Kuehne + Nagel w Singapurze rozszerza platformę eTrucknow, wykorzystującą technologię sztucznej inteligencji

Kuehne + Nagel w Singapurze rozszerza platformę eTrucknow, wykorzystującą technologię sztucznej inteligencji

16.05.2020
Czas czytania ok. 3 minut

· Platforma łącząca spedytorów i przewoźników do realizacji krajowych i transgranicznych przesyłek drogowych

· Natychmiastowa wycena i konkurencyjne stawki za pośrednictwem samoobsługowej platformy

· Platforma wykorzystująca technologię sztucznej inteligencji w celu dopasowania wymagań nadawcy do dostępności przewoźnika; redukcja manualnych procesów

Kuehne + Nagel uruchomiło w Singapurze platformę cyfrową eTrucknow (www.sg.eTrucknow.com), wykorzystującą technologię sztucznej inteligencji. eTrucknow łączy podaż i popyt na logistykę drogową za pośrednictwem rynku cyfrowego, oferując klientom szybką i łatwą rezerwację transportu, a przewoźnikom rozszerzenie możliwości biznesowych.

Pilotażowy projekt platformy eTrucknow wprowadzony w Tajlandii jest dalej udoskonalany, ale od teraz obejmuję także Singapur. Dzięki eTrucknow spedytorzy mają dostęp do uproszczonej procedury wyceny i porównania możliwości logistycznych dla krajowych przesyłek drogowych; opcje dla transgranicznego transportu drogowego na terenie Singapuru i Malezji zostaną udostępnione w drugiej połowie 2020 roku. Gdy nadawca określi szczegóły przesyłki, platforma wykorzystująca technologię sztucznej inteligencji usprawni i zautomatyzuje proces porównywania ofert, weryfikując wiele punktów danych i przedstawiając klientowi najbardziej konkurencyjne oferty i trasy.

Ważna zarówno dla klientów, jak i dla przewoźników jest widoczność w czasie rzeczywistym. Jest to kolejna strategiczna funkcjonalność eTrucknow: spedytorzy i przewoźnicy, dzięki możliwości monitorowania mogą w każdej chwili sprawdzić, gdzie znajdują się ich przesyłki lub kierowcy. Jednorazowi nadawcy otrzymają standardową widoczność z proaktywnymi powiadomieniami serwisowymi o statusie dostawy.

eTrucknow zapewnia przewoźnikom dostęp do platformy tzw. marketplace, która oferuje dostęp do sieci spedytorów. Dzięki tej opcji zweryfikowani przewoźnicy mają możliwość zarówno zamiany pustej przestrzeni ładunkowej na potencjalny dochód, jak i skierowania swoich transportów w miejsca wysokiego popytu. Wszyscy zainteresowani, którzy posiadają flotę ciężarówek mogą zarejestrować konto w platformie. Podlegają oni weryfikacji i wdrożeniu. Aby utrzymać jakość usług, singapurski oddział Kuehne + Nagel współpracował z Enterprise Singapore w celu szkolenia lokalnych firm transportowych, umożliwiając im szybkie wdrożenie i łatwe transakcje z wykorzystaniem platformy.

„Cieszymy się, że firma Kuehne + Nagel uruchomiła platformę eTrucknow w Singapurze”, komentuje Lee Eng Keat, Senior Vice President, Commercial and Professional Services w Singapore Economic Development Board. „Rozwój takich platform wpisuje się w naszą cyfrową strategię i zorientowane na klienta innowacje w branży logistycznej. Pomoże to przewoźnikom w poprawieniu swojej pozycji po COVID-19 oraz w ożywieniu popytu w regonie ASEAN. Mamy nadzieję kontynuować współpracę z Kuehne + Nagel i innymi podobnie myślącymi przedsiębiorstwami, aby opracować więcej innowacyjnych rozwiązań cyfrowych, które świadczą o wyrafinowaniu branży logistycznej w Singapurze”.

„Intuicyjne i łatwe w obsłudze rozwiązanie cyfrowe zostało opracowane w oparciu o potrzeby naszych klientów i trendy rynkowe. Funkcje platformy nieustannie ewoluują, aby zapewnić optymalną obsługę klienta, od wysyłki ad hoc po regularne przesyłki. Jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy kształtować przyszłość logistyki drogowej w Azji, ”powiedział Chellan Ganesan, starszy wiceprezes ds. logistyki drogowej w Kuehne + Nagel w regionie Azji i Pacyfiku.

W tym roku platforma eTrucknow zostanie również wdrożona w Malezji, Indiach, Wietnamie, Nowej Zelandii i Australii. Platforma jest kolejnym krokiem milowym w procesie transformacji cyfrowej Kuehne + Nagel.

Kuehne + Nagel

Wyświetlenia: 832

LOTOS otwiera stacje dla żeglarzy

4.05.2021

DB Cargo Polska w Raporcie Odpowiedzialnego Biznesu w Polsce

23.04.2021

CEVA Logistics uruchamia nowe pociągi blokowe z Chin do Europy

20.05.2021

Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

6.05.2021

Wyścig z czasem i dedykowane transporty Hillebrand – pilna dostawa ponad 160 ton wina i 940 mln puszek

23.04.2021

Phillips Europe wspólnie z Volvo Trucks Polska szkoli kierowców pojazdów ciężarowych

21.05.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Nowy EQS: wydajny napęd elektryczny zapewnia do 770 km zasięgu

14.05.2021

Ford rozpoczyna kolejny etap testów systemu jazdy półautonomicznej BlueCruise

21.05.2021

Solaris Urbino 15 LE electric wybrany najlepszym autobusem elektrycznym przez „busplaner”

16.04.2021

INPOST – PROGRAM POLSKICH OBLIGACJI

12.05.2021

Wybraliśmy najkorzystniejszą ofertę w przetargu na budowę obwodnicy Chełma

19.04.2021

Na wakacje kamperem? Udogodnienia dostępne na stacjach Circle K

8.06.2021