Opony wymieniaj wraz z zaworami! PZPO rekomenduje certyfikowane serwisy oponiarskie

Opony wymieniaj wraz z zaworami! PZPO rekomenduje certyfikowane serwisy oponiarskie

29.06.2020
Czas czytania ok. 2 minut

Nadszedł czas wymiany zimowych opon na letnie. Wraz ze wzrostem temperatury w serwisach zaczynają ustawiać się kolejki kierowców. W wyniku interwencji Ministerstwo Zdrowia zezwoliło na sezonową wymianę opon w czasie wprowadzonych obostrzeń w związku z epidemią koronawirusa. Ogumienie – jako jedyny punkt styku z nawierzchnią – jest głównym czynnikiem wpływającym na bezpieczeństwo na drodze. Oczywiście pod warunkiem, że opony są prawidłowo zmienione. W tym celu konieczne jest znalezienie serwisu o odpowiedniej jakości. W końcu opony są jedynym punktem styku auta z drogą. W ich obsłudze nie może być przypadku bądź działanie metodą na oko czy uczenia się obsługi eksperymentując na kolejnych klientach. Jednym z elementów, które mogą na to wskazywać, jest wymiana zaworów.

– To bardzo prosta i tania czynność i w dobrym serwisie zostaniemy o to zapytani. Każdemu doradzam i polecam skorzystanie z takiej usługi przy każdej sezonowej wymianie opon – powiedział serwisowi eNewsroomPiotr Sarnecki, dyrektor generalny Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego (PZPO), – Zaworek to element, który obraca się bardzo szybko wraz z oponą. W przypadku prędkości autostradowej to ponad 1000 obrotów na minutę. Na zaworki działa też bardzo duża siła odśrodkowa. Nie wszystkie z nich są zawsze wysokiej jakości. Przy czym dobre, najdroższe kosztują jedynie kilka złotych. Nie warto więc robić takich oszczędności i ryzykować. Pozwoli to uniknąć przymusowego postoju na drodze w związku z tym, że zaworek nie trzyma ciśnienia i siła odśrodkowa nie dała mu szans. Należy zainwestować tę niewielką kwotę w wymianę tych elementów. Po tym łatwo poznać też porządny serwis – warto zawsze sprawdzić, czy zawory zostały wymienione. Dobry, bardzo dobry i wzorowy serwis można znaleźć korzystając ze stronywww.certyfikatoponiarski.pl, gdzie certyfikowane miejsca są oznaczone na mapie. Zostały one wyodrębnione na drodze współpracy między PZPO i TUV SUD w ramach audytu jakości świadczonych usług. Na podstawie szczegółowych kryteriów oceniono, z których serwisów warto korzystać – wyjaśnia Sarnecki.

eNewsroom

Wyświetlenia: 155

Szybko i tanio? Czy na pewno tak chcesz wymieniać opony?

20.05.2020

Salesforce uruchomił platformę Work.com – w ten sposób pomaga firmom i społecznościom w bezpiecznym powrocie do pracy po przerwie wywołanej pandemią

20.05.2020

Jeszcze więcej elektrycznych Solarisów w Katowicach

22.06.2020

Rozpoczyna się najważniejszy etap realizacji 8,5-kilometrowego odcinka S1 Przybędza - Milówka (obejście Węgierskiej Górki)

25.06.2020

Branża OZE nie ucierpiała na epidemii koronawirusa

2.07.2020

Straty gospodarcze maleją, ale widmo kolejnego lockdownu nie znika

29.05.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

S19 na Podlasiu. Przetarg na dwa kolejne odcinki!

29.05.2020

Przedsiębiorcy apelują do kandydatów na Prezydenta

2.07.2020

Powstają kolejne odcinki Via Baltica

2.06.2020

BM Reflex: Tempo podwyżek wyhamowało, pomaga silniejszy złoty

7.06.2020

ID Logistics już zarządza nowym centrum dystrybucyjnym Lindt&Sprüngli w Grodzisku Mazowieckim

30.06.2020

Bez smaru miedzianego w układzie hamulcowym pojazdów użytkowych

18.05.2020