Majowa ofensywa produktowa Valeo

Majowa ofensywa produktowa Valeo

20.05.2020
Czas czytania ok. 2 minut

W odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów, Valeo systematycznie poszerza swoją ofertę produktów. Tym razem przygotowano ponad 300 nowości. Znajdziemy wśród nich m.in. zestawy sprzęgłowe oraz innowacyjne wycieraczki Aquablade™.

Sprzęgła i zestawy sprzęgieł

Spośród produktów, które zasiliły ofertę Valeo w maju, szczególną uwagę należy zwrócić na elementy układu przeniesienia napędu. Bardzo mocna pozycja dostawcy sprzęgieł dla rynku OE, pozwala inżynierom Valeo na stałe rozszerzanie oferty aftermarketowej. Tym razem wprowadzono nowe zestawy FullPack DMF (koło dwumasowe + sprzęgło) przeznaczone do popularnych pojazdów grupy VAG wyposażonych w silniki benzynowe. Dzięki przejęciu w 2017 roku firmy FTE - lidera w asortymencie hydraulicznych siłowników sprzęgła, Valeo wzmocniło swoją ofertę na rynku wtórnym w zakresie systemów sterowania sprzęgłem. Tym razem gamę produktową zasilił zestaw sprzęgła KIT3P CSC (sprzęgło + wysprzęglik hydrauliczny) do najpopularniejszych modeli Renault z silnikami diesla.

Wycieraczki standardowe i nowej generacji

Jednym z najpopularniejszych patentów Valeo ostatnich lat jest technologia Aquablade. Płaskie wycieraczki ze zintegrowaną funkcją rozprowadzającą płyn do czyszczenia szyb na całej długości pióra to prawdziwy „hit” na rynku OE. Dzięki tej innowacyjnej metodzie, wycieraczki Aquablade oczyszczają 100% obszaru wycierania, niezależnie od prędkości, z jaką porusza się pojazd. W przypadku tradycyjnych dysz spryskiwaczy, przy większych prędkościach oczyszczane jest zaledwie 20-30% tego obszaru. Udowodniono, że kierowcy stosujący wycieraczki Aquablade reagują na sytuacje drogowe o 315 milisekund szybciej. Czy to dużo? Wystarczy nadmienić, że w warunkach miejskich (50 km/h), przekłada się to na drogę hamowania krótszą o 4 metry. To tyle, ile wynosi średnia długość przejścia dla pieszych.

Wycieraczki Aquablade to także o połowę niższe zużycie płynu do spryskiwaczy, a w przypadku wersji podgrzewanej, gwarancja skutecznego radzenia sobie z zamarzniętą szybą nawet w temperaturach do -20 st. C.

Innowacyjne wycieraczki Aquablade są już dostępne na rynku wtórnym. Majowa lista nowości zawiera referencje przeznaczone do samochodów Mercedes-Benz klasy SL, E, GLE/GLS i S. Już od kilku miesięcy na rynku dostępne są także wycieraczki SWF Aquablade i Valeo Silencio Aquablade do pojazdów Volvo V60, XC60, a także Ford S-Max i Galaxy.

Długa lista nowości Valeo

Oprócz wymienionych powyżej produktów, na majowej liście nowości Valeo, znalazły się także nowe referencje alternatorów i rozruszników, termostatów, pomp paliwa, podnośników szyb, filtrów (powietrza, oleju, paliwa, kabinowych), klocków hamulcowych czy elementów układu klimatyzacji.

Valeo

Wyświetlenia: 450

ROBYG: pozwolenie na budowę kolejnego etapu City Sfera

29.07.2020

Ford F-MAX – akcesoria, które warto mieć

14.08.2020

Na budowanych odcinkach autostrady A1 będzie wolniej i bezpiecznej

3.09.2020

Powstanie obwodnica Słupska i Kobylnicy

8.09.2020

Ile zapłacimy za tarcze antykryzysowe?

19.08.2020

Stanowisko GDDKiA ws. opłat na koncesyjnym odcinku autostrady A4

1.08.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Fracht FWO Polska rozwija Dział Spedycji Morskiej i rekrutuje spedytorów

26.08.2020

Czy wciąż potrzebujemy pracowników zza granicy?

29.07.2020

Dobre wyniki ID Logistics w I półroczu - wzrost sprzedaży o 4,3 proc. do 776,6 mln EUR

28.07.2020

Polska powinna przetwarzać 50% odpadów komunalnych, a przerabia zaledwie 26%

11.08.2020

Pierwszy przewóz nowymi wagonami intermodalnymi LOTOS Kolej

29.07.2020

Trójmiejski rynek biurowy może stać się niedługo rynkiem najemcy

6.08.2020