DBK Rental dostarcza pojazdy komunalne Scania dla ENERIS

DBK Rental dostarcza pojazdy komunalne Scania dla ENERIS

22.06.2020
Czas czytania ok. 2 minut

Na początku czerwca br. w Nadarzynie, w siedzibie Scania Polska, odbyło się przekazanie trzech pojazdów komunalnych przeznaczonych do zbiórki odpadów dla Grupy ENERIS. Było to zarazem wydanie pierwszych pojazdów marki Scania w DBK Rental.

Pojazdy zostały zbudowane na podwoziu Scania P320 B 6x2*4NA z zabudową OLYMPUS 20Wz zasypem OmniTrade przygotowanym fabrycznie do montażu anten RFiD i systemu dynamicznego ważenia pojemników. Dla firmy ENERIS kluczowe było, aby ciężarówki charakteryzowały się prostotą obsługi, a przy tym niezawodnością działania oraz stosowaniem rozwiązań gwarantujących utrzymanie najwyższych norm ekologicznych. Zabudowy wykonała firma Terbeg Matec. – Samochody Scania to specjalistyczne pojazdy, które cechują się wysoką jakością, bardzo dobrą konstrukcją, trwałością oraz wygodą użytkowania, m.in. dzięki automatycznej skrzyni biegów.

Dlatego zdecydowaliśmy się na wybór właśnie tej marki. – mówi Robert Kołodziejski, Dyrektor Logistyki i Eksploatacji w ENERIS.

Pojazdy zostały dostarczone w ofercie wynajmu długoterminowego DBK Rental. – To rozwiązanie daje firmom szereg korzyści, ale w obecnych, niezwykle dynamicznych czasach, szczególnie ważna jest wysoka elastyczność oraz możliwość rozwijania floty bez konieczności mrożenia wysokiego kapitału na start. W ramach kontraktu firma otrzymuje nie tylko pojazd, ale również kompleksową usługę obsługi pojazdu zawierającą w sobie finansowanie przedmiotu kontraktu, serwis, ubezpieczenia, opłaty drogowe, opony, czy – w razie potrzeby – pojazdy zastępcze. Dzięki temu klient płaci tylko jedną opłatę miesięczną… i jedzie – reszta jest po naszej stronie. – tłumaczy Lech Żakiewicz, Dyrektor ds. wynajmu pojazdów specjalnych w DBK Rental . – W branży gospodarki komunalnej wynajem sprzętu i pojazdów jest obecnie dość powszechny, ponieważ wiele firm odbierających odpady podpisuje z samorządami kontrakty krótkoterminowe, np. na rok lub dwa. W naszym przypadku taka forma wykorzystania specjalistycznych samochodów była ekonomicznie uzasadniona. Cena wynajmu i jakość samochodów miała przy tej transakcji kluczowe znaczenie. Postawiliśmy na DBK Rental, ponieważ zaproponował bardzo dobrą ofertę wynajmu specjalistycznych samochodów z korzystnymi warunkami cenowymi. – dodaje Robert Kołodziejski.

Nowe pojazdy we flocie ENERIS trafią do Wrocławia oraz Tomaszowa Mazowieckiego, gdzie będą wykorzystywane do odbioru i transportu odpadów komunalnych.

Wyświetlenia: 403

Nowość na rynku – opony letnie BFGoodrich Advantage oraz BFGoodrich Advantage SUV

14.05.2020

Zbliżamy się do wydłużenia S8 z Wrocławia do Kłodzka

4.06.2020

Program środowiskowy Net Zero Carbon wyróżniony w konkursie o Nagrodę Polskiego Towarzystwa Logistycznego 2020

25.06.2020

BM Reflex: Benzyna 95 znowu powyżej 4 zł za litr

24.05.2020

Bridgestone i Microsoft wprowadzają inteligentny system monitorowania opon

3.07.2020

Z Circle K podziękujesz swoim bohaterom

15.05.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Jak warsztat może zdobyć zaufanie nowych klientów?

3.06.2020

BM Reflex: Tempo podwyżek wyhamowało, pomaga silniejszy złoty

7.06.2020

Zdobywaj wiedzę z Denso. Za darmo i bez wychodzenia z domu!

5.06.2020

Grupa Selena – nowy członek zarządu

15.05.2020

Majowa ofensywa produktowa Valeo

20.05.2020

Kontrakt na budowę Baltic Pipe podpisany

15.05.2020