Spotkanie Liderów Sektora Motoryzacyjnego z udziałem Macieja Oleksowicza

Spotkanie Liderów Sektora Motoryzacyjnego z udziałem Macieja Oleksowicza

13.07.2020
Czas czytania ok. 2 minut

Jakie są obecne trendy i perspektywy branży motoryzacyjnej oraz jak pandemia wpłynęła na produkcję samochodów i rynek aftermarket? To główne pytania, na które odpowiadali eksperci podczas Spotkania Liderów Sektora Motoryzacyjnego organizowanego przez DNB Bank Polska SA. w ramach Wirtualnego Studia DNB. Jednym z zaproszonych ekspertów był Prezes Zarządu Inter Cars SA - Maciej Oleksowicz.

Spotkanie Liderów Sektora Motoryzacyjnego zorganizowane zostało w czwartek, 9 lipca. W trakcie 1,5 godzinnego webinarium zgromadzeni w studio goście poruszali najbardziej istotne kwestie dotyczące obecnej i przyszłej sytuacji rynku motoryzacyjnego zarówno w Polsce, jak i na świecie. Ekspertami zaproszonymi do wyrażania swoich opinii byli Mirosław Michna - Partner, szef zespołu doradców dla branży motoryzacyjnej w KPMG Poland, Hans-Joachim Godau - Członek Zarządu Finanse, Zakupy i IT w Volkswagen Poznań, a także Maciej Oleksowicz, Prezes Zarządu Inter Cars SA.

W opinii Macieja Oleksowicza gałąź gospodarki, gdzie obecny jest Inter Cars, to obszar rynku, który w najmniejszym stopniu odczuł zmiany związane z pandemią koronawirusa.

Z pewnością rynek aftermarket ucierpiał mniej niż pozostałe. Warsztaty samochodowe działały podczas pandemii. Odpowiednie wcześniejsze zabezpieczenie dostaw z Chin pomogło Inter Cars utrzymać sprzedaż części samochodowych na podobnym poziomie. Naszą dużą przewagą stały się systemy informatyczne ukierunkowane na zamawianie części on-line. Od dawna pielęgnujemy ten obszar i sytuacja związana z koronawirusem niejako wymogła na naszych klientach korzystanie z tych rozwiązań. W przyszłości postaramy się jeszcze mocniej dopracować wszystkie narzędzia tak, aby były one naturalnym wyborem dla wszystkich osób zajmujących się naprawianiem pojazdów mechanicznych - mówił Maciej Oleksowicz.

Zebrani w studio eksperci przyznali, że branża motoryzacyjna stoi obecnie przed dużymi zmianami. Te firmy, które trafnie zdefiniują nadchodzące trendy są tymi, którym uda się utrzymać na rynku i zdobyć przewagę nad swoimi konkurentami.

Inter Cars

Wyświetlenia: 395

Po kilkunastu latach eksploatacji wymieniamy nawierzchnię A4

7.08.2020

Kuehne+Nagel wypłaca dywidendę w wysokości 4,00 CHF brutto za rok obrotowy 2019

3.09.2020

FIA ETRC ogłasza Puchar Goodyeara

17.09.2020

Bezpieczna sytuacja LOTOSU

13.08.2020

ROBYG zbuduje most na warszawskim Wilanowie

3.09.2020

Powstanie obwodnica Słupska i Kobylnicy

8.09.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Ponad 50 000 entuzjastów motoryzacji w jednym miejscu!

26.08.2020

Czeka nas drugi kryzys w branży gastronomicznej?

18.09.2020

Joint venture smarta z globalnym kierownictwem oraz spółką smart Europe GmbH

4.08.2020

DB Cargo Polska partnerem A.P. Moller - Maersk - rozwój towarowego transportu kolejowego na osi północ-południe

5.08.2020

Polska powinna przetwarzać 50% odpadów komunalnych, a przerabia zaledwie 26%

11.08.2020

„CIRCLE K DRIVES TALENTS” – sieć stacji paliw Circle K wspiera młode talenty

3.08.2020