Ważne wsparcie dla branży olejowej

Ważne wsparcie dla branży olejowej

24.07.2020
Czas czytania ok. 3 minut

Spółka LOTOS Oil podsumowała dotychczasowe efekty programu pomocowego „Razem w przyszłość” wdrożonego w czasie pandemii koronawirusa. Kontrahenci zgodnie chwalą inicjatywę gdańskiej spółki, która stawia przede wszystkim na indywidualne podejście do potrzeb i problemów klientów.

W maju 2020 r. spółka LOTOS Oil, zajmująca się produkcją i dystrybucją olejów oraz smarów, wdrożyła plan „Razem w przyszłość”. Program wyszedł naprzeciw oczekiwaniom kontrahentów oraz wzmocnił pozycję rynkową środków smarnych marki LOTOS w dziedzinie dystrybucji.

- Program wdrożony przez spółkę LOTOS Oil, wpisujący się w tarczę antykryzysową rządu premiera Mateusza Morawieckiego, to ważne wsparcie dla wielu branż polskiej gospodarki. Zależało nam, by kontrahenci LOTOSU pomyślnie przebrnęli przez trudny czas pandemii. Efekty tej inicjatywy pokazują, że była to słuszna decyzja - mówi Paweł Jan Majewski, prezes Zarządu Grupy LOTOS.

Ważnym składnikiem planu była promocja „Kup teraz zapłać za 100 dni”, która dzięki odroczonym płatnościom, wsparła płynność finansową kontrahentów. Innym elementem była pomoc dla rolnictwa. Promocja „Wiosna z AGROLEM U” umożliwiła hurtowniom rolniczym zaopatrzenie się w gratisowy produkt AGROL U – uniwersalny olej hydrauliczno-przekładniowy przeznaczony dla ciągników i maszyn rolniczych. Do tej pory wzięło w niej udział ponad 70 kontrahentów, którzy zakupili ponad 1000 pakietów. Ze względu na duże zainteresowanie, promocję przedłużono do połowy sierpnia.

Nasza firma skorzystała z szeregu propozycji planu „Razem w przyszłość”, a każdy jego element przyczynił się do poprawy płynności finansowej naszej spółki i uatrakcyjnił ofertę rynkową – mówi Zbigniew Pietruszyński, prezes Proauto Sp. z o.o., Autoryzowanego Dystrybutora LOTOS Oil.– Rozwiązania zawarte w programie LOTOS Oil bardzo odpowiadały naszej firmie. Zwłaszcza indywidualne podejście do potrzeb i problemów, które narodziły się w tak trudnym czasie dla motoryzacji. Dzięki temu, razem udało nam się przejść przez ten okres i spojrzeć optymistycznie w przyszłość – dodaje Arkadiusz Nowicki, prezes ArmiCar, Autoryzowanego Dystrybutora LOTOS Oil.

W czasie pandemii koronawirusa LOTOS Oil rozpoczął też produkcję płynów do dezynfekcji rąk LOTOSEPT oraz płynów do dezynfekcji powierzchni LOTOSEPT F. Oba w pierwszej kolejności trafiły w atrakcyjnej cenie do siedzib klientów spółki. Płyny zostały też przekazane do miejsc, w których wzrosło zachorowanie na COVID-19 – m.in. podczas akcji „Solidarni ze Śląskiem” przekazano aż 10 tys. litrów płynów.

Ostatnie miesiące były sprawdzianem dla wielu firm. Nasza inicjatywa, w tym elastyczne podejście do umów dystrybutorskich, było dużym wsparciem dla naszych kontrahentów, którzy dzięki temu nadal są w dobrej i stabilnej kondycji finansowej. Program „Razem w przyszłość” pomógł im w powrocie do normalnego funkcjonowania i przyczynił się do uchronienia niejednego miejsca pracy na polskim rynku – podsumowuje Aleksandra Jankowska, wiceprezes Zarządu LOTOS Oil ds. handlu i komunikacji.

LOTOS Oil

Wyświetlenia: 333

Nowe szkolenia dla rynku ciężarowego

4.08.2020

Mimo chwilowego załamania podczas epidemii, ceny prądu wzrosną

16.09.2020

Radial rozpoczyna działalność operacyjną w Polsce - nowy gracz na polskim rynku logistyki dla e-commerce

15.09.2020

Internet Rzeczy przyszłością logistyki? DHL publikuje raport „Next-Generation Wireless in Logistics”

27.08.2020

Zmiany w prawie budowlanym ukłonem w stronę inwestorów

28.09.2020

DPD Polska po raz szósty z godłem Superbrands

16.09.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

BM Reflex: Mniejsza zmienność cen paliw na stacjach, ale wciąż w górę

16.08.2020

Ponad 52 tysiące kilometrów niemieckich dróg w zasięgu AS 24 PASSango

22.09.2020

LOTOS LOTOSEPT w nowych opakowaniach podbija Zakopane

3.09.2020

Bezpłatna stacja ładowania samochodów elektrycznych przy olsztyńskiej fabryce Michelin

16.09.2020

160 miliardów złotych – rząd zwiększył wartość Programu Budowy Dróg Krajowych

14.09.2020

EFL wprowadza finansowanie paneli fotowoltaicznych

3.08.2020