Majowa ofensywa produktowa Valeo

Majowa ofensywa produktowa Valeo

20.05.2020
Czas czytania ok. 2 minut

W odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów, Valeo systematycznie poszerza swoją ofertę produktów. Tym razem przygotowano ponad 300 nowości. Znajdziemy wśród nich m.in. zestawy sprzęgłowe oraz innowacyjne wycieraczki Aquablade™.

Sprzęgła i zestawy sprzęgieł

Spośród produktów, które zasiliły ofertę Valeo w maju, szczególną uwagę należy zwrócić na elementy układu przeniesienia napędu. Bardzo mocna pozycja dostawcy sprzęgieł dla rynku OE, pozwala inżynierom Valeo na stałe rozszerzanie oferty aftermarketowej. Tym razem wprowadzono nowe zestawy FullPack DMF (koło dwumasowe + sprzęgło) przeznaczone do popularnych pojazdów grupy VAG wyposażonych w silniki benzynowe. Dzięki przejęciu w 2017 roku firmy FTE - lidera w asortymencie hydraulicznych siłowników sprzęgła, Valeo wzmocniło swoją ofertę na rynku wtórnym w zakresie systemów sterowania sprzęgłem. Tym razem gamę produktową zasilił zestaw sprzęgła KIT3P CSC (sprzęgło + wysprzęglik hydrauliczny) do najpopularniejszych modeli Renault z silnikami diesla.

Wycieraczki standardowe i nowej generacji

Jednym z najpopularniejszych patentów Valeo ostatnich lat jest technologia Aquablade. Płaskie wycieraczki ze zintegrowaną funkcją rozprowadzającą płyn do czyszczenia szyb na całej długości pióra to prawdziwy „hit” na rynku OE. Dzięki tej innowacyjnej metodzie, wycieraczki Aquablade oczyszczają 100% obszaru wycierania, niezależnie od prędkości, z jaką porusza się pojazd. W przypadku tradycyjnych dysz spryskiwaczy, przy większych prędkościach oczyszczane jest zaledwie 20-30% tego obszaru. Udowodniono, że kierowcy stosujący wycieraczki Aquablade reagują na sytuacje drogowe o 315 milisekund szybciej. Czy to dużo? Wystarczy nadmienić, że w warunkach miejskich (50 km/h), przekłada się to na drogę hamowania krótszą o 4 metry. To tyle, ile wynosi średnia długość przejścia dla pieszych.

Wycieraczki Aquablade to także o połowę niższe zużycie płynu do spryskiwaczy, a w przypadku wersji podgrzewanej, gwarancja skutecznego radzenia sobie z zamarzniętą szybą nawet w temperaturach do -20 st. C.

Innowacyjne wycieraczki Aquablade są już dostępne na rynku wtórnym. Majowa lista nowości zawiera referencje przeznaczone do samochodów Mercedes-Benz klasy SL, E, GLE/GLS i S. Już od kilku miesięcy na rynku dostępne są także wycieraczki SWF Aquablade i Valeo Silencio Aquablade do pojazdów Volvo V60, XC60, a także Ford S-Max i Galaxy.

Długa lista nowości Valeo

Oprócz wymienionych powyżej produktów, na majowej liście nowości Valeo, znalazły się także nowe referencje alternatorów i rozruszników, termostatów, pomp paliwa, podnośników szyb, filtrów (powietrza, oleju, paliwa, kabinowych), klocków hamulcowych czy elementów układu klimatyzacji.

Valeo

Wyświetlenia: 188

Damski kapelusz: jak stawić czoło podmuchom wiatru i nadal dobrze wyglądać

2.05.2020

AS 24 otacza skuteczną ochroną kierowcę pojazdu ciężarowego

29.04.2020

DHL Parcel wspiera walkę z koronawirusem

7.04.2020

Ostatni tydzień okiem obiektywu - drogi budowane i zbudowane

14.04.2020

Leasing hamuje od początku roku

20.05.2020

Rafineria LOTOSU nie zwalnia tempa

15.05.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Wyjątkowy ambulans Scania

20.04.2020

NTC Platforma wiedzy technicznej Nissens. Efektywna nauka bez wychodzenia z domu!

22.05.2020

Mercedes-Benz wspiera sektor ochrony zdrowia w przeciwdziałaniu pandemii

5.04.2020

Znamy najkorzystniejszą ofertę na budowę obwodnicy Oświęcimia

18.05.2020

#Koronawirus: Czy matury i egzaminy ósmoklasisty powinny być odwołane?

29.04.2020

Skąd pieniądze na ponowne uruchomienie transportu?

24.05.2020