Pierwsze w Brazylii pojazdy Scania zasilane gazem

Pierwsze w Brazylii pojazdy Scania zasilane gazem

19.06.2020
Czas czytania ok. 2 minut

Pierwsze cztery pojazdy Scania R 410 zasilane sprężonym gazem opuściły brazylijską fabrykę Scania w São Bernardo do Campo. Pojazdy trafiły do brazylijskich firm transportowych RN Express i Jomed LOG. Odbiorcy zgodnie podkreślają, że jest to przełomowy moment w historii transportu piątego największego kraju świata i jednej z największych światowych gospodarek.

Niezależnie od aktualnej sytuacji związanej z pandemią zwiększamy nasze inwestycje w zrównoważony rozwój. Sytuacja gospodarcza jest niepewna. W najbliższym czasie wszyscy będziemy musieli dużo się nauczyć. Jednak musimy być też odważni i podejmować wyzwania – zwłaszcza takie, które mogą mieć wpływ na zrównoważony rozwój społeczeństwa – podkreślił Eduardo Garrido, dyrektor handlowy Jomed LOG.

Jomed od lat współpracuje z L’Oréal, największym producentem kosmetyków na świecie. Nowe pojazdy będą wykorzystywane przede wszystkim do dostaw kosmetyków. Program zrównoważonego rozwoju L’Oréal obejmuje cały łańcuch wartości – od momentu projektowania produktu po jego dystrybucję.

L’Oréal jest naszym strategicznym klientem. Zaangażowanie L’Oreal w zrównoważony rozwój zmotywowało nas do podjęcia tej decyzji – przyznaje Eduardo Garrido .

Kolejne pojazdy na gaz we flocie

RN Express również realizuje dostawy kosmetyków. Ponownie zachęta L’Oréal okazała się skuteczna i firma RN Express zainwestowała w pojazdy zasilane gazem. Innym wspólnym klientem obu firm jest Nespresso – kolejna organizacja dbająca o zrównoważony rozwój we wszystkich aspektach swojej działalności – od upraw kawy po recykling kapsułek po kawie.

Zarówno L’Oréal, jak i Nespresso wsparły naszą inicjatywę. Dzięki nowym pojazdom Scania zmniejszymy nasz wpływ na środowisko naturalne. Dwa pierwsze pojazdy na gaz wykorzystamy do obsługi dostaw L’Oréal, a w ciągu kilku miesięcy trzeci pojazd zacznie obsługiwać dostawy Nespresso. W tym roku planujemy uzupełnić naszą flotę o kolejnych pięć albo nawet dziesięć ciężarówek zasilanych gazem – podkreślił Rodrigo Navarro, dyrektor handlowy RN Express.

Scania Polska

Wyświetlenia: 503

Otwarcie ofert na S6 Bobrowniki - Skórowo

26.01.2021

Sprawdzamy postęp prac na budowie S7 Napierki - Płońsk

3.12.2020

LOTOS uruchamia testy nowej aplikacji

22.12.2020

Części zamienne do silników Caterpillar

3.12.2020

Biura nadal istotne dla biznesu

25.01.2021

Kuźnia innowacji koncernu Daimler – Lab1886 – przechodzi reorganizację

15.12.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Rozpoczęło się drążenie tunelu na S3 w Sudetach

6.12.2020

Renault Trucks skorzysta w pełni elektrycznych autobusów przy przewozie swoich pracowników we Francji

19.01.2021

Najbardziej wytrzymały asfalt z LOTOSU na jednej z głównych arterii dojazdowych do Trójmiasta

11.12.2020

Produkcyjny jubileusz: wyprodukowano 400-tysięczną Klasę G

11.12.2020

BM Reflex: Drożeje olej napędowy, podwyżki cen benzyn wyhamowały

6.12.2020

Ile mieszkań sprzedadzą w tym roku deweloperzy

9.12.2020