Pierwsze w Brazylii pojazdy Scania zasilane gazem

Pierwsze w Brazylii pojazdy Scania zasilane gazem

19.06.2020
Czas czytania ok. 2 minut

Pierwsze cztery pojazdy Scania R 410 zasilane sprężonym gazem opuściły brazylijską fabrykę Scania w São Bernardo do Campo. Pojazdy trafiły do brazylijskich firm transportowych RN Express i Jomed LOG. Odbiorcy zgodnie podkreślają, że jest to przełomowy moment w historii transportu piątego największego kraju świata i jednej z największych światowych gospodarek.

Niezależnie od aktualnej sytuacji związanej z pandemią zwiększamy nasze inwestycje w zrównoważony rozwój. Sytuacja gospodarcza jest niepewna. W najbliższym czasie wszyscy będziemy musieli dużo się nauczyć. Jednak musimy być też odważni i podejmować wyzwania – zwłaszcza takie, które mogą mieć wpływ na zrównoważony rozwój społeczeństwa – podkreślił Eduardo Garrido, dyrektor handlowy Jomed LOG.

Jomed od lat współpracuje z L’Oréal, największym producentem kosmetyków na świecie. Nowe pojazdy będą wykorzystywane przede wszystkim do dostaw kosmetyków. Program zrównoważonego rozwoju L’Oréal obejmuje cały łańcuch wartości – od momentu projektowania produktu po jego dystrybucję.

L’Oréal jest naszym strategicznym klientem. Zaangażowanie L’Oreal w zrównoważony rozwój zmotywowało nas do podjęcia tej decyzji – przyznaje Eduardo Garrido .

Kolejne pojazdy na gaz we flocie

RN Express również realizuje dostawy kosmetyków. Ponownie zachęta L’Oréal okazała się skuteczna i firma RN Express zainwestowała w pojazdy zasilane gazem. Innym wspólnym klientem obu firm jest Nespresso – kolejna organizacja dbająca o zrównoważony rozwój we wszystkich aspektach swojej działalności – od upraw kawy po recykling kapsułek po kawie.

Zarówno L’Oréal, jak i Nespresso wsparły naszą inicjatywę. Dzięki nowym pojazdom Scania zmniejszymy nasz wpływ na środowisko naturalne. Dwa pierwsze pojazdy na gaz wykorzystamy do obsługi dostaw L’Oréal, a w ciągu kilku miesięcy trzeci pojazd zacznie obsługiwać dostawy Nespresso. W tym roku planujemy uzupełnić naszą flotę o kolejnych pięć albo nawet dziesięć ciężarówek zasilanych gazem – podkreślił Rodrigo Navarro, dyrektor handlowy RN Express.

Scania Polska

Wyświetlenia: 270

Ploiesti zakupiło 20 trolejbusów Solarisa

3.08.2020

Europejczycy w samochodach: Bułgar za dzienne zarobki przejedzie 523 km, Monakijczyk prawie 7000 km

15.07.2020

Ekonomiczna lampa robocza CRK2 w wersji z homologacją cofania

28.07.2020

VIVE Logistics nawiązuje współpracę z Jeronimo Martins Polska

1.07.2020

Odcinkowy pomiar prędkości zapobiega przekraczaniu prędkości także w innych krajach

30.07.2020

BM Reflex: Podwyżki cen benzyn i gazu, diesel bez zmian

6.07.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Ogłosiliśmy przetarg na trzeci etap robót na węźle drogowym Szczecin Kijewo

30.07.2020

Jest ZRID na S7 Widoma - Kraków

22.07.2020

Polska nie zamknęła placów budowy na czas epidemii. Dzięki temu nie mamy dzisiaj przestojów w inwestycjach

8.07.2020

Ekol Poland rozszezra współpracę z firmą REGATTA

25.06.2020

25 lat temu ruszyła seryjna produkcja systemu kontroli stabilności jazdy ESP®

2.07.2020

Jak home office wpływa na rynek biurowy i efektywność pracy

27.07.2020