Medal Europejski dla DB Cargo Polska

25.06.2020
Czas czytania ok. 2 minut

DB Cargo Polska została uhonorowana Medalem Europejskim, przyznawanym przez Business Centre Club. To prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest firmom, których produkty-usługi cechuje wysoka jakość i europejski standard.

Nagrodzony produkt „Pociągi liniowe - sieć połączeń pojedynczych wagonów i grup wagonowych” doceniono za innowacyjny charakter,

bezkompromisową jakość i europejski zasięg. Dzięki transgranicznej współpracy pomiędzy spółkami z grupy DB Cargo: DB Cargo Polska, DB Cargo Spedkol, DB Cargo AG i DB Cargo Czechia, zbudowana została unikalna oferta, w ramach której pociągi liniowe Silesia, Mazovia i Moravia, tworzą istotną sieć połączeń dla ruchu rozproszonego w Polsce, a będąc częścią europejskiej sieci DB Cargo, także i w Europie.

W ramach produktu DB Cargo Polska oferuje połączenia pomiędzy Śląskiem, przemysłowymi regionami centralnej i północnej Polski a Europą Zachodnią przez Niemcy i Europą Południową przez Czechy. Wszystkie trzy pociągi łączy ze sobą para pociągów kursujących co tydzień między Poznaniem i Wrocławiem. Produkt gwarantuje skrócenie czasu obrotu wagonów, dając pełną obsługę spedycyjną, możliwość przewozu towarów z i na Wschód, przy wykorzystaniu terminala w Sławkowie oraz szybkie połączenie z największą kolejową siecią towarową w Europie.

Cieszymy się, że nasz unikatowy w skali europejskiej produkt, otrzymał tak prestiżowe wyróżnienie – mówi Marek Staszek, Prezes Zarządu DB Cargo Polska – Potwierdza to wysoką jakość i elastyczność produkt, którego rozwiązania trafiają w potrzeby zarówno dużych odbiorców, ale także klientów dla których najkorzystniejszym rozwiązaniem jest transport w ruchu rozproszonym - dodaje. 68.000.000 ton towarów transportowanych jest rocznie w ramach europejskiej sieci grup wagonowych i pojedynczych wagonów DB Cargo. Przez ostatnie dziesięć lat

pociągi liniowe Silesia, Mazovia i Moravia miały w tym swój istotny wkład. Nie bez znaczenia pozostaje tak ważny dziś wymiar ekologiczny – mówi Tomasz Iwański, Prezes Zarządu DB Cargo Spedkol - Transport kolejowy, którego ślad węglowy jest kilkunastokrotnie mniejszy niż pozostałych środków transportu, stanowi odpowiedź na dzisiejsze dążenie do neutralności klimatycznej.

Transportowana rocznie masa europejską siecią DB Cargo to 15000 ciężarówek mniej na drogach oraz 2000000 ton mniej emisji CO2 do atmosfery – dodaje.

Medal Europejski przyznawany przez BCC to ogólnopolskie przedsięwzięcie, organizowane przy wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Honorowym Patronacie Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego z siedzibą w Brukseli.

DB Cargo Polska

Wyświetlenia: 209

Koronawirus nie rozgrzał podmiejskiej logistyki ostatniej mili, ale widoczne jest ocieplenie

20.05.2020

Gdzie i za ile Polacy mogą polecieć na wakacje w czasie pandemii?

18.06.2020

GDDKiA: Dzieje się na budowie S7 Napierki - Płońsk

12.05.2020

Grupa Selena – wizyta Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w zakładzie Libra

9.06.2020

Kuehne + Nagel w Singapurze rozszerza platformę eTrucknow, wykorzystującą technologię sztucznej inteligencji

16.05.2020

S19 na Podlasiu. Przetarg na dwa kolejne odcinki!

29.05.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

BM Reflex: Benzyna 95 znowu powyżej 4 zł za litr

24.05.2020

#Koronawirus - Recesja największa od 30 lat – jaki spadek PKB w 2020 roku?

15.05.2020

Majowa ofensywa produktowa Valeo

20.05.2020

Łąck ominiemy obwodnicą

5.06.2020

W związku z pandemią Ghelamco wprowadza bezprecedensowe rozwiązania w budynkach biurowych

26.05.2020

Liczba mandatów z fotoradarów wzrosła o 66%

4.06.2020