Pierwszy w Polsce zestaw przestrzenny Scania na LNG

Pierwszy w Polsce zestaw przestrzenny Scania na LNG

6.05.2020
Czas czytania ok. 2 minut

Podwozie kubaturowe Scania napędzane LNG trafiło do firmy F.T.H. „DAW – TRANS” z Wolbromia.Pojazd Scania R410 LNG będzie wykorzystywany do transportu różnorodnych towarów na trasie Polska – Niemcy. Zestaw tworzy długie podwozie trzyosiowe w układzie 6x2 oraz lekka przyczepa. Pojazd będzie obsługiwany przez dwie podwójne obsady kierowców, a jego szacowany przebieg to ok. 230 tys. km rocznie. Zabudowę pojazdu wykonała firma WESOB.

To pierwszy tego typu pojazd Scania w Polsce. Zestaw przestrzenny to atrakcyjne rozwiązanie, które pozwala na optymalizację kosztów transportu, a wykorzystanie LNG jako paliwa przynosi dodatkowe korzyści środowiskowe w postaci ograniczenia emisji CO2. W Scania wiemy, że zrównoważony rozwój i rentowność są silnie ze sobą powiązane. Nasze pojazdy ciężarowe nowej generacji z napędem gazowym pozwalają na uzyskanie idealnej równowagi między niską emisją spalin, mocą i zasięgiem. Optymalizując transport w inteligentny sposób, wykorzystując digitalizację i automatyzację oraz paliwa alternatywne, możemy ograniczyć marnotrawstwo w transporcie i zadbać o środowisko – komentuje Paweł Paluch, dyrektor ds. marketingu i komunikacji Scania Polska S.A.

Pojazdy Scania na gaz są zasilane metanem. Oznacza to, że zarówno biogaz, jaki i gaz ziemny (LNG lub CNG), mogą być wykorzystywane równolegle, zaś samo przejście z jednego paliwa na drugie jest proste do wykonania. Oba rodzaje gazu są również dostępne w formie sprężonej lub skroplonej. Pojazdy Scania napędzane gazem mogą być wykorzystywane zarówno podczas pracy na długodystansowych trasach, placach budów, jak i w transporcie miejskim.

W ofercie Scania znajduje się szeroki wybór konfiguracji osi podwozi, które mogą być zespolone z różnymi profilami ramy głównej. Ramy projektowane są tak, by swoim kształtem oraz sztywnością były dostosowane do konkretnego przeznaczenia i obciążenia. Dostępne są ramy o różnej wytrzymałości, zarówno z pojedynczymi jak i podwójnymi podłużnicami. System modułowy ramy umożliwia prawie nieograniczony zakres adaptacji.

Scania Polska

Wyświetlenia: 350

Salesforce uruchomił platformę Work.com – w ten sposób pomaga firmom i społecznościom w bezpiecznym powrocie do pracy po przerwie wywołanej pandemią

20.05.2020

MPK Kraków wybrało dostawcę 50 przegubowych autobusów elektrycznych

25.05.2020

Kolejny transport sprzętu zakupionego przez LOTOS dotarł do Polski

12.05.2020

Grupa Delta Trans powiększa magazyn w Rudzie Śląskiej

14.05.2020

Rozbudowa infrastruktury portowej siłą napędową gospodarki Trójmiasta

2.06.2020

IVECO z zadowoleniem przyjmuje ostateczną decyzję niemieckiej Rady Federalnej o przedłużeniu zwolnienia samochodów ciężarowych zasilanych gazem ziemnym z opłat za przejazdy autostradami

26.06.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

LOTOS Kolej z przedłużoną licencją na przewozy w Niemczech

10.06.2020

GDDKiA - Czas docenić rzetelność

26.05.2020

Dachser obsłuży przesyłki B2C w 22 krajach Europy

2.07.2020

DHL Parcel wyborem konsumentów w niezależnym badaniu Konsumencki Lider Jakości 2020

14.05.2020

Jak spełnić wymogi sanitarne dot. COVID-19? Bezpłatne porady: porady@federacjaprzedsiebiorcow.pl

25.05.2020

Ogromne wywrotki Scania przyciągają uwagę

23.06.2020