InPost dla Urzędu Miasta Kraków

InPost dla Urzędu Miasta Kraków

29.06.2020
Czas czytania ok. 3 minut

Paczkomaty® Urząd 24 dostępne także w Gorzowie Wlkp., Nowym Targu, Wołominie i Koszalinie

InPost – lider nowoczesnej logistyki w Polsce – przekazał na potrzeby Wydziału Ewidencji Pojazdów i Kierowców Urzędu Miasta Krakowa trzy specjalistyczne Paczkomaty® Urząd 24. Pozwolą one mieszkańcom załatwiać sprawy urzędowe bez potrzeby wchodzenia do budynku i bezpośredniego kontaktu z urzędnikami. Za pośrednictwem urządzenia InPost z Urzędu można odebrać m.in. dowód rejestracyjny pojazdu w przypadku wymiany z powodu braku miejsca na wpis dot. badania technicznego, wtórniki karty pojazdu, prawa jazdy, tablicy rejestracyjnej i dowodu rejestracyjnego. Planowane są kolejne instalacje maszyn przy urzędach w całej Polsce – InPost prowadzi rozmowy z kilkudziesięcioma miastami. Już teraz specjalistyczne Paczkomaty® dostępne są przy urzędach miasta i starostwach w: Gorzowie Wielkopolskim, Nowym Targu, Wołominie oraz Koszalinie.

Rozwiązanie Paczkomat® Urząd 24 to nie tylko odpowiedź na potrzebę bezkontaktowych usług. To także duży krok w realizacji idei zarządzania miastem opartym na założeniach „Smart Cities”, które jest projektowane z myślą o poprawie standardu życia mieszkańców.

Paczkomaty® Urząd 24 zostaną zamontowane przy trzech siedzibach Wydziału Ewidencji Pojazdów i Kierowców – przy al. Powstania Warszawskiego 10, na osiedlu Zgody 2 w Nowej Hucie i przy ul. Wielickiej 28A. Dokumenty można odebrać w maszynie znajdującej się przy tej siedzibie urzędu, w której składano wniosek. Jeśli wniosek został złożony elektronicznie, to dokumenty można odebrać z Paczkomatu® przy al. Powstania Warszawskiego 10.

„Cieszę się, że w Krakowie zaczęła działać nowa usługa InPost Urząd 24, która pozwoli mieszkańcom w szybki i bezpieczny sposób załatwić sprawę urzędową przy pomocy Paczkomatu®. To odpowiedź na rosnące obecnie zapotrzebowanie w zakresie bezkontaktowego i wygodnego załatwiania spraw administracyjnych. Takie rozwiązanie w okresie pandemii jest o wiele bezpieczniejsze zarówno dla mieszkańców, jak i dla samych urzędników. Wraz ze wzrostem popularności usługi, kolejne urządzenia trafią do innych wydziałów urzędu miasta i innych jednostek organizacyjnych” – poinformował Jacek Majchrowski, Prezydent Miasta Krakowa.

„Kraków dołącza do wielu innych miast, które już korzystają z naszej najnowszej usługi InPost Urząd 24. Co dla nas ważne jest to pierwsze tak duże miasto, które postanowiło wykorzystać nowoczesne rozwiązania logistyczne także do obsługi mieszkańców. Usługa ta ogranicza konieczność kontaktu między urzędnikami a mieszkańcami, a zapotrzebowanie na usługi bezkontaktowe nadal rośnie. Pomaga także w rzeczywistej realizacji idei zarządzania miastem opartym na założeniach „Smart Cities”, które jest projektowane z myślą o poprawie standardu życia mieszkańców. Usługa pozwala zmniejszyć kolejki w urzędach – nasze urządzenie jest dostępne nie tylko w ich godzinach pracy, ale przez 7 dni w tygodniu i 24 godziny na dobę. Skonfigurowaliśmy nasze maszyny pod potrzeby Wydziału Ewidencji Pojazdów i Kierowców Urzędu Miasta Krakowa, dzięki czemu obieg dokumentów między urzędem a mieszkańcami będzie przebiegał szybko i sprawnie. Zainteresowanie usługą InPost Urząd 24 jest bardzo duże – zgłaszają się do nas dziesiątki kolejnych miast myślących o usprawnieniu pracy swoich urzędów za pośrednictwem naszych maszyn. Będziemy im pomagać” – powiedział Rafał Brzoska, założyciel i prezes InPost.

Składając wniosek w załatwianej przez siebie sprawie, należy zapytać urzędnika, czy możliwe jest odebranie dokumentów z Paczkomatu®. InPost poinformuje przez sms na podany numer telefonu, gdy dokumenty będą czekać na odbiór skrzynce maszyny. W wiadomości będzie widoczny kod potrzebny do jej otworzenia oraz maksymalny termin odbioru dokumentów z maszyny. InPost w trakcie pandemii rekomenduje wygodny i bezpieczny odbiór dokumentów zdalnie przy pomocy darmowej aplikacji InPost Mobile z poziomu smartfona (aplikacja do pobrania w sklepach App Store i Google Play), zamiast standardowego użycia panelu dotykowego. Takie rozwiązanie profilaktycznie zapobiega przenoszeniu się wirusa.

InPost

Wyświetlenia: 292

Kroczyce, Padła, Szczekociny i Goleniowy zyskają obwodnice

29.05.2020

Kolejne przejęcia i strategiczne inwestycje - CEVA Logistics przedstawia plany ekspansji w Afryce

25.06.2020

Pomorska Dolina Wodorowa ze wsparciem LOTOSU

8.06.2020

S2 Południowa Obwodnica Warszawy – zaawansowanie robót

25.06.2020

Nowe suwnice RMG rozpoczynają przeładunki w DCT Gdańsk

29.05.2020

Przesyłki pomocowe dla szpitali w dobie epidemii

11.05.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Z Circle K podziękujesz swoim bohaterom

15.05.2020

UTA oferuje rozwiązania do opłat drogowych w Bułgarii dla pojazdów wszystkich kategorii

25.06.2020

BM Reflex: Spadek cen benzyny do poziomu najniższego od 2009 roku

11.05.2020

Majowa ofensywa produktowa Valeo

20.05.2020

Siła i moc ozonowania

25.05.2020

Rozbudowa infrastruktury portowej siłą napędową gospodarki Trójmiasta

2.06.2020