Dachser nagrodzony za CSR i logistykę kontraktową

Dachser nagrodzony za CSR i logistykę kontraktową

12.05.2020
Czas czytania ok. 2 minut

Operator logistyczny Dachser Polska po raz szósty z rzędu otrzymał tytuł Firma Dobrze Widziana. To wyróżnienie w konkursie Business Centre Club, przyznawane firmom społecznie odpowiedzialnym. Z kolei w Niemczech operator znalazł się w gronie najlepszych marek logistycznych. Dachser zajął drugie miejsce w rankingu niemieckiego magazynu Logistik Heute i stowarzyszenia logistycznego BVL. Czytelnicy pisma oraz członkowie BVL docenili operatora za logistykę kontraktową.

Kapituła konkursu Firma Dobrze Widziana ocenia i przyznaje wyróżnienia firmom, którym bliska jest idea biznesu odpowiedzialnego społecznie, angażują się w działania o takim charakterze, a także upowszechniają wiedzę na temat CSR. W tym roku BCC zorganizowała jedenastą edycję konkursu Firma Dobrze Widziana, a Dachser otrzymał tytuł po raz kolejny. Tym samym operator ma na swoim koncie już sześć tych wyróżnień.

W ostatnim czasie Dachser został też doceniony za działalność biznesową. W rankingu zorganizowanym w Niemczech przez pismo Logistik Heute i organizację branżową BVL firma zajęła drugie miejsce w kategorii „Usługa logistyki kontraktowej”. O miejsca w 12 kategoriach rankingu rywalizowało 250 marek. Wysoka lokata Dachser pokazuje, że usługi magazynowe i transportowe operatora są dobrze oceniane przez rynek. W oddziałach na całym świecie firma ma 1,6 mln mkw. powierzchni magazynowej, co oznacza ponad 2,4 mln miejsc paletowych, i nadal inwestuje w ten obszar.

„Jesteśmy bardzo dumni z powodu tych wyróżnień. Dotyczą dwóch zupełnie różnych obszarów - biznesu i społecznej odpowiedzialności - oraz zostały przyznane w różnych krajach, ale jednocześnie bardzo dobrze oddają charakter naszej grupy. Dachser pracuje na swój biznesowy sukces starając się być jak najlepszym pracodawcą, doradcą, partnerem i członkiem społeczności. Nasza działalność na całym świecie jest oparta na tym samym systemie wartości, a tego typu wyróżnienia pokazuja, że idziemy dobrą drogą”, mówi dr inż. Grzegorz Lichocik, Prezes Dachser w Polsce.

Dachser Polska

Wyświetlenia: 394

Grupa LOTOS sponsorem polskiej koszykówki

25.05.2020

Paczkomaty® INPOST w Wielkiej Brytanii przy sklepach Lidl

20.05.2020

Lublin ponownie stawia na elektryczne Solarisy

11.05.2020

Dachser Polska w akcji „#Dwie Godziny dla Człowieka”

15.05.2020

#Koronawirus - Czy epidemia zmieni ludzi na lepszych?

28.05.2020

Eksport szansą dla MŚP

30.06.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Jak epidemia wpłynie na polski eksport?

10.06.2020

Rynek nieruchomości komercyjnych – więcej szans niż zagrożeń?

30.06.2020

#Koronawirus – Sezonowa wymiana opon dozwolona – to bezpieczeństwo na drodze

11.05.2020

Nowy magazyn TKD Polska w pobliżu lotniska w Warszawie

21.05.2020

Q Service Castrol inicjuje „Wiosenną Rozgrzewkę”

12.05.2020

ID Logistics rozszerzy zakres obsługi w największym centrum dystrybucyjnym Carrefour w Polsce

3.06.2020