Fracht FWO Polska z Klubem Przyjaciół K.I.D.S wspiera działania na rzecz tworzenia dziecięcych szpitali przyszłości

Fracht FWO Polska z Klubem Przyjaciół K.I.D.S wspiera działania na rzecz tworzenia dziecięcych szpitali przyszłości

22.05.2020
Czas czytania ok. 2 minut

Fracht FWO Polska, operator logistyczny dla przemysłu, został członkiem Klubu Przyjaciół K.I.D.S i partnerem Fundacji K.I.D.S Klubu Innowatorów Dziecięcych Szpitali. Celem Frachtu jest włączenie się we wsparcie realizacji projektów na rzecz tworzenia dziecięcych szpitali przyszłości w Polsce.

- Projekty, które realizuje Fundacja K.I.D.S., pokazują jak najnowsze technologie mogą zmieniać szpitale w bardziej przyjazne i nowoczesne miejsca, i tym samym wpływać na proces leczenia przewlekle chorych dzieci. Dołączenie do grona partnerów i firm wspierających Fundację K.I.D.S daje nam realną możliwość niesienia tej pomocy – powiedział Andrzej Bułka, prezes zarządu Fracht FWO Polska.

Współpraca z Fundacją K.I.D.S. jest kolejnym obszarem działań z zakresu CSR - społecznej odpowiedzialności biznesu, która na stałe jest wpisana do strategii Fracht FWO Polska. Firma jest już m.in. partnerem programu aktywizacji sportowej Win Win Warszawa, skierowanego do młodzieży znajdującej się pod opieką placówek opiekuńczo-wychowawczych. Fracht FWO jest też partnerem Klubu Legia Warszawa – Sekcja Koszykówki. Teraz przyszedł czas na realizację nowych celów.

Szpitale przyszłości

Misją Fundacji K.I.D.S jest tworzenie szpitali przyszłości dla dzieci z wykorzystaniem najnowszych technologii i rozwiązań. Obecnie Fundacja współpracuje z największym w Polsce szpitalem dziecięcym – Instytutem „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” (CZD) w Warszawie. Fundacja realizuje swoje projekty m.in. poprzez organizację akcji charytatywnych i społecznych, takich jak np. koncert „Wielcy Artyści Małym Pacjentom”. W ubiegłym roku w trakcie tego koncertu zebrano fundusze na remont Pracowni Immunologii Transfuzjologicznej z Bankiem Krwi i przeniesienie jej bliżej bloku operacyjnego Centrum Zdrowia Dziecka, który do tej pory oddalony był o 700 metrów. Otwarcie Pracowni miało miejsce 21 maja 2020 r.

Na czele Fundacji stoi jej założycielka Patrycja Piekutowska, światowej sławy skrzypaczka i Ambasador Centrum Zdrowia Dziecka. Wśród zrealizowanych i planowanych projektów Fundacji wymienić można m.in. remont przychodni immunologicznej i chorób płuc, wdrożenie aplikacji pacjenta, robotyzację rejestracji pacjentów pierwszorazowych, czy robotyzację szpitalnej apteki. Fundacja reaguje też na bieżące potrzeby szpitala, np. w ramach wsparcia w czasie pandemii COVID-19 przekazała m.in. chromebooki do zdalnej nauki dla dzieci przebywających w szpitalu oraz laptopy do konsultacji video z poradnią psychologii, psychiatrii i kardiologii. Więcej informacji na temat Fundacji i prowadzonych przez nią projektów można znaleźć na www.kids.org.pl.

Fracht FWO Polska

Wyświetlenia: 205

Mercedes-Benz wspiera sektor ochrony zdrowia w przeciwdziałaniu pandemii

5.04.2020

Diagnostyka i pomiar DKZ – weź udział w darmowym szkoleniu online Valeo

8.04.2020

Cresa Polska poszerza usługi o wyceny przedsiębiorstw

25.05.2020

Ruszaj po nagrody z BFGoodrich

7.05.2020

LOTOS włącza się w akcję transportu sprzętu medycznego

8.04.2020

ID Logistics - dynamiczny I kwartał, wzrost sprzedaży o 9,6 proc.

8.05.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Dynamiczna wymiana oleju – 2. część szkolenia Ravenol

21.05.2020

Epidemia nie ominie firm budowlanych. Najbardziej ze wszystkich branż obawiają się one tego, co będzie w II kwartale

29.04.2020

FPP: Dziękujecie lekarzom? Podziękujcie również salowym i sanitariuszom!

8.04.2020

Czy możemy spodziewać się opóźnień w przesyłkach?

17.04.2020

Erum Group wkracza do Polski i otwiera centrum logistyczne

18.05.2020

SeaExplorer - platforma cyfrowa firmy Kuehne + Nagel utrzymuje łańcuchy dostaw

15.04.2020