Siła i moc ozonowania

Siła i moc ozonowania

25.05.2020
Czas czytania ok. 5 minut

Wydawać by się mogło, że ozonowanie to wyłącznie domena serwisów samochodowych, które coraz częściej oferują je wśród swoich usług. Nic bardziej mylnego! Ozonatory wykorzystuje się obecnie w wielu dziedzinach życia i znajdują one zastosowanie w wielu różnorakich branżach.

Ozonowanie pojazdów stopniowo, ale sukcesywnie zyskuje grono wiernych zwolenników. Dzięki szybkiej i relatywnie prostej usłudze kierowca otrzymuje pojazd wolny od bakterii, wirusów i pleśni, z odświeżonym układem klimatyzacyjnym. W dobie epidemii koronawirusa ozonowanie jeszcze bardziej zyskało na znaczeniu, bo kierowcy po wizycie w warsztacie są pewni, że otrzymują pojazd nie tylko czysty, ale przede wszystkim bezpieczny, którym bez ryzyka mogą poruszać się wraz z rodziną. W czasach pandemii bez obaw jeździmy praktycznie wyłącznie swoim własnym samochodem, żaden inny środek lokomocji nie zapewni nam większej gwarancji bezpieczeństwa. Aby i nasze własne auto nie było zagrożeniem, warto dbać o odpowiednią konserwację klimatyzacji i częste ozonowanie auta.

Nauka wielokrotnie wykazała, że wirusy są bardziej wrażliwe niż bakterie, a wśród wirusów najbardziej wrażliwe są te, które mają osłonkę lipidową na zewnątrz. Do nich należy SARS-CoV-2. Jeśli cokolwiek zmienimy w tej osłonce, wirus traci możliwości infekcji. Ozon niszczy nowego wirusa. Ozonowanie wnętrza samochodu jest na dziś bardzo dobrym i rozsądnym rozwiązaniem w warsztatach samochodowych.

prof. dr hab. Stanisław Ignatowicz, czołowy polski entomolog, prowadzący szkolenia w zakresie ozonowania (za warsztat.pl)

Wiele wskazuje na to, że pandemia Covid-19 sprawi, iż dokładna dezynfekcja, taka jak ozonowanie, stanie się rutynową usługą nie tylko w warsztatach samochodowych, ale w autoryzowanych serwisach, myjniach, wypożyczalniach samochodów czy stacjach szybkiej obsługi. Ozonatory z powodzeniem wykorzystywać można nie tylko w przypadku segmentu automotive, ale praktycznie do dezynfekcji wszystkich pomieszczeń. Zresztą nie tylko ozonatory, równie skutecznym rozwiązaniem są m.in. lampy UV-C Sterilion dostępne w ofercie Inter Cars.

Lampy UV-C Sterilion przeznaczone są do dezynfekcji powierzchni, a wykorzystując światło ultrafioletowe są jednymi z najskuteczniejszych urządzeń mogących usunąć z powierzchni wirusy, bakterie i grzyby. Są również w stanie zniszczyć DNA czy RNA wszelkich mikroorganizmów, które zostaną poddane naświetleniu. Działanie urządzenia jest banalnie proste – wystarczy skierować lampę bezpośrednio na powierzchnię i odczekać wskazany przez producenta czas, a urządzenie skutecznie zabije drobnoustroje. Ponieważ jego działanie silnie oddziałuje na skórę i oczy człowieka, podczas dezynfekcji należy zachować szczególnie środki ostrożności i bezwzględnie unikać kontaktu ze strumieniem świetlnym. Lampa o mocy 36W (indeks w Inter Cars: LENA 243943) dezynfekuje przestrzeń ok. 15 m2, o mocy 72W – 25 m2 (indeks w Inter Cars: LENA 243905), a 108W aż 35 m2 (indeks w Inter Cars: LENA 243967).

Największą zaletą lamp jest ich wszechstronność, z powodzeniem można je wykorzystywać nie tylko w warsztatach samochodowych, ale m.in. w placówkach służby zdrowia, sklepach, środkach komunikacji miejskiej i prywatnej, na stacjach benzynowych, w firmach kurierskich, jednostkach administracji publicznej i edukacji. Łatwość użytkowania urządzenia sprawia, że z można korzystać z niego nawet we własnym domu czy samochodzie.

Wszystkie trzy lampy dostępne są w ofercie Inter Cars pod następującymi indeksami:

  • Lampa UV-C Sterilion 36W – indeks LENA 243943
  • Lampa UV-C Sterilion 72W – indeks LENA 243905
  • Lampa UV-C Sterilion 108W – indeks LENA 243967

Aby uzyskać szczegółowe informacje prosimy o kontakt ze swoim Przedstawicielem Handlowym.

Ozonowanie wydaje się być zabiegiem bezpiecznym, aby jednak mieć 100% pewność, że stężenie ozonu w szerokim zakresie jest na odpowiednim poziomie warto skorzystać z OCT-3, testera stężenia ozonu O3 (indeks w Inter Cars: DTE/OCT-3). Należy pamiętać, że nie da się jednoznacznie ocenić stężenia ozonu po zapachu, bo może utrzymywać się w pomieszczeniu nawet do trzech dni! Niekoniecznie musi to jednak świadczyć o obecności ozonu. Z drugiej strony udostępnienie pomieszczenia lub pojazdu, w którym nadal pozostaje zbyt wiele ozonu jest niebezpieczne dla osób w nim przebywających. Dlatego też po każdym ozonowaniu, należy upewnić się, czy stężenie ozonu jest na odpowiednim poziomie. Do tego typu pomiarów przeznaczona jest sonda do pomiaru niskich stężeń 0-1 ppm.

Niebawem oferta Inter Cars poszerzona zostanie również o nowe ozonatory – Profitool oraz TEXA AIR2 SAN i TEXA SITE SAN. TEXA AIR2 SAN to urządzenie, które dzięki pilotowi zdalnego sterowania lub dedykowanej bezpłatnej aplikacji aktywowane jest przez operatora znajdującego się na zewnątrz pojazdu, zapewniając w pełni automatyczną dezynfekcję kabiny. Produkt wyposażony jest w czujniki ozonu, temperatury i wilgotności, co umożliwia mu w pełni automatyczne dostosowanie optymalnego stężenia ozonu, dzięki czemu operator nie musi wybierać typu pojazdu czy czasu trwania procesu. Urządzenie wytwarza optymalną ilość ozonu i utrzymuje w kabinie pojazdu jego właściwe stężenie, aby w bezpieczny sposób usunąć pleśń, grzyby, wirusy oraz bakterie zgodnie ze standardami chirurgicznymi.

Z kolei TEXA SITE SAN to system do odkażania warsztatów i miejsc pracy, charakteryzujący się dużą użytkową mocą nebulizacji (wytwarzania mgiełki preparatu dezynfekującego), skuteczny także w przypadku stosowania w pomieszczeniach o dużej kubaturze. Zestaw zawiera środek dezynfekujący w postaci płynnego roztworu LIQUI SAN oraz maskę ochronną z wymiennymi filtrami.

Zachęcamy do stale rozwijającej się w zakresie ozonowania oferty Inter Cars. Warto korzystać z bezpiecznych rozwiązań, aby pracować w czystych i odkażonych pomieszczeniach. Troska o własne dobro jest w tym przypadku również troską o klientów. Należy uświadamiać ich i edukować, że utrzymanie czystych powierzchni ma ogromne znaczenie dla zdrowia i bezpieczeństwa ich samych oraz ich najbliższych.

Inter Cars

Wyświetlenia: 282

Po epidemii więcej klientów będzie robiło zakupy przez internet

3.07.2020

FPP i CALPE: Reguła wydatkowa – tylko we współpracy z ekspertami

20.05.2020

W tym roku jest szansa na urlop od ZUS

29.05.2020

Medal Europejski dla DB Cargo Polska

25.06.2020

Alexander Vlaskamp mianowany wiceprezesem wykonawczym oraz dyrektorem sprzedaży i marketingu Scania

1.06.2020

Mercedes-Benz i NVIDIA opracują programowalną architekturę obliczeniową na potrzeby funkcji zautomatyzowanej jazdy w przyszłej flocie samochodów

1.07.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

SPAR pomógł podopiecznym Domu Dziecka nr 3 w Poznaniu

3.06.2020

#Koronawirus - Ceny na stacjach paliw będą nadal spadać? Okazuje się, że nie

20.05.2020

Volvo Polska w TOP 3 najlepszych pracodawców w Polsce

3.06.2020

Niższa awaryjność to większa dostępność. Wymiana taboru w LOTOS Kolej przynosi efekty

28.05.2020

ID Logistics rozszerzy zakres obsługi w największym centrum dystrybucyjnym Carrefour w Polsce

3.06.2020

Łąck ominiemy obwodnicą

5.06.2020