Trigon najlepszym bankiem inwestycyjnym 2020 w Polsce według Euromoney

Trigon najlepszym bankiem inwestycyjnym 2020 w Polsce według Euromoney

16.07.2020
Czas czytania ok. 2 minut

Trigon został uznany najlepszym bankiem inwestycyjnym 2020 w Polsce w rankingu Euromoney. To kolejne wyróżnienie dla Trigon w tym prestiżowym zestawieniu – firma otrzymała także nagrody dla najlepszego banku inwestycyjnego w Polsce w 2017 i 2018 roku.

W ciągu ostatnich 10 lat Trigon sfinalizował 61 transakcji finansowych o łącznej wartości 13,2 mld euro. Ostatnie 5 lat to 44 transakcje o wartości 7,1 mld euro, a od początku 2019 roku 19 transakcji o łącznej wartości ponad 1,7 mld euro. Trigon od lat plasuje się w ścisłej czołówce banków inwestycyjnych działających w Polsce.

„Trigon kolejny rok z rzędu był zaangażowany w największe oraz najbardziej złożone transakcje, jakie miały miejsce na polskim rynku. Odgrywał istotną rolę między innymi przy przejęciu amerykańskiej firmy technologicznej Azul Systems przez fundusz Vitruvian Partners, Asseco i i portalu Interia przez Cyfrowy Polsat, producenta farb firmy Unicell przez duński Flügger, czeskiej firmy technologicznej Memsource przez fundusz Carlyle czy sprzedaży wiodącego producenta tektury falistej i litej Convert Paper. Trigon doradzał także m.in. przy pierwszej w Polsce emisji tzw. „zielonych obligacji” przez Cyfrowy Polsat oraz IPO deweloperai wydawcy gier mobilnych firmy Boombit. Uzyskanie tytułu najlepszego banku inwestycyjnego w Polsce w rankingu Euromoney to ogromne uznanie dla całego zespołu Trigona, który na co dzień wspiera i doradza naszym klientom. Osiąganie takich sukcesów nie byłoby możliwe bez wyjątkowo doświadczonego, zaangażowanego i zmotywowanego zespołu, któremu chciałbym w tym miejscu jeszcze raz podziękować. Mamy wieloletnie doświadczenie w złożonych, dużych transakcjach – wymagających kompleksowej oferty i zaawansowanej ekspertyzy. Obecnie planujemy realizację kolejnych projektów w zakresie bankowości inwestycyjnej w Polsce i Europie” – mówi Andrzej Sykulski, współzałożyciel i szef Trigon Bankowość Inwestycyjna.

Nagrody Awards for Excellence przyznawane przez panele redakcyjne Euromoney są uznawane powszechnie za najbardziej prestiżowe światowe wyróżnienia w branży bankowości inwestycyjnej. Prestiżowy ranking magazynu Euromoney od 1992 roku wyróżnia najlepsze instytucje finansowe za jakość świadczonych usług. Awards for Excellence to 25 globalnych nagród dla przedstawicieli sektora bankowego i rynków kapitałowych oraz wyróżnienia dla instytucji z ponad 100 krajów na całym świecie.

Euromoney jest wiodącym międzynarodowym magazynem rynku bankowego i rynków kapitałowych.

Trigon jest niezależną, polską grupą finansową łączącą w sobie kompetencje czołowej firmy bankowości inwestycyjnej oraz domu maklerskiego. Na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej działa od 1989 roku. Firmę tworzy ponad 120 wysokiej klasy profesjonalistów: maklerów, doradców inwestycyjnych, ekspertów ds. fuzji i przejęć, rynków akcji i długu oraz corporate finance.

Trigon jest związany z polskim rynkiem kapitałowym od samego początku. Uczestniczył w prywatyzacji i dystrybucji akcji "Pierwszej Piątki" spółek notowanych na GPW. Prowadził największe projekty prywatyzacyjne oraz inwestycyjne w Europie Środkowej. Doradzał przy transakcjach za łączną kwotę ponad 32 miliardów dolarów.

Wyświetlenia: 393

DHL Parcel i Militaria.pl z wyjątkową usługą dla klientów kupujących online

14.09.2020

Jak powinien wyglądać program dopłat do samochodów elektrycznych?

15.09.2020

ID Logistics rozpoczyna współpracę z siecią handlową E.Leclerc

14.08.2020

Polska powinna przetwarzać 50% odpadów komunalnych, a przerabia zaledwie 26%

11.08.2020

Powołanie Wiceprezesa Zarządu ds. Produkcji i Handlu Grupy LOTOS

7.09.2020

Canpol wybiera Consafe Logistics

16.09.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Znamy chętne firmy do zaprojektowania i budowy obwodnicy Lipska

13.08.2020

Zmiany w numeracji dróg krajowych

6.08.2020

Otworzyliśmy oferty w przetargu na realizację przedostatniego zadania na obwodnicy Częstochowy

7.08.2020

DHL Express wprowadza korektę cen na 2021r

18.09.2020

Niedobór jabłek na rynku winduje ich ceny. Rośnie też eksport

19.08.2020

Znamy oferty na projekt i budowę I odcinka dwujezdniowej DK75 Brzesko-Nowy Sącz tzw. II etapu „łącznika brzeskiego”

28.08.2020