Czas czytania ok. 3 minut

Dziś wszyscy musimy być odpowiedzialni, za siebie, za słabszych, chorych i za tych, których praca decyduje o naszym zdrowiu i życiu, czy tych dzięki, którym sklepy są otwarte, paliwo jest na stacji, a leki w aptekach.

W nawale informacji, może nam umknąć fakt, że z dnia na dzień, po ogłoszeniu stanu zagrożenia epidemicznego, a potem epidemii, praca sprzedawców stała się społeczną misją. I to nie tylko farmaceutów w aptekach, ale pracowników sklepów czy stacji paliw.

Stąd pomysł akcji #dbajmyosiebie. BP i inne sieci handlowe proszą o wzięcie odpowiedzialności za zdrowie całego społeczeństwa. Troskę nie tylko o siebie, ale też o tych, dzięki którym mamy szansę na odrobinę normalności – zakupy, dojazd do pracy czy szanse na dowiezienie zakupów babci. Firmy ze swojej strony wprowadzają wszelkie możliwe rozwiązania chroniące bezpieczeństwo swoich pracowników i klientów.

Stacje paliw to też takie miejsca, które muszą prowadzić działalność, by gospodarka funkcjonowała. W dobie dzisiejszych ograniczeń ich rola jeszcze się zwiększyła, są ogniwem, niezmiernie ważnym, dla funkcjonowania całej gospodarki. Od początku marca niemal każdy dzień przynosi zmiany na stacjach – wchodzą kolejne procedury, zabezpieczenia mające wpływ na bezpieczeństwo. Np. na wszystkich stacjach sieci BP są zamontowane ekrany poliwęglanowe oddzielające strefę kasową od Klientów. Procedura była ekspresowa – od powstania pomysłu do realizacji minęło zaledwie kilka dni. Wprowadzone zostały także ograniczenia ilości Klientów mogących przebywać jednorazowo na terenie sklepu. Pojawiły się prośby o zachowanie bezpiecznej odległości między sobą i dokonywanie transakcji bezgotówkowych. Wprowadzono zasadę częstych dezynfekcji pistoletów przy dystrybutorach czy wybranych elementów myjni.

Epidemia w Polsce a bezpieczeństwo sprzedaży, czyli co możemy zrobić

Ale zabezpieczenia wprowadzane przez firmy muszą być wzmocnione przez nas – Klientów. Znaleźliśmy się w sytuacji bezprecedensowej, która wymaga zdecydowanych działań. W tym trudnym momencie należy się wzajemnie wspierać i troszczyć o wspólne dobro. Powtarzane wielokrotnie zalecenia dezynfekcji rąk,noszenia maseczek oraz rękawiczek jednorazowych, trzymania co najmniej 2 m dystansu, płatności kartą, ograniczenia ilości osób w sklepach przysłużą się nam wszystkim. Ale absolutnie kluczowe w trosce o bezpieczeństwo jest to, aby na stacjach nie pojawiały się osoby chore, a nawet te, które mają choćby pierwsze symptomy choroby.

I na koniec, nie zapomnijmy, że przestrzeń do działań społecznych dalej istnieje.

BP rozszerzyła współpracę z PAH w ramach akcji Pajacyk przekazując dodatkowe paliwo na akcję #pajacykbezprzerwy, aby dzieci, mimo zamkniętych szkół, miały szansę na ciepły posiłek. Wzorem globalnych działań BP polski oddział przekaże też paliwo dla szpitali jednoimiennych. W tych nadzwyczajnych warunkach tegoroczna edycja akcji Pola Nadziei, którą BP wspiera od początku jej istnienia w Polsce, będzie prowadzić elektroniczną kwestę dla hospicjów, a BP tą informację przekaże swoim Klientom za pośrednictwem social mediów.

Bądźmy dla siebie mili i wyrozumiali! To dla nas wszystkich trudny czas.

#dbajmyosiebie

Dodatkowe informacje: https://forumtransportu.pl/prezentacje-firm/bp
Wyświetlenia: 5472

Innowacje dla logistyki prosto z Prologis Park Chorzów

1.04.2021

ID Logistics rozbudowuje procesy e-commerce w Krajkowie – zwiększa zatrudnienie o ponad 50 proc. i wdraża kolejne automatyzacje

15.04.2021

Daniel Carrera nowym prezesem UPS Europe

25.03.2021

Kto kupuje mieszkania w pandemii

5.03.2021

Kazachstan i Macedonia: nowy standard tankowania na Jedwabnym Szlaku

6.04.2021

Prologis Etyczną Firmą 2020 w Polsce!

16.03.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

0,005km/km2 ¬– polska sieć autostrad nadal ma problemy z gęstością. Budujemy, ale drogo i powoli

19.04.2021

DHL Parcel inwestuje w dostawcze samochody elektryczne dla kurierów

19.04.2021

Czy zmiana przepisów budowlanych wpłynie na ceny mieszkań

12.03.2021

Pracowita... przerwa zimowa

16.03.2021

Najwyższy podnośnik w Europie na podwoziu Scania

31.03.2021

VOX wprowadza się do SEGRO Logistics Park Poznań, Gądki

15.04.2021