotnie zalecenia dezynfekcji rąk,noszenia maseczek oraz rękawiczek jednorazowych, trzymania co najmniej 2 m dystansu, płatności kartą, ograniczenia ilości osób w sklepach przysłużą się nam wszystkim. Ale absolutnie kluczowe w trosce o bezpieczeństwo jest to, aby na stacjach nie pojawiały się osoby chore, a nawet te, które mają choćby pierwsze symptomy choroby.

I na koniec, nie zapomnijmy, że przestrzeń do działań społecznych dalej istnieje.

BP rozszerzyła współpracę z PAH w ramach akcji Pajacyk przekazując dodatkowe paliwo na akcję #pajacykbezprzerwy, aby dzieci, mimo zamkniętych szkół, miały szansę na ciepły posiłek. Wzorem globalnych działań BP polski oddział przekaże też paliwo dla szpitali jednoimiennych. W tych nadzwyczajnych warunkach tegoroczna edycja akcji Pola Nadziei, którą BP wspiera od początku jej istnienia w Polsce, będzie prowadzić elektroniczną kwestę dla hospicjów, a BP tą informację przekaże swoim Klientom za pośrednictwem social mediów.

Bądźmy dla siebie mili i wyrozumiali! To dla nas wszystkich trudny czas.

#dbajmyosiebie

Dodatkowe informacje: https://forumtransportu.pl/prezentacje-firm/bp
Wyświetlenia: 4047

Udostępniamy kierowcom S5 Szubin - Żnin w woj. kujawsko-pomorskim

12.10.2020

ROBYG zbuduje most na warszawskim Wilanowie

3.09.2020

Na ulicach Freiburga jeszcze więcej elektrycznych Solarisów

25.09.2020

Coraz więcej elektromobilności na drogach krajowych

10.09.2020

Na budowanych odcinkach autostrady A1 będzie wolniej i bezpiecznej

3.09.2020

Europejski dzień bez ofiar śmiertelnych na drogach

17.09.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

120 000 m2 nowych technologii

3.09.2020

Naczepy z panelami słonecznymi

14.10.2020

Powstanie obwodnica Słupska i Kobylnicy

8.09.2020

Trzeci odcinek nowej jezdni na A1

14.09.2020

Strategiczna współpraca Total Lubrifiants i Grupy Kapitałowej Inter Cars

13.10.2020

Jak powinien funkcjonować dobry system kaucyjny?

12.10.2020