UberX z Przesłoną - nowy produkt na nowe czasy

UberX z Przesłoną - nowy produkt na nowe czasy

19.06.2020
Czas czytania ok. 3 minut

Wielu z nas już wróciło do pracy w biurach oraz koniecznego przemieszczania się po mieście. Między innymi z myślą o tym, Uber wprowadza nowy produkt - UberX z Przesłoną, oferujący przejazd ze specjalną osłoną oddzielającą pasażera i kierowcę. Dodatkowo, jako jedyna aplikacja w kraju weryfikuje kierowców pod kątem odpowiedniego zakrywania twarzy.

Powrót do normalności dla większości Polaków oznacza przemieszczanie się po mieście, zarówno w celach zawodowych i jak i prywatnych. Dla wszystkich, którzy poszukują bezpiecznych form transportu Uber uruchomił dodatkowy produkt na swojej platformie. Każdy, kto zamówi UberX z Przesłoną, odbędzie przejazd autem wyposażonym w specjalny ekran oddzielający pasażera i kierowcę. Nowa usługa dostępna jest w cenie najbardziej ekonomicznej z dotychczasowej opcji - UberX.

Aby jak najwięcej osób mogło skorzystać z tej usługi, firma już w maju zaczęła dostarczać kierowcom w całym kraju wspomniane przesłony. Uber zainwestował w Polsce ponad 1 milion złotych w środki bezpieczeństwa, przeznaczając je w całości dla polskich przedsiębiorców, m.in producentów przesłon, środków odkażających czy maseczek.

Uber jako jedyna firma na rynku wprowadziła również technologię weryfikującą czy kierowca ma odpowiednio zakryte usta i nos. W trosce o bezpieczeństwo zarówno pasażerów jak i kierowców, w aplikacji pojawiły się wytyczne oraz kroki, które należy podjąć aby bezpiecznie rozpocząć przejazd.

Pełna lista zmian wprowadzonych na rzecz poprawy bezpieczeństwa przejazdów:

Udostępnienie przesłon ochronnych dla kierowców. Pierwsza partia przesłon została rozdystrybuowana w ubiegłym miesiącu. Uber planuje udostępnić przesłony większości aktywnych kierowców we wszystkich miastach w Polsce, na wszystkich produktach (UberX, Select, Black) do końca czerwca.

Technologia weryfikacji: Przed zalogowaniem na platformę kierowca musi zrobić sobie selfie, następnie aplikacja weryfikuje czy posiada on odpowiednio zasłonięte usta oraz nos. Jeśli wynik jest negatywny, kierowca nie może wykonywać przejazdów.

Instrukcje bezpieczeństwa (dołączone do przesłon) edukujące i przypominające wszystkim użytkownikom o wytycznych z zakresu bezpieczeństwa.

Lista wytycznych dla kierowców i dostawców.

Lista wytycznych dla pasażerów.

Zwrot kosztów za zakup środków ochrony osobistej dla każdego kierowcy i dostawcy.

Nowa polityka anulowania przejazdu: kierowcy otrzymają możliwość bezkosztowego anulowania przejazdu, jeżeli pasażer nie będzie posiadał maski. Analogiczne rozwiązanie zyskają pasażerowie. Decyzja o odwołaniu przejazdu musi być podyktowana względami bezpieczeństwa. Kodeks społeczności Ubera zabrania dyskryminacji kogokolwiek ze względu na rasę czy kraj pochodzenia.

Nowy system informacji zwrotnej dot. zdrowia i higieny: pasażerowie oraz kierowcy w ramach aplikacji będą proszeni o potwierdzenie stosowania się do zasad bezpieczeństwa i higieny. Naruszenia tych norm będą groziły utratą dostępu do aplikacji.

Materiały edukacyjne WHO: Na podstawie konsultacji ze Światową Organizacją Zdrowia, Uber przygotował materiały edukacyjne dotyczące przejazdów współdzielonych i dostaw jedzenia. Informacje te są udostępniane pasażerom, kierowcom, kurierom i restauracjom. Posłużą również jako podstawa do produkcji filmów edukacyjnych, dostępnych z poziomu aplikacji.

Od początku trwania pandemii Uber nieustannie podejmuje działania, by wspierać wszystkich użytkowników swojej platformy. W aplikacji pojawiła się również sekcja, która zawiera na bieżąco aktualizowane informacje dotyczące COVID-19, w tym oficjalne wytyczne, porady oraz inne przydatne zasoby. Ponadto, każdy kierowca i dostawca, u których zdiagnozowano COVID-19 lub który jest indywidualnie proszony przez organy opieki zdrowia o samodzielną izolację, otrzymał pomoc finansową przez okres do 14 dni, w czasie których konto użytkownika aplikacji jest zawieszone.

Wyświetlenia: 430

IVECO Poland przekazało Grupie STANDO najnowocześniejsze ciągniki siodłowe IVECO S-WAY Natural Power napędzane gazem ziemnym

7.09.2020

EFL wprowadza finansowanie paneli fotowoltaicznych

3.08.2020

Dachser Polska szkoli z obsługi towarów niebezpiecznych

5.08.2020

Europejski dzień bez ofiar śmiertelnych na drogach

17.09.2020

Nowe szkolenia dla rynku ciężarowego

4.08.2020

Volvo Buses zdobywa nagrodę „Najlepszy autobus” w trzech kategoriach w konkursie ETM Awards 2020

7.09.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

BM Reflex: Ostatnie dni wakacji pod znakiem wyższych cen paliw

31.08.2020

S8 - Trasa Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 r.

16.08.2020

Coraz więcej elektromobilności na drogach krajowych

10.09.2020

Czy DNA może stać się kopią zapasową nowej generacji?

5.08.2020

599 tanich stacji w polskiej sieci DKV

17.08.2020

FIA ETRC ogłasza Puchar Goodyeara

17.09.2020