Dywidag Systems International otworzy halę produkcyjną w Rudzie Śląskiej

Dywidag Systems International otworzy halę produkcyjną w Rudzie Śląskiej

24.07.2020
Czas czytania ok. 2 minut

Spółka Dywidag Systems International wynajęła 24 tys. mkw. powierzchni produkcyjno-socjalnej w Panattoni Park Ruda Śląska II, gdzie uruchomiona zostanie produkcja systemów sprężania i podwieszeń wantowych. Najemcę reprezentowała firma doradcza Cresa Polska.

Dywidag to międzynarodowe przedsiębiorstwo budowlane założone w 1865 roku. Jego częścią jest Dywidag Systems International Sp. z o.o. z siedzibą w Chorzowie na Górnym Śląsku. Firma jest liderem rynku europejskiego pod względem produkcji i dostawy systemów sprężania i rozwiązań geotechnicznych. W zakładzie produkcyjnym w Rudzie Śląskiej powstawać będą systemy sprężania i podwieszeń wantowych wykorzystywane przy budowie mostów czy też stosowane w konstrukcji elementów farm wiatrowych.

  • Elementy do mostów wantowych oraz systemy sprężania to jedna z wizytówek Dywidag na świecie. Jeszcze w tym roku chcielibyśmy uruchomić ich produkcję na Górnym Śląsku, właśnie prowadzimy rekrutację specjalistów na poszczególne stanowiska. Docelowo planujemy zatrudnić około 60 osób w zakładzie produkcyjnym . Najwyższym priorytetem dla nas jest zdrowie i bezpieczeństwo pracowników, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby nowa hala produkcyjna spełniała najwyższe standardy – mówi Jacek Dolibóg, COO w regionie EMEA w firmie Dywidag Systems International.

    Firma Dywidag zajmie cały budynek w Panattoni Park Ruda Śląska II o powierzchni 24 000 mkw. Część biurowo-socjalna zajmie 1400 mkw., a produkcja będzie realizowana na powierzchni 22 500 mkw. Firma będzie potrzebowała także miejsca do składowania w postaci wybetonowanego placu o powierzchni 4 000 mkw.

    Panattoni Park Ruda Śląska II to dwa budynki magazynowe o powierzchni 57 tys. mkw., które umożliwiają elastyczne kształtowanie modułów magazynowych i biurowych. Powierzchnia kompleksu może zostać przeznaczona do magazynowania i lekkiej produkcji. Park wyposażony jest m.in. w bramy „zero” oraz oświetlenie LED.

  • Poszukiwania hali produkcyjnej dla Klienta były wyzwaniem nie tylko ze względu na krótki czas dostarczenia powierzchni, ale także ze względu na wyjątkowe wymagania względem głębokości hali. Cieszymy się, że znaleźliśmy odpowiednie miejsce, do którego Dywidag będzie mógł się przeprowadzić jeszcze w tym roku, co jest zgodne z założoną strategią - mówi Jakub Kurek, Associate Director w dziale powierzchni przemysłowych i magazynowych firmy Cresa Polska.

  • Za Rudą Śląską przemawiała nie tylko bliskość dotychczasowej siedziby firmy, ale także fakt, iż jest to miasto przyjazne przedsiębiorcom, posiadające bardzo dobry, wciąż modernizowany układ komunikacyjny oraz szeroki dostęp do rynku pracy. Jeszcze kilka lat temu bardzo trudno było znaleźć w tym rejonie nowoczesną powierzchnię, a dzisiaj są tam cztery parki przemysłowe i z całą pewnością będą powstawać kolejne - dodaje Michał Kozar, Doradca / Specjalista ds. technicznych w dziale powierzchni przemysłowych i magazynowych firmy Cresa Polska.

Cresa Polska

Wyświetlenia: 387

Ile zapłacimy za tarcze antykryzysowe?

19.08.2020

ROBYG zbuduje most na warszawskim Wilanowie

3.09.2020

Jesień w towarzystwie Minionków na stacjach Circle K.

9.09.2020

Polskie MŚP generują prawie połowę krajowego PKB, ale nadal mają duże pole do rozwoju w zakresie innowacji

19.08.2020

Grupa EFL z nagrodą specjalną "Friendly Workplace 2020"

28.09.2020

Sierpień z wyraźnym odbiciem na bydgoskim lotnisku

7.09.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

ID Logistics rozpoczyna współpracę z siecią handlową E.Leclerc

14.08.2020

Hillebrand inwestuje w rozwój globalnej sieci logistycznej i uruchamia nowe magazyny o powierzchni 40 tys. mkw.

17.08.2020

Realizacja kontraktów infrastrukturalnych gwarantuje stabilność sektora budowlanego i rynku pracy

2.09.2020

Nowy terminal PEKAES w Olsztynie

25.08.2020

LOTOS kupił żuraw od firmy Zeppelin Polska. To największy dźwig w rafinerii

23.08.2020

Canpol wybiera Consafe Logistics

16.09.2020