Grupa Selena – wizyta Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w zakładzie Libra

Grupa Selena – wizyta Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w zakładzie Libra

9.06.2020
Czas czytania ok. 4 minut

Rządowe wsparcie pomogło w ochronie prawie 600 miejsc pracy w Grupie Selena

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – Marlena Maląg – odwiedziła zakład produkcji klejów i uszczelniaczy Libra w Dzierżoniowie, należący do Grupy Selena – producenta chemii budowlanej oraz właściciela marki TYTAN Professional. Libra jest jednym z dwóch europejskich zakładów Grupy Selena wytwarzających kleje i uszczelniacze na rynki europejskie, a także do Kataru, Korei Południowej i Indii. W okresie pandemii Grupa Selena otrzymała wsparcie w ramach tarczy antykryzysowej, co pomogło w utrzymaniu prawie 600 miejsc pracy w Polsce. Delegacja przedstawicieli rządu spotkała się z zarządem, zapoznała się także z produktami chemii budowlanej, które są opracowywane w Polsce i dostępne na całym świecie. Grupa Selena sprzedaje swoje produkty w ponad 100 państwach i posiada fabryki w 17 krajach.

Podczas wizyty na terenie zakładu Libra Minister Marlenie Maląg towarzyszyli: poseł Marcin Gwóźdź oraz Wicewojewoda Dolnośląski Jarosław Kresa.

Produkty z dzierżoniowskiej Libry są wysyłane do 40 krajów m.in. do Polski, Rosji, Niemiec na Litwę, a także Kataru, Korei Południowej i Indii. To tutaj produkuje się hity sprzedażowe, które zdobyły serca budowlańców w Europie i na świecie – takie, jak kleje montażowe Classic Fix , Fix² GT, Silikon Sanitarny UPG z 10-letnią gwarancją czy COOL-R - wysokorefleksyjna powłoka dachowa kierowana na rynki południa Europy, Bliskiego Wschodu i Ameryki Południowej. Na początku pandemii zakład Libra przestawił jeden z ciągów technologicznych i rozpoczął produkcję preparatu dezynfekcyjnego TYTAN HEALTH. Pierwsza partia produktu została przekazana bezpłatnie do dolnośląskich szpitali.

„Pomoc rządowa w Polsce stabilizuje utrzymanie produkcji – to szczególnie ważne z punktu widzenia zakładów nastawionych na eksport, które mocno zostały dotknięte obecnym kryzysem. W Librze zatrudniamy 114 pracowników i zgodnie z polityką zarządu zakład nie przeprowadzał zwolnień w okresie pandemii. Tym bardziej cieszymy się ze spotkania z Panią Minister i z możliwości bezpośredniej rozmowy nt. wsparcia gospodarki w tym szczególnym momencie.Dzięki rządowej pomocy łącznie w Grupie Selena ochroniliśmy prawie 600 miejsc pracy. Chociaż nie wszystkie spółki są objęte tarczą – efekt ten zamierzamy utrzymać w skali globalnej.Jestem przekonany, że po wizycie w zakładzie Grupy Selena Minister Maląg będzie zbudowana tym, że polska myśl technologiczna i polskie produkty mogą skutecznie konkurować na rynkach światowych”– powiedział Krzysztof Domarecki,prezes zarządu Grupy Selena.

Wizyta Minister Marleny Maląg była okazją do wymiany opinii i doświadczeń w zakresie ochrony i bezpieczeństwa pracowników w zakładach produkcyjnych w Polsce w związku z epidemią koronawirusa. Analizowano systemy wdrożone w Librze, omawiano też zakres pomocy rządowej udzielonej Grupie Selena. Prezes Seleny Krzysztof Domarecki przedstawił Pani Minister elementy rządowych programów pomocowych w Europie, USA i w Chinach – z jakich dotychczas skorzystały zakłady i oddziały Grupy Selena.

„Niezmiernie cieszę się, że kolejna firma na Dolnym Śląsku skorzystała z mechanizmu instrumentów wsparcia, które zostały opracowane i wdrożone 1 kwietnia 2020 roku. Okres pandemii spowodował, że gospodarka znalazła się w szczególnie trudnej sytuacji. Zamierzeniem rządu było jak najszybsze wsparcie przedsiębiorców z zachowaniem płynności, a przede wszystkim ochrona pracowników i miejsc pracy. Jesteśmy w zakładzie Libra, spółce Grupy Selena – która pokazuje, że ten trudny czas może przetrwać dzięki dobrej organizacji i wsparciu finansowemu wynagrodzeń. Celem i priorytetem naszych działań jest ochrona miejsc pracy oraz wyhamowanie skutków pandemii – by nasza gospodarka po fali kryzysu mogła się odbudować. Chciałabym podziękować i pogratulować zarządowi firmy Selena, która od lat znaczną część produktów eksportuje za granicę, że długofalowa polityka zarządu firmy przy wsparciu z tarczy antykryzysowej pozwoli ochronić miejsca pracy. Gratuluję, że w tym czasie staracie się tak dobrze funkcjonować korzystając z mechanizmów rządowych na rzecz pracodawcy i pracownika!” – podkreśliła Marlena Maląg, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej podczas wizyty w zakładzie produkcyjnym Libra.

„Bardzo cieszę się, że firma Selena korzysta z mechanizmów wsparcia w okresie pandemii. Znakomita część pracowników jest związana z firmą od początku jej istnienia – co w dzisiejszych czasach jest rzadko spotykane. Jestem przekonany, że Selena, jak i pozostałe polskie przedsiębiorstwa – przejdzie zwycięsko przez ten czas kryzysu. Za sukcesem Seleny stoi również olbrzymi potencjał intelektualny. Gros pracowników tej firmy to mieszkańcy ziemi dzierżoniowskiej i Świdnicy – jest to niezwykle ważne dla mnie jako lokalnego patrioty” – dodał Jarosław Kresa, Wicewojewoda Dolnośląski w trakcie briefingu prasowego w zakładzie produkcyjnym.

Nagrania video z uroczystości:

https://vimeo.com/user90991829/review/427181517/51462ae67c

https://vimeo.com/user90991829/review/427181408/8e751f55a2

Grupa Selena

Wyświetlenia: 498

Nowy design samochodu bezpieczeństwa Formuły 1 symbolizuje solidarność, bezpieczeństwo i różnorodność

6.07.2020

Od małej firmy do organizacji z 3 oddziałami w Polsce – przepis na sukces w LOXX

22.07.2020

IVECO łączy siły z zespołem Repsol Honda MotoGP na następne dwa sezony

13.07.2020

Mercedes-Benz i NVIDIA opracują programowalną architekturę obliczeniową na potrzeby funkcji zautomatyzowanej jazdy w przyszłej flocie samochodów

1.07.2020

Zaplanuj wyjazd na wakacje drogami krajowymi 

8.07.2020

Prosta logistyka: Dostawy firmy Schleich neutralne węglowo dzięki Net Zero Carbon

9.07.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Polska, Czechy i Węgry – jak Europa Środkowa radzi sobie z cyfrową transformacją?

25.06.2020

Szczytno wybiera elektrobusy Solarisa

1.07.2020

Bridgestone i Microsoft wprowadzają inteligentny system monitorowania opon

3.07.2020

Program inwestycji dla obwodnicy Nakła Śląskiego oraz Świerklańca w ciągu drogi krajowej nr 78 podpisany

26.06.2020

#pomagamypomagać – WAŚ i Inter Cars wspierają warsztaty

30.07.2020

GEFCO testuje elektrycznego MANa eTGE

20.07.2020