Fracht FWO – kolejne dostawy wyposażenia elektrowni wiatrowych z Polski do USA

Fracht FWO – kolejne dostawy wyposażenia elektrowni wiatrowych z Polski do USA

2.05.2020
Czas czytania ok. 2 minut

Fracht FWO Polska, operator logistyczny dla przemysłu, w pierwszym kwartale tego roku zorganizował kolejną dostawę door-to-door transformatorów wraz z akcesoriami o łącznej wadze 240 ton. Miejscem przeznaczenia urządzeń była elektrownia wiatrowa w amerykańskim stanie Ohio, gdzie zostały dostarczone przy wykorzystaniu transportu drogowego, morskiego i kolejowego.

Przewożonym ładunkiem były transformatory, odebrane z fabryki w Polsce, każdy o wadze 85 ton oraz wysokości powyżej 4 m, wraz z akcesoriami o łącznej wadze 70 ton. Do zadań zespołu Fracht FWO Polska należała organizacja całego łańcucha logistycznego, od załadunku urządzeń w Polsce do posadowienia na fundamentach. Zespół specjalistów z Działu Project Cargo odpowiednio zorganizował środki transportu, odprawę celną i przygotował dokumentację niezbędną do sprawnego przebiegu transportu. Pracownicy Fracht FWO zadbali o profesjonalne zabezpieczenia ładunku oraz specjalistyczny sprzęt do przeładunków w portach morskich jak również w miejscu posadowienia urządzeń.

Trzy etapy transportu

Transformatory wraz z oprzyrządowaniem zostały odebrane z fabryki, skąd na specjalistycznych naczepach drogowych, przewieziono je do portu morskiego w Bremerhaven. Tu zostały załadowane na statek typu ro-ro, na pokładzie którego ładunek popłynęły do USA. Kolejnym etapem był przeładunek w porcie Baltimore oraz zapewnienie jak najszybszego i bezpiecznego transportu transformatorów. Spedytorzy Fracht FWO wykorzystali tutaj dedykowane specjalistyczne wagony kolejowe jakimi dysponuje Fracht USA.

Warto tutaj wspomnieć, iż w ostatnim czasie Fracht FWO zrealizował też dostawę morską z USA do Europy 63-tonowej prasy, z częściami i akcesoriami, przeznaczonymi na linię produkcyjną w jednej z fabryk klienta firmy. Ze względu na specyfikę i wagę ładunku, przy transporcie tym razem z portu Baltimore do Antwerpii również wykorzystano serwis typu ro-ro gdyż ciężar prasy znacznie przekraczał dopuszczalne obciążenie kontenerów typu flat rack, powszechnie używanych na standardowych serwisach kontenerowych. Urządzenia zostały więc załadowane na specjalistyczne platformy wykorzystywane w tego rodzaju transporcie morskim i bezpiecznie dostarczone do Europy.

Fracht w USA

Fracht FWO Polska już od kilkunastu lat realizuje dostawy na kierunku amerykańskim. Firma organizuje transporty różnych grup towarowych w zakresie frachtu morskiego i lotniczego oraz project cargo i ponadgabarytowych, w imporcie i eksporcie. Doskonałym partnerem jest amerykańska spółka Grupy Fracht, Fracht USA, z kilkunastoma oddziałami w kluczowych lokalizacjach w Stanach Zjednoczonych. Fracht USA jako lokalny operator kolejowy posiada własny tabor specjalistycznych wagonów do transportu ładunków ciężkich, co znacznie upraszcza organizację transportów zarówno w Stanach jak również i w Kanadzie, czyniąc firmę liderem przewozów ładunków ciężkich i ponadgabarytowych na rynku północnoamerykańskim.

W 2018 roku Fracht FWO Polska został uhonorowany Nagrodą Uznania przez Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Nowym Jorku za znaczący wkład w rozwój polsko - amerykańskiego partnerstwa gospodarczego.

Fracht FWO Polska

Wyświetlenia: 518

Kiedy samochody elektryczne zdominują polskie drogi?

25.06.2020

S2 Południowa Obwodnica Warszawy – zaawansowanie robót

25.06.2020

Program inwestycji dla obwodnicy Nakła Śląskiego oraz Świerklańca w ciągu drogi krajowej nr 78 podpisany

26.06.2020

Miasto Krajowa w Rumunii zamawia 16 przegubowych autobusów elektrycznych

22.05.2020

Q Service Castrol inicjuje „Wiosenną Rozgrzewkę”

12.05.2020

Certyfikat Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej dla Agility Logistics w Polsce – operator rozpoczyna współpracę z branżą farmaceutyczną i life science

2.06.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Goodyear rozszerza ofertę opon drogowych o nowy model KMAX T GEN-2 do naczep

4.06.2020

Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 – jeszcze lepsza opona całoroczna

15.05.2020

Paczkomaty® INPOST w Wielkiej Brytanii przy sklepach Lidl

20.05.2020

Solaris dostarczy elektryczny autobus szkolny

29.06.2020

W którym mieście najłatwiej zdać egzamin na prawo jazdy?

28.05.2020

16 inwestycji zwiększających bezpieczeństwo ruchu drogowego

30.06.2020