DBK Rental dostarcza pojazdy komunalne Scania dla ENERIS

DBK Rental dostarcza pojazdy komunalne Scania dla ENERIS

22.06.2020
Czas czytania ok. 2 minut

Na początku czerwca br. w Nadarzynie, w siedzibie Scania Polska, odbyło się przekazanie trzech pojazdów komunalnych przeznaczonych do zbiórki odpadów dla Grupy ENERIS. Było to zarazem wydanie pierwszych pojazdów marki Scania w DBK Rental.

Pojazdy zostały zbudowane na podwoziu Scania P320 B 6x2*4NA z zabudową OLYMPUS 20Wz zasypem OmniTrade przygotowanym fabrycznie do montażu anten RFiD i systemu dynamicznego ważenia pojemników. Dla firmy ENERIS kluczowe było, aby ciężarówki charakteryzowały się prostotą obsługi, a przy tym niezawodnością działania oraz stosowaniem rozwiązań gwarantujących utrzymanie najwyższych norm ekologicznych. Zabudowy wykonała firma Terbeg Matec. – Samochody Scania to specjalistyczne pojazdy, które cechują się wysoką jakością, bardzo dobrą konstrukcją, trwałością oraz wygodą użytkowania, m.in. dzięki automatycznej skrzyni biegów.

Dlatego zdecydowaliśmy się na wybór właśnie tej marki. – mówi Robert Kołodziejski, Dyrektor Logistyki i Eksploatacji w ENERIS.

Pojazdy zostały dostarczone w ofercie wynajmu długoterminowego DBK Rental. – To rozwiązanie daje firmom szereg korzyści, ale w obecnych, niezwykle dynamicznych czasach, szczególnie ważna jest wysoka elastyczność oraz możliwość rozwijania floty bez konieczności mrożenia wysokiego kapitału na start. W ramach kontraktu firma otrzymuje nie tylko pojazd, ale również kompleksową usługę obsługi pojazdu zawierającą w sobie finansowanie przedmiotu kontraktu, serwis, ubezpieczenia, opłaty drogowe, opony, czy – w razie potrzeby – pojazdy zastępcze. Dzięki temu klient płaci tylko jedną opłatę miesięczną… i jedzie – reszta jest po naszej stronie. – tłumaczy Lech Żakiewicz, Dyrektor ds. wynajmu pojazdów specjalnych w DBK Rental . – W branży gospodarki komunalnej wynajem sprzętu i pojazdów jest obecnie dość powszechny, ponieważ wiele firm odbierających odpady podpisuje z samorządami kontrakty krótkoterminowe, np. na rok lub dwa. W naszym przypadku taka forma wykorzystania specjalistycznych samochodów była ekonomicznie uzasadniona. Cena wynajmu i jakość samochodów miała przy tej transakcji kluczowe znaczenie. Postawiliśmy na DBK Rental, ponieważ zaproponował bardzo dobrą ofertę wynajmu specjalistycznych samochodów z korzystnymi warunkami cenowymi. – dodaje Robert Kołodziejski.

Nowe pojazdy we flocie ENERIS trafią do Wrocławia oraz Tomaszowa Mazowieckiego, gdzie będą wykorzystywane do odbioru i transportu odpadów komunalnych.

Wyświetlenia: 764

Mercedes-Benz EQC zpełnąmocąwjeżdża w nowy rok modelowy

30.11.2020

Rozpoczęło się drążenie tunelu na S3 w Sudetach

6.12.2020

Polskie e-sklepy więcej sprzedają za granicę

27.11.2020

BM Reflex: Taniej nie będzie

11.01.2021

Autobusy Scania w Jeleniej Górze

12.01.2021

FPP: Odmrożenie gospodarki to dobra decyzja

23.11.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Agnieszka Świerszcz – CEO firmy kurierskiej DHL Parcel w projekcie charytatywnego Kalendarza Gwiazd na rzecz Fundacji Akogo?

4.12.2020

Bezpieczne drogi naturalnych lekarstw

13.01.2021

Circle K gra wspólnie z WOŚP

21.12.2020

Wszystkiego Zimowego od Circle K

11.12.2020

Przetargi na dwie obwodnice w woj. podlaskim

29.12.2020

Gotowi na zimę? Paliwo arktyczne zadba o silnik samochodu w każdych warunkach

22.12.2020