Inteligentny komfort dla każdego ze zmysłów i na każdy nastrój

Inteligentny komfort dla każdego ze zmysłów i na każdy nastrój

27.05.2020
Czas czytania ok. 3 minut

Stres, zmęczenie? A może po prostu potrzeba odprężenia? Klasa E Coupé i Kabriolet mają odpowiedni program odnowy biologicznej i fitness dostosowany do różnych potrzeb oraz nastrojów – dzięki czemu podróż staje się niespotykanym przeżyciem. Opcjonalny system kontroli komfortu ENERGIZING scala możliwości różnych systemów pojazdu z zakresu komfortu, takich jak klimatyzacja, masaż, oświetlenie i nagłośnienie, w postaci różnych programów odnowy biologicznej. Teraz w Klasie E Coupé i Kabriolet po raz pierwszy dostępny będzie trener ENERGIZING COACH, którego można łączyć z urządzeniami ubieralnymi, a także kinetyka fotela ENERGIZING, poruszająca fotelem w czasie jazdy.

Kontrola komfortu ENERGIZING oferuje sześć różnych programów służących dobremu samopoczuciu: świeżość, ciepło, witalność, radość, komfort oraz trening, z trzema różnymi modułami ćwiczeń (relaksacja mięśni, aktywacja mięśni i równowaga). Każdy program obejmuje odpowiednio skoordynowane działanie klimatyzacji wraz z aromatyzacją powietrza, podgrzewanie lub wentylację fotela, funkcję masażu, podgrzewanie podłokietników i kierownicy, a także zmienne oświetlenie oraz stosowną ścieżkę muzyczną.

Trener ENERGIZING COACH – relaks lub witalność w odpowiednim momencie

W oparciu o dane podróży i pojazdu, takie jak sytuacja na drodze, pogoda i czas jazdy, trener ENERGIZING COACH może zalecić wybór odpowiedniego programu odnowy biologicznej lub fitness z gamy kontroli komfortu ENERGIZING. W połączeniu z urządzeniem ubieralnym Garmin®, np. nowym smartwatchem Mercedes-Benz Venu™, trener uwzględnia w swojej ocenie również dane osobiste i optymalizuje w ten sposób dokładność zaleceń. Urządzenie łączy się z systemem multimedialnym MBUX i przesyła do niego wartości współczynników takich jak poziom stresu czy jakość snu. Na ekranie systemu wyświetla się tętno użytkownika.

Nowy smartwatch Mercedes-Benz Venu™ ma wszystkie możliwości vívoactive® 3 – jego wyprzedanego już poprzednika – i oferuje jeszcze więcej inteligentnych funkcji, takich jak zintegrowany odtwarzacz muzyki, dodatkowe dane zdrowotne oraz rozszerzony program sportowy. Funkcje witalne obejmują dostarczanie informacji o tętnie i liczbie oddechów w jednostce czasu, nasyceniu tlenem, poziomie stresu, jakości snu, zużyciu kalorii, a nawet zużyciu wody i cyklu menstruacyjnym. W ten sposób można dokładnie zaplanować czas treningu oraz przerw, a w celu zmniejszenia stresu – wdrożyć ćwiczenia oddechowe. Na smartwatchu dostępnych jest ponad 40 planów treningowych o różnych poziomach trudności – mogą być one wyświetlane jako animowane ćwiczenia w ramach treningu siłowego, kardio, jogi i pilatesu. Wyświetlacz OLED o żywych kolorach prezentuje wyjątkowo ostry obraz o wysokiej rozdzielczości 390 x 390 pikseli (16-bitowa głębia kolorów).

Kinetyka siedzeń ENERGIZING – większy komfort na długich trasach

Kinetyka siedzeń ENERGIZING automatycznie zmienia nachylenie siedziska i oparcia, a tym samym zapewnia korzystną zmianę pozycji siedzącej. Drobne ruchy generują naturalne napięcie i przynoszą ulgę dla mięśni, stawów oraz krążków międzykręgowych. Zwiększa to wygodę siedzenia, zwłaszcza podczas podróży na dalekich trasach, i w znaczącym stopniu przyczynia się do zdrowej kondycji pleców.

Zapraszamy do oglądania konferencji cyfrowej:

Meet Mercedes DIGITAL #2 – Witamy w rodzinie Klasy E

środa, 27 maja 2020 r., od godz. 14:00 (CET) na łamach serwisu Mercedes me media, pod adresem:

https://media.mercedes-benz.com/meetmercedesdigital

Wyświetlenia: 298

Czy podczas epidemii jest bezpieczniej na drogach?

18.05.2020

Umowy na dokończenie węzłów drogowych i robót w zakresie BRD na obwodnicy Wałcza podpisane

3.07.2020

Niższa awaryjność to większa dostępność. Wymiana taboru w LOTOS Kolej przynosi efekty

28.05.2020

Zachodnia A2 zyska dodatkowy pas ruchu

21.05.2020

Hellmann Worldwide Logistics z Silgan Closures w długoterminowej umowie logistycznej

22.05.2020

Alexander Vlaskamp mianowany wiceprezesem wykonawczym oraz dyrektorem sprzedaży i marketingu Scania

1.06.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Czy zdołamy odbudować przemysł lotniczy po epidemii?

25.06.2020

CEVA Logistics i Miele przedłużają współpracę na kolejne dwa lata

2.07.2020

Piesi bezpieczniejsi na drodze, ale z ich winy ginie coraz więcej osób

14.05.2020

NTC Platforma wiedzy technicznej Nissens. Efektywna nauka bez wychodzenia z domu!

22.05.2020

Branża OZE nie ucierpiała na epidemii koronawirusa

2.07.2020

Program inwestycji dla obwodnicy Nakła Śląskiego oraz Świerklańca w ciągu drogi krajowej nr 78 podpisany

26.06.2020