Program środowiskowy Net Zero Carbon wyróżniony w konkursie o Nagrodę Polskiego Towarzystwa Logistycznego 2020

Program środowiskowy Net Zero Carbon wyróżniony w konkursie o Nagrodę Polskiego Towarzystwa Logistycznego 2020

25.06.2020
Czas czytania ok. 2 minut

· Wyróżnienie Kuehne+Nagel w 12. edycji jednego z najbardziej prestiżowych konkursów logistycznych

· Net Zero Carbon jako pierwszy program pro-środowiskowy w branży logistycznej

Kuehne+Nagel zostało laureatem dwunastej edycji konkursu o Nagrodę Polskiego Towarzystwa Logistycznego, w którym wyróżniony został program środowiskowy Net Zero Carbon.

Kuehne+Nagel dąży do kompleksowej redukcji dwutlenku węgla wywołanego transportem do 2030 r. Projekt ten zakłada trzy obszary działania: wykrywanie, redukcję i kompensację pozostawianego śladu węglowego. Ponadto firma aktywnie angażuje się w implementacje innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań w całym cyklu łańcucha dostaw.

„Będąc w jury z ogromnym zainteresowaniem wczytywałem się w treść zgłaszanego przez Kuehne+Nagel programu. Na szczególną uwagę zasługuje to, że firma postawiła sobie bardzo ambitny cel, a mianowicie bycie całkowicie neutralnym emisyjnie dostawcą nowoczesnej logistyki. Wdrażany program Net Zero Carbon to zdecydowanie nowość w branży logistycznej. Chciałbym jeszcze raz bardzo serdecznie pogratulować firmie zdobycia Wyróżnienia PTL 2020.” – podsumowuje prof. AMS, dr hab. Mariusz Jedliński, członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Logistycznego.

„Cieszymy się, że nasz innowacyjny program spotkał się z aprobatą Zarządu Polskiego Towarzystwa Logistycznego i jednocześnie dziękujemy za to wyróżnienie. Firma po raz drugi jest laureatem nagrody PTL i jest to dla nas ogromnym motywatorem do bycia pionierem w branży logistycznej” – komentuje Wojciech Sienicki, dyrektor zarządzający w polskim oddziale Kuehne+Nagel.

Podsumowanie jednego z najbardziej prestiżowych konkursów logistycznych miało odbyć się 20 maja 2020 r. podczas uroczystej Gali towarzyszącej Polskiemu Kongresowi Logistycznemu „LOGISTICS 2020”, jednak z uwagi na obecną sytuację związaną z COVID-19 to wydarzenie nie mogło się odbyć.

Zarząd Polskiego Towarzystwa Logistycznego co dwa lata nagradza oraz wyróżnia polskie firmy logistyczne, które wdrażają innowacyjne projekty i nowoczesne rozwiązania udoskonalające procesy logistyczne.

W 2018 roku w Konkursie o Nagrodę Polskiego Towarzystwa Logistycznego Kuehne+Nagel zostało wyróżnione za wdrożoną platformę cyfrową KN FreightNet, która umożliwia Klientom firmy szybkie i kompleksowe zarządzanie przesyłkami lotniczymi.

Więcej informacji na temat wyników 12. edycji Konkursu na stronie internetowej Polskiego Towarzystwa Logistycznego, tutaj. Informacje o wyróżnionym programie Net Zero Carbon znajdują się na stronie Kuehne+Nagel, tutaj.

Kuehne+Nagel

Wyświetlenia: 210

GDDKiA: Dzieje się na budowie S7 Napierki - Płońsk

12.05.2020

Program inwestycji dla obwodnicy Nakła Śląskiego oraz Świerklańca w ciągu drogi krajowej nr 78 podpisany

26.06.2020

16 inwestycji zwiększających bezpieczeństwo ruchu drogowego

30.06.2020

ID Logistics już zarządza nowym centrum dystrybucyjnym Lindt&Sprüngli w Grodzisku Mazowieckim

30.06.2020

Certyfikat Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej dla Agility Logistics w Polsce – operator rozpoczyna współpracę z branżą farmaceutyczną i life science

2.06.2020

Podwójny kiler. Medyczny środek o podwójnym działaniu

24.05.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Nowe cysterny w taborze Anwim S.A.

4.06.2020

Dachser buduje magazyn na 20 tys. mkw.

21.05.2020

Kolejny krok w stronę przemysłu spożywczego Schneider Electric dokonuje akwizycji ProLeiT

15.05.2020

Aplikacja Clicktrans już dostępna dla przewoźników

20.05.2020

DHL Parcel podpisał porozumienie o współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach

8.07.2020

BM Reflex: Spadek cen benzyny do poziomu najniższego od 2009 roku

11.05.2020