Inter Cars Dolny Śląsk podsumowuje akcję Maska dla medyka

Inter Cars Dolny Śląsk podsumowuje akcję Maska dla medyka

20.07.2020
Czas czytania ok. 2 minut

Pandemia koronawirusa zmobilizowała wiele osób i firm do tego, aby w tym trudnym dla wszystkich czasie znaleźć siły i chęci pomocy innym. Inter Cars, w tym również Grupa z Dolnego Śląska, niemal natychmiast podjęły działania. Ich efektem była m.in. akcja #maskadlamedyka. Na czym polegała i jakie były jej efekty?

Inter Cars, w tym także Grupa Wrocław, to firma czująca się częścią społecznie odpowiedzialnego biznesu. Organizacja aktywnie uczestniczy w pomocy, nie tylko wewnątrz całej branży, jak przy okazji akcji #pomagamypomagać, ale również w szerszym kontekście!

To m.in. z tego powodu reprezentanci firmy z Wrocławia zdecydowali się przyłączyć do szlachetnej akcji #maskadlamedyka, która miała na celu zebranie masek dla pracowników służby zdrowia, aby w tym trudnym i niepewnym okresie pomóc im realizować ich obowiązki w bezpieczny sposób.

Inicjatywa miała na celu wsparcie tych, którzy codziennie narażają się dla nas i naszych bliskich. Tak jak organizatorom akcji, nam również zależało, aby każdy pracownik systemu ochrony zdrowia, narażony na ryzyko zakażenia wirusem SARS-CoV-2, był wyposażony w maskę zapewniającą bezpieczeństwo – wyjaśnia Patryk Sobczak, reprezentujący Inter Cars Grupę Wrocław.

Inter Cars, jako firma z dużą sprawnością logistyczną i siecią kontaktów, odpowiedzialna była za koordynowanie zbiórki, w którą zaangażowani byli zarówno nasi pracownicy, dostawcy, warsztaty, jak i ich klienci indywidualni. Zebrane w ten sposób maski przekazane zostały bezpośrednio do organizatorów przedsięwzięcia.

W trakcie trwania akcji udało się zebrać pokaźną liczbę całotwarzowych masek, które uzupełnione zostały o niezbędne adaptery i filtry. Maski trafiły m.in. do dwóch wrocławskich szpitali, do wałbrzyskiego pogotowia ratunkowego i warszawskich dentystów.

Warto podkreślić, że Inter Cars jest również inicjatorem akcji #pomagamypomagać, która jest większą częścią całego przedsięwzięcia. Więcej na temat samej akcji znaleźć można na stronie https://intercars.com.pl/pomagamypomagac.

W program zaangażowani są: Castrol, ZF Aftermarket, Bosch, Schaeffler, Mann Filter, Filtron, Delphi, Febi, Varta /Clarios, Contitech, Valeo, Osram, Magneti Marelli, Vredestein, Bridgestone i Goodyear.

Inter Cars

Wyświetlenia: 756

#pomagamypomagać – pierwsze pakiety zostały wysłane do klientów

18.12.2020

Kolejne wdrożenie autorskiej innowacji w ID Logistics – tym razem pneumatyczne ramię do paletyzacji

4.01.2021

Kolejne miasta z usługą InPost Urząd24

11.12.2020

30 tysięcy drzew na 30 lat działalności. EFL posadzi las na Warmii

7.01.2021

Posłowie pomyli daty. Tarcza 6.0 do znowelizowania?

21.12.2020

Hybrydowe autobusy Solarisa pojawią się na ulicach kolejnego miasta w Rumunii

4.12.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Biurowiec EQ2 z rozwiązaniami wspierającymi bezpieczeństwo

4.12.2020

Nowy podatek od emisji CO2 w Niemczech i Luksemburgu. Jak uchronić się przed stratą?

21.12.2020

Drogi alkohol na prezent? Szkoda, że to coraz częściej podróbka

15.12.2020

Circle K gra wspólnie z WOŚP

21.12.2020

Ekologia w biurze

12.01.2021

Solaris przystępuje do Europejskiego Sojuszu na Rzecz Czystego Wodoru

12.01.2021