Coraz bliżej do podpisania drugiej z trzech umów na S7 Płońsk – Czosnów

Coraz bliżej do podpisania drugiej z trzech umów na S7 Płońsk – Czosnów

2.07.2020
Czas czytania ok. 3 minut

Kontrola uprzednia postępowania przetargowego na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S7 Załuski – Modlin, którą przeprowadził Prezes Urzędu Zamówień Publicznych, zakończyła się pozytywnym wynikiem. Po zapewnieniu przez wykonawcę gwarancji należytego wykonania umowy będziemy mogli podpisać kontrakt.

  • Na wybór oferty najkorzystniejszej zostało złożone odwołanie, które jeszcze przed terminem posiedzenia KIO cofnięto, w związku z czym postępowanie odwoławcze zostało umorzone.
  • Kontrola Prezesa UZP nie wykazała naruszeń przepisów ustawy
  • Po pozyskaniu gwarancji będziemy gotowi do podpisania umowy

Czekamy na gwarancję

Dobiegła końca procedura przetargowa na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S7 Załuski - Modlin. To drugi z trzech odcinków S7 Płońsk – Czosnów, dla którego niebawem podpiszemy umowę. Kontrola uprzednia postępowania przeprowadzona przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych nie wykazała uchybień. Po przedstawieniu przez Wykonawcę gwarancji należytego wykonania robót będzie możliwe podpisanie umowy.

Przetarg

Spośród ofert, które wpłynęły w ramach przetargu rozbudowę S7 Załuski - Modlin, 31 marca 2020 r. jako najkorzystniejszą ofertę wybraliśmy tę złożoną przez firmę Mostostal Warszawa S.A. Na wybór oferty najkorzystniejszej zostało złożone odwołanie, które jeszcze przed terminem posiedzenia Krajowej Izby Odwoławczej cofnięto, w związku z czym postępowanie odwoławcze zostało umorzone.

Zakres prac

Zadaniem wykonawcy będzie przygotowanie projektu budowlanego, uzyskanie niezbędnych decyzji, a następnie budowa 12 km drogi ekspresowej S7 o przekroju dwujezdniowym z trzema pasami ruchu, która powstanie w miejscu obecnej drogi krajowej nr 7. Wybudowane zostaną dwa węzły drogowe: Załuski i Ostrzykowizna. Powstanie fragment nowego przebiegu drogi krajowej nr 62 w rejonie węzła Ostrzykowizna. Ponadto wybudowane zostaną drogi równoległe do obsługi przyległego terenu, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Nowe warunki dla wykonawców

Dla zwiększenia konkurencyjnościdajemy wykonawcy możliwość wyboru rodzaju nawierzchni, czyli sam może zdecydować czy trasę główną zbuduje betonową czy bitumiczną. Oznacza to, że wykonawca będzie mógł zastosować technologię, w której się specjalizuje. Niezależnie od wybranej technologii droga będzie musiała spełniać stawiane przez nas kryteria i parametry jakościowe, funkcjonalne i eksploatacyjne.

Mniej utrudnień dla kierowców

Prace przy budowie drogi ekspresowej S7 Płońsk - Czosnów będą prowadzone pod ruchem i głównym założeniem jest zminimalizowanie utrudnień dla kierowców. W tym celu wykonawcy wszystkich trzech odcinków w pierwszej kolejności będą mieli za zadanie wybudowanie drogowego układu lokalnego, który umożliwi wykorzystanie go do prowadzenia ruchu. Podczas robót pomiędzy Załuskami a Modlinem kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

S7 Modlin – Czosnów i Siedlin - Załuski

12 maja 2020 r. podpisaliśmy umowę na projekt i budowę odcinka S7 Modlin – Czosnów (9,7 km), natomiast w przypadku zadania Siedlin – Załuski (12,9 km) oferty otworzyliśmy 21 listopada 2019 r. i jesteśmy na etapie przed wyborem najkorzystniejszej oferty.

GDDKiA

Wyświetlenia: 414

BM Reflex: Mniejsza zmienność cen paliw na stacjach, ale wciąż w górę

16.08.2020

Jak kryzys wpłynął na rozwój elektromobilności w Polsce?

30.09.2020

Zmiany w prawie budowlanym ukłonem w stronę inwestorów

28.09.2020

Ford F-MAX – akcesoria, które warto mieć

14.08.2020

ID Logistics rozpoczyna współpracę z siecią handlową E.Leclerc

14.08.2020

ROBYG wspiera dzieci

7.09.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

ROBYG: ponad 100 tys. zł na pomoc w walce z koronawirusem

28.08.2020

Nowelizacja prawa energetycznego – kiedy zmiany na polskim rynku?

26.08.2020

Centrum dystrybucyjne CCC we współpracy z PSI wdrożyło system automatycznego sterowania wózkami

3.09.2020

Rekordowa sprzedaż SsangYong Motor na świecie

19.08.2020

Poziom ubóstwa w Polsce spadł – recepta na poprawę sytuacji Polaków

25.09.2020

LOTOS kupił żuraw od firmy Zeppelin Polska. To największy dźwig w rafinerii

23.08.2020