Powstaną Miejsca Obsługi Podróżnych na Autostradowej Obwodnicy Częstochowy

Powstaną Miejsca Obsługi Podróżnych na Autostradowej Obwodnicy Częstochowy

28.05.2020
Czas czytania ok. 2 minut

Wysłaliśmy do publikacji w Dzienniku Urzędowym UE ogłoszenie o przetargu na budowę MOP-ów i Obwodu Utrzymania Autostrady w ramach realizacji autostrady A1 na odcinku węzeł Częstochowa Północ - węzeł Częstochowa Blachownia.

Zamówienie będzie polegało na wybudowaniu:

  • czterech Miejsc Obsługi Podróżnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą, w tym stanowisk do kontroli nacisków osi i mas całkowitych pojazdów,
  • Obwodu Utrzymania Autostrady Logota wraz z infrastrukturą towarzyszącą,
  • dróg dojazdowych i urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego,

oraz uzyskaniu decyzji zezwalających na użytkowanie.​

W tym etapie wszystkie Miejsca Obsługi Podróżnych zostaną wybudowane w pierwszej klasie. Po rozstrzygnięciu kolejnych przetargów na ich dzierżawę, dwa MOP-y zostaną podniesione do wyższych klas.

Miejsce Obsługi Podróżnych Wierzchowisko Zachód docelowo powstanie w najwyższej - III klasie, co oznacza, że będzie posiadało funkcje wypoczynkowe i usługowe wraz z zapleczem noclegowym. Znajdą się na nim: jezdnie manewrowe, stanowiska postojowe (parking), urządzenia wypoczynkowe, sanitarne i oświetlenie, stacja paliw, stanowiska obsługi pojazdów, obiekty gastronomiczno-handlowe i obiekty noclegowe.

Miejsce Obsługi Podróżnych Wierzchowisko Wschód docelowo powstanie w II klasie i będzie oferowało funkcje wypoczynkowo-usługowej. Zostanie wyposażone w jezdnie manewrowe, stanowiska postojowe (parking), urządzenia wypoczynkowe, sanitarne i oświetlenie, stację paliw, stanowiska obsługi pojazdów, obiekty gastronomiczno-handlowe.

Pozostałe dwa Miejsca Obsługi Podróżnych Gorzelanka Wschód i Gorzelanka Zachód powstaną w I klasie, zapewniając funkcje wypoczynkowe. Znajdą się na nich: jezdnie manewrowe, stanowiska postojowe (parking), urządzenia wypoczynkowe, sanitarne i oświetlenie. Na MOP-ach klasy I dopuszcza się wyposażenie ich w obiekty małej gastronomii.

Przetarg na dzierżawę MOP w ciągu A1

14 maja 2020 r. głoszony został przetarg na dzierżawę zespołu nieruchomości w ciągu autostrady A1, zlokalizowanych w Woźnikach, w celu rozbudowy istniejących Miejsc Obsługi Podróżnych klasy 1 do klas wyższych. Dzięki temu MOP Woźniki Zachód zostanie podniesiony do klasy III, zyskując funkcje usługowe wraz z zapleczem noclegowym a Woźniki Wschód do klasy II - funkcje usługowe. Termin składania ofert mija 31 lipca 2020 r. Szczegóły tego przedsięwzięcia znajdziesz tu: Przetarg na dzierżawę MOP przy A4 i A1.

Więcej informacji o Miejscach Obsługi Podróżnych zlokalizowanych wzdłuż sieci dróg krajowych znajdziesz tu: Mapa istniejących i planowanych Miejsc Obsługi Podróżnych.

Wyświetlenia: 629

LOTOS uruchamia testy nowej aplikacji

22.12.2020

Przetargi na dwie obwodnice w woj. podlaskim

29.12.2020

Nowe stacje LNG z DKV: Francja, Niemcy i Włochy

15.12.2020

Znamy oferty na autostradę A2 pomiędzy Siedlcami a rejonem m. Malinowiec

28.12.2020

LS Logistics zostaje w SEGRO Logistics Park Warsaw, Nadarzyn

18.01.2021

7R inwestuje w ostatnią milę w Gdyni i rozwija zaplecze magazynowe na Pomorzu

3.12.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Old soul in a youngtimer

18.12.2020

Gdzie wymienić opony na zimę?

14.12.2020

Zmiana produkcji w branży automotive na pojazdy bardziej zrównoważone. To cel nowo zawiązanej grupy eksperckiej „Battery in Focus”

14.12.2020

Pandemia a rynek B2B w 2020 roku: digitalizacja i skracanie łańcuchów dostaw

11.12.2020

Pojazdy Scania na lotnisku w Liège

7.01.2021

Na ratunek rozładowanego akumulatora

22.12.2020