Kolejny krok w stronę przemysłu spożywczego Schneider Electric dokonuje akwizycji ProLeiT

Kolejny krok w stronę przemysłu spożywczego Schneider Electric dokonuje akwizycji ProLeiT

15.05.2020
Czas czytania ok. 2 minut

Schneider Electric, globalny lider cyfrowej transformacji, ogłosił plan przejęcia ProLeiT – firmy zajmującej się dostarczaniem rozwiązań z zakresu automatyki przemysłowej, technologii kontroli procesów oraz systemów zarządzania produkcją (MES) dla przemysłu spożywczo-napojowego.

Akwizycja dokonana w ramach strategii rozwijania asortymentu cyfrowych rozwiązań oferowanych przez Schneider Electric umożliwi wzmocnienie pozycji globalnego lidera cyfrowej transformacji

w segmencie producentów dóbr szybkozbywalnych, ze szczególnym uwzględnieniem sektorów produkcji żywności, napojów, browarniczego, chemi gospodarczej i kosmetyków oraz biomedycznego.

– „ProLeiT posiada doświadczenie i wiedzę w obszarze procesów związanych z produkcją żywności i napojów w obszarach rozlewania i pakowania. Połączone siły naszych zespołów R&D umożliwią dostarczanie klientom z tych branż najlepszych rozwiązań dla inteligentnego przemysłu” – mówi Sophie Borgne, SVP Digital Plant Business w Schneider Electric.

ProLeiT z siedzibą w niemieckim mieście Herzogenaurach, działa aktywnie na 10 rynkach, m.in. w Niemczech i Europie Środkowo-Wschodniej, Francji, USA, Meksyku, Brazylii, Holandii, Hiszpanii, Rosji, Ukrainie oraz Chinach. W ubiegłym roku spółka osiągnęła ok. 50 mln EUR dochodu.

– „Dla klientów z przemysłu spożywczo-napojowego ważne jest to, że włączenie ProLeiT do naszego portfolio produktowego umożliwia jeszcze lepsze wdrożenie wiodącej na rynku technologii do optymalizacji procesów produkcyjnych. Oznacza to również zapewnienie włąsciwego wsparcia przez doświadczony zespół ekspertów” – komentuje Mike Jamieson, CPG Segment Presidentw Schneider Electric.

– „Nasza współpraca to świetna okazja do rozwinięcia oferty oprogramowania dzięki wiedzy eksperckiej Schneider Electric. Dzięki połączeniu naszego doświadczenia oraz umiejętności w tworzeniu oprogramowania z kompetencjami i efektywnością globalnego lidera transformacji, wspólnie możemy dalej rozwijać rozwiązania z zakresu Przemysłowego Internetu Rzeczy – mówi Wolfgang Ebster, CEO ProLeiT AG.

Oferta ProLeiT z zakresu kontroli procesów automatyki przemysłowej zostanie zintegrowana z asortymentem rozwiązań w ramach EcoStruxure Plant i z oprogramowaniem AVEVA. Finalizacja transakcji ma nastąpić w najbliższych miesiącach.

Wyświetlenia: 423

BM Reflex: Wakacyjny szczyt cen paliw

1.08.2020

Większość Polaków spędza wakacje w kraju. Czy to pomoże polskiej turystyce?

24.07.2020

Branża FMCG zmienia e-commerce

16.07.2020

Rynek cargo próbuje złapać wiatr

31.07.2020

Czy niższa stawka VAT może wspomóc gospodarkę po pandemii?

25.06.2020

Jak Polska przygotowuje się na zmiany klimatu?

1.07.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

DPD Polska i Towarzystwo Nasz Dom wyznaczają „Kierunek Samodzielność” – przedsiębiorczość kapitałem na przyszłość

27.07.2020

LOTOS wspiera budowę gospodarki wodorowej

9.07.2020

„CIRCLE K DRIVES TALENTS” – sieć stacji paliw Circle K wspiera młode talenty

3.08.2020

Kolejne przejęcia i strategiczne inwestycje - CEVA Logistics przedstawia plany ekspansji w Afryce

25.06.2020

Spektakularny przelot dronem przez wnętrza Muzeum Mercedes-Benz

8.06.2020

Jarosław Pleskot w Zarządzie HAMA Polska

13.07.2020