Zatwierdzono Science Based Targets dla Scania

Zatwierdzono Science Based Targets dla Scania

30.04.2020
Czas czytania ok. 3 minut

Scania jest pierwszym dużym producentem ciężkich pojazdów użytkowych, którego długofalowe cele klimatyczne zostały oficjalnie zatwierdzone przez Science Based Target initiative (SBTi). Scania jest zaangażowana w realizację celów porozumienia paryskiego w zakresie ograniczenia wzrostu średniej temperatury globalnej do 1,5°C powyżej poziomu sprzed ery przemysłowej.

Scania obniży emisje CO2 ze swojej działalności o 50% do 2025 [1] r. oraz zredukuje emisje ze swoich produktów w tym samym okresie o 20%.

Jako że do ponad 90% emisji CO2 w naszym biznesie dochodzi wtedy, gdy nasze produkty opuszczają fabrykę, niezbędne jest uwzględnienie również tego elementu. Ograniczenie się do redukcji wyłącznie własnych emisji to po prostu za mało. Będziemy więc ściśle współpracować z naszymi klientami, żeby użytkowanie pojazdów ciężarowych, autobusów i silników miało mniejszy wpływ na klimat – podkreślił Henrik Henriksson, prezes i dyrektor generalny Scania .

Aprobata SBTi potwierdza, że cele Scania pozostają w zgodzie z najostrzejszą z dotąd sformułowanych ścieżek dekarbonizacji – 1,5°C dla Obszaru 1 i Obszaru 2. Cele określone przez Scania obejmują zarówno bezpośrednie, jak i pośrednie emisje z jej działalności (Obszar 1 i Obszar 2), jak również emisje występujące w czasie użytkowania produktów (Obszar 3).

Gratulujemy firmie Scania zobowiązania do podjęcia pilnych działań na rzecz przeciwdziałania kryzysowi klimatycznemu. Scania jest pierwszym producentem ciężkich pojazdów użytkowych, który określił ambitny cel 1,5°C poprzez SBTi oraz zobowiązał się do ograniczenia emisji nie tylko z własnej działalności, lecz również z użytkowania swoich pojazdówpodkreślił Alexander Farsan, globalny lider ds. Science Based Targets w WWF , organizacji będącej jednym z parterów Science Based Targets (SBTi).

Nauka mówi dziś jasno, że nasza przyszłość na Ziemi zależy od utrzymania globalnego ocieplenia znacznie poniżej 2°C, co oznacza ograniczanie emisji o połowę co dekadę. Cele oparte na dowodach naukowych mają krytyczne znaczenie dla powodzenia tego przedsięwzięcia. Ciężki transport jest kręgosłupem naszych społeczeństw, a zobowiązanie Scania do realizacji naukowo wyznaczonych celów dla klimatu, wraz z jej całym łańcuchem wartości, nie tylko przysłuży się ograniczeniu zagrożeń klimatycznych, lecz również będzie wysyłać silny sygnał do całej gospodarki, że dekarbonizacja jest rzeczywistością, dzieje się teraz i stanowi inwestycję w przyszłą konkurencyjność – powiedział Johan Rockström, profesor nauki o systemie ziemskim i dyrektor niemieckiego Instytutu Badań nad Oddziaływaniem na Klimat w Poczdamie .

Na przestrzeni ostatnich kilku lat firma Scania znacząco ograniczyła emisje CO2 z własnej działalności, jak również ze swojego transportu i logistyki. Eksperci Scania pracują również nad redukcją emisji wynikającej z własnej produkcji poprzez ograniczanie zużycia paliwa. Od ponad 25 lat Scania oferuje najszerszą w branży gamę produktów wykorzystujących paliwa alternatywne w stosunku do paliw kopalnych.

We wrześniu 2019 r. Scania zapowiedziała swój zamiar określenia celów Science Based Targets. Obecne zatwierdzenie tych celów stanowi finał kolejnego etapu na drodze do transportu wolnego od paliw kopalnych.

Niezależnie od tego, czy jesteśmy w środku kryzysu, nie będziemy oszczędzać na ekologii. Przewodzenie zmianie w kierunku zrównoważonego systemu transportowego jest naszym celem i wciąż jesteśmy w pełni zdeterminowani, by go realizować – podkreślił Henrik Henriksson .

Scania

 ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

[1] Przy założeniu 2015 r. jako poziom bazowy.

Wyświetlenia: 397

CEVA Logistics i Miele przedłużają współpracę na kolejne dwa lata

2.07.2020

Analiza behawioralna podstawą skutecznej strategii centrum handlowego

29.06.2020

Zdobywaj wiedzę z Denso. Za darmo i bez wychodzenia z domu!

5.06.2020

Hellmann Worldwide Logistics z Silgan Closures w długoterminowej umowie logistycznej

22.05.2020

Nowe strzeżone parkingi albo straty w miliardach

25.06.2020

Webinar: Valeo Safe Side -system monitorowania martwego pola

24.06.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Z Circle K podziękujesz swoim bohaterom

15.05.2020

FPP i CALPE: Reguła wydatkowa – tylko we współpracy z ekspertami

20.05.2020

Inteligentny komfort dla każdego ze zmysłów i na każdy nastrój

27.05.2020

Ekol Poland rozszezra współpracę z firmą REGATTA

25.06.2020

Click&Collect – szybkie i wygodne zakupy na stacjach Circle K

25.05.2020

Gemius: DPD Polska najchętniej wybieraną firmą kurierską w Polsce

1.07.2020