Ekol Poland  rozszezra współpracę z firmą REGATTA

Ekol Poland rozszezra współpracę z firmą REGATTA

25.06.2020
Czas czytania ok. 3 minut

Polska spółka Ekol Logistics i brytyjska Regatta niedawno podpisały nową, sześcioletnią umowę, co oznacza wejście w trzecią fazę współpracy.

Firmy rozpoczęły współpracę w styczniu 2018 roku i do tej pory spółka Ekol Polska realizowała usługi dla Regatty na powierzchni magazynowej wynoszącej 10.000 m 2 (ponad 10.000 palet) składując 28.000 jednostek SKU. Ekol oferuje kompleksowe usługi logistyczne, w tym VAS, zwroty oraz e-commerce. Należy zaznaczyć, że aktualnie Ekol obsługuje dostawy w całej UE, ropoczynając współpracę od przesyłek B2B do zaledwie trzech krajów w 2018 roku.

„Mamy przyjemność ogłosić, że rozszerzamy naszą aktualną współpracę z Regattą, 3. faza współpracy rozpocznie się w lipcu 2020 r. i oznacza powiększenie powierzchni magazynowej o kolejne 23.000 m2.”– mówi Arkadiusz Jastrzębski, Country Manager w Ekol Polska.

Całkowita powierzchnia magazynowa Ekol Polska wyniesie niemal 40.000 m 2 , a strategia spółki zakłada oferowanie magazynowania nie tylko dla umów długoterminowych, ale również dla krótkoterminowych, a także dla projektów o różnych rozmiarach (również dla mniejszych firm). Wygląda to naprawdę optymistycznie.

„Przygotowujemy przesyłki do sklepów Regatty w większości krajów UE, jednocześnie sukcesywnie przejmując obsługę e-commerce do odbiorców w kolejnych krajach UE. Aktualnie e-commerce jest najbardziej dynamicznie rozwijającym się elementem współpracy między Ekol, a Regattą. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nowa umowa stanowi duże wyzwanie, a jednocześnie jest wielką szansą na dalszy rozwój logistyki kontraktowej Ekol w Polsce. Od początku naszej współpracy nasze zdolności magazynowe wzrosły około 15-krotnie, a dzienne moce przerobowe ponad 7-krotnie.” – dodał Arkadiusz Jastrzębski.

Współpraca została przedłużona o kolejnych sześć lat, z możliwością zwiększenia zasięgu obsługiwanych krajów o kraje spoza UE, np. Rosję i Izrael.

Firma Ekol Logistics i jej zespól z Poznania wypracowała najwyższej klasy sposób obsługi naszej europejskiej bazy klientów, rozszerzenie współpracy jest naturalnym etapem rozwoju już teraz bardzo dobrze działającej firmy. Nie mogę się doczekać wspólnej pracy z zespołem przy projektowaniu nowego magazynu i przygotowaniu na przyszły rozwój europejskiej działaności i tworzenia podstaw na przyszłość.” – mówi John Mulvihill, Group Commercial Manager, Regatta Ltd.

Ekol wszedł na polski rynek 5 lat temu, oferując kompleksowe usługi logistyczne, w tym e-commerce oraz usługi transportu intermodalnego i drogowego. Ekol w Polsce posiada certyfikat AEO, zapewniający wysoki poziom usług celnych.

Panattoni Park Poznań VII to nowoczesne centrum dystrybucyjne, zlokalizowane w Koninku, 12 km od centrum Poznania. Inwestycja składa się z pięciu magazynów klasy A, o docelowej powierzchni blisko 130 000 m kw. Projekt budynków zapewnia zaawansowane rozwiązania techniczne, a także funkcjonalność i elastyczność w kształtowania modułów. Centrum dystrybucyjne wyposażone jest w doki rozładunkowe, bramy wjazdowe z poziomu „0” oraz dodatkowe miejsca parkingowe.

„Jesteśmy bardzo mocni w transporcie intermodalnym, oferujemy i planujemy rozwój transportu drogowego, morskiego, lotniczego i kolejowego, ale chcemy aby firma Ekol byłą postrzegana coraz bardziej jako operator logistyczny. Nie jesteśmy największą firmą w Polsce, ale jesteśmy bardziej elastyczni od większości operatorów logistycznych, a ponadto z naszymi klientami projektujemy też rozwiązania operacyjne od podstaw. Dysponujemy własnym systemem WMS, który jest ciągle rozwijany i umożliwia szybkie wdrażanie i ciągłe dostosowywanie do zmieniających się potrzeb naszych klientów. Warto podkreślić, że Ekol posiada ponad 1.000.000 m2magazynów oraz 30 lat doświadczenia w logistyce różnych grup produktów i właśnie to doświadczenie z powodzeniem wykorzystujemy w Polsce.” – dodaje Jastrzębski.

Ekol Logistics

Wyświetlenia: 283

Barometr COVID-19: sektor MŚP potrzebuje rok na rekonwalescencję po koronawirusie. Najszybciej na powrót do formy liczą firmy handlowe

29.06.2020

W czasie lockdown bydgoskie lotnisko przygotowuje się do powrotu Pasażerów.

14.05.2020

„Let’s talk Mercedes” – nowy podkast z zakulisowymi historiami ze świata Mercedes-Benz

2.06.2020

Paczkomaty® INPOST w Wielkiej Brytanii przy sklepach Lidl

20.05.2020

Jak warsztat może zdobyć zaufanie nowych klientów?

3.06.2020

Powstaną Miejsca Obsługi Podróżnych na Autostradowej Obwodnicy Częstochowy

28.05.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Bardzo dobry pierwszy kwartał na łódzkim rynku biurowym

27.05.2020

Przekazanie 48 autobusów Mercedes-Benz Citaro do Gdańska.

2.06.2020

ID Logistics rozszerzy zakres obsługi w największym centrum dystrybucyjnym Carrefour w Polsce

3.06.2020

Szkolenie online – Zarządzanie warsztatem w kryzysie cz5

20.05.2020

Volvo dostarczy 128 autobusów hybrydowych do Brukseli

26.05.2020

DBK Rental dostarcza pojazdy komunalne Scania dla ENERIS

22.06.2020