Czas czytania ok. 3 minut

Dziś wszyscy musimy być odpowiedzialni, za siebie, za słabszych, chorych i za tych, których praca decyduje o naszym zdrowiu i życiu, czy tych dzięki, którym sklepy są otwarte, paliwo jest na stacji, a leki w aptekach.

W nawale informacji, może nam umknąć fakt, że z dnia na dzień, po ogłoszeniu stanu zagrożenia epidemicznego, a potem epidemii, praca sprzedawców stała się społeczną misją. I to nie tylko farmaceutów w aptekach, ale pracowników sklepów czy stacji paliw.

Stąd pomysł akcji #dbajmyosiebie. BP i inne sieci handlowe proszą o wzięcie odpowiedzialności za zdrowie całego społeczeństwa. Troskę nie tylko o siebie, ale też o tych, dzięki którym mamy szansę na odrobinę normalności – zakupy, dojazd do pracy czy szanse na dowiezienie zakupów babci. Firmy ze swojej strony wprowadzają wszelkie możliwe rozwiązania chroniące bezpieczeństwo swoich pracowników i klientów.

Stacje paliw to też takie miejsca, które muszą prowadzić działalność, by gospodarka funkcjonowała. W dobie dzisiejszych ograniczeń ich rola jeszcze się zwiększyła, są ogniwem, niezmiernie ważnym, dla funkcjonowania całej gospodarki. Od początku marca niemal każdy dzień przynosi zmiany na stacjach – wchodzą kolejne procedury, zabezpieczenia mające wpływ na bezpieczeństwo. Np. na wszystkich stacjach sieci BP są zamontowane ekrany poliwęglanowe oddzielające strefę kasową od Klientów. Procedura była ekspresowa – od powstania pomysłu do realizacji minęło zaledwie kilka dni. Wprowadzone zostały także ograniczenia ilości Klientów mogących przebywać jednorazowo na terenie sklepu. Pojawiły się prośby o zachowanie bezpiecznej odległości między sobą i dokonywanie transakcji bezgotówkowych. Wprowadzono zasadę częstych dezynfekcji pistoletów przy dystrybutorach czy wybranych elementów myjni.

Epidemia w Polsce a bezpieczeństwo sprzedaży, czyli co możemy zrobić

Ale zabezpieczenia wprowadzane przez firmy muszą być wzmocnione przez nas – Klientów. Znaleźliśmy się w sytuacji bezprecedensowej, która wymaga zdecydowanych działań. W tym trudnym momencie należy się wzajemnie wspierać i troszczyć o wspólne dobro. Powtarzane wielokrotnie zalecenia dezynfekcji rąk,noszenia maseczek oraz rękawiczek jednorazowych, trzymania co najmniej 2 m dystansu, płatności kartą, ograniczenia ilości osób w sklepach przysłużą się nam wszystkim. Ale absolutnie kluczowe w trosce o bezpieczeństwo jest to, aby na stacjach nie pojawiały się osoby chore, a nawet te, które mają choćby pierwsze symptomy choroby.

I na koniec, nie zapomnijmy, że przestrzeń do działań społecznych dalej istnieje.

BP rozszerzyła współpracę z PAH w ramach akcji Pajacyk przekazując dodatkowe paliwo na akcję #pajacykbezprzerwy, aby dzieci, mimo zamkniętych szkół, miały szansę na ciepły posiłek. Wzorem globalnych działań BP polski oddział przekaże też paliwo dla szpitali jednoimiennych. W tych nadzwyczajnych warunkach tegoroczna edycja akcji Pola Nadziei, którą BP wspiera od początku jej istnienia w Polsce, będzie prowadzić elektroniczną kwestę dla hospicjów, a BP tą informację przekaże swoim Klientom za pośrednictwem social mediów.

Bądźmy dla siebie mili i wyrozumiali! To dla nas wszystkich trudny czas.

#dbajmyosiebie

Wyświetlenia: 702

LOTOS Oil rusza z programem wsparcia kontrahentów

5.05.2020

SPAR wspiera kolejny szpital zakaźny. Partner sieci przekazał placówce 15 ekspresów do kawy

6.05.2020

Najwięcej biur we Wrocławiu wynajmuje sektor IT

8.05.2020

Aż 93 proc. mikrofirm uważa, że koronawirus sparaliżuje ich działalność. Najmocniej infekcja dotknie hotele i restauracje

6.04.2020

I kwartał roku na plusie, dwa kolejne z prognozowanymi spadkami

14.04.2020

Sukcesy Solarisa na rynku hiszpańskim. Aż 90% kontraktów na pojazdy nisko- i zeroemisyjne

17.04.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Kuehne + Nagel wspiera pracowników służby zdrowia i transportuje napoje z dodatkiem witamin „Dla bohaterów naszego Ż”

29.04.2020

SeaExplorer - platforma cyfrowa firmy Kuehne + Nagel utrzymuje łańcuchy dostaw

15.04.2020

Ostatni tydzień okiem obiektywu - drogi budowane i zbudowane

2.05.2020

Adventum International kupuje od EFL Service Centrum Orląt we Wrocławiu

1.06.2020

Nie śmieć! Drogi to nie wysypisko

19.05.2020

Koronawirus - Jak giełdy reagują na pandemię?

8.04.2020